Що там в Сирії – хроніка подій за 23-24 листопада

Що там в Сирії – хроніка подій за 23-24 листопада

Близький Схід

Туреччина: Операція про зачистці контрольованих територій від бандитів триває.
Протурецька Національна армія заявила, що в місті Азаз на півночі Алеппо здалися три банди бойовиків, які були в розшуку. Військова рада Менагу заявила про підтримку Національної армії в ході кампанії по забезпеченню безпеки проти “корумпованих бойовиків”.

Турецький міністр заявив, що до кінця року необхідно реалізувати план по Манбиджу, також він додав, що створення США контрольно-перепускних пунктів в північних районах Сирії лише ускладнить і без того складну ситуацію. Видно, не все йде за планом Султана.

Ізраїль: Спільна делегація США і Ізраїлю відвідала Україну заради дослідження характеристик зенітно-ракетних комплексів «С-300», які знаходяться на озброєнні ЗСУ.
Про це пише “Російський Діалог” з посиланням на в’єтнамський новинний портал Soha News.
Повідомляється, що Київ охоче поділився інформацією про можливості ЗРК «С-300» і надав комплекси для спільних навчань.
Також відомо, що в Україні були доставлені 18 винищувачів четвертого покоління F-15C Eagle для участі у військових навчаннях Clear Sky 2018. Події відбулися після озброєння армії Сирії російськими комплексами «С-300».
Таким чином, ізраїльським пілотам на практиці вдалося випробувати С-300 за допомогою американських винищувачів.
За підсумками експерименту військові Ізраїлю зробили висновок про невразливість винищувачів п’ятого покоління F-35 Lightning II для російських С-300.
А США відзначили, що С-300 на озброєнні у Дамаску не зіграє значної ролі в конфлікті.
ХУНТА РУЛИТЬ!

Залісся: «У Сирії відбувалося безліч зіткнень між американськими і російськими військами, інцидент в Дейр-Ез-Зор, який стався в лютому – не поодинокий», – Джеймс Джеффрі, спеціальний посланник США з Сирії. Він також наголосив, що башар асад – військовий злочинець, який не хоче міняти звичну модель поведінки. «Ми не прагнемо замінити у владі башара асада, народу вирішувати, хто буде правити країною»

Сирія: Провокації з боку асадитів продовжуються. Обстріляне місто Аль-Латамінах на півдні Ідлібу,

а на сході провінції від ракетного обстрілу селища Джараназ загинули 7 людей (з них – 2 жінки; 3 дітей, в т.ч дівчина-підліток).


Цей зухвалий напад підняв хвилю обурення та жагу помсти з боку повстанців. На зараз йдуть обміни артилерійськими ударами повстанців з САА.

Організація “Аль-Хашам” вперше видала імена загиблих та їх кількість – 700 мучеників, вбитих за останні 130 днів армією та бойовиками ісламської держави.

Повстанське угруповання Хаятт Тахрір аль-Шам, як повідомляється, заарештувало шість елементів ісламської держави, включаючи двох командирів, за останні два дні в провінції Ідліб. Ці елементи були захоплені після засідки на них службою безпеки ХТШ і потім страчені за звинуваченням у вчиненні вбивств та нападів проти Вільної армії Ідліба, Джаїш аль-Ізза, Джаїш аль-Насра та Хаят Тахріра аль-Шама в провінції. Серед шести страчених був лідер групи Абу аль-Бара Мурадіс.

Невідомими бойовики в провінції Ідліб в центрі Кафр Набл (Кафранбель) вбито двох відомих активістів медіа: Раед Аль-Фарес і Хамуд Джунайд. Відповідальність за вбивство на себе ніхто не взяв. Дехто звинувачує у тому, що сталося ХТШ. Хоча і звинувачення і саме вбивство відомих опозиційних журналістів, які потерпали від режиму та не скорилися, скоріш за все на користь лише асаду.

Партизанський рух в провінції Дараа триває. Двоє членів асадських сил були вбиті повстанцями на дорозі між Навою та Касімом. Група партизан називає себе “Аль-Мукавама аль-Шабія” (Popular Resistance) і взяла на себе відповідальність за інцидент, також пообіцяла провести ще кілька атак.

Ісламська держава: Медіа-центр Сирійських демократичних сил оприлюднив звіт про контратаки ісламської держави які завершилися вчора невдачею в провінції Дейр Ез-Зор. Загальний стан на фото:


Повідомляється, що в перші години на ранок у п’ятницю, 23 листопада, СДС спроміглися відбити не одночасні напади, проведені бандами ІД з різних напрямків, проти позицій та концентрації бійців СДС/SDF на осі міста Хаджин, використовуючи зброю ДШК, бронетанкові машини

та інші транспортні засоби і мотоцикли.
Сутички тривали до п’ятниці ввечері та призвели до загибелі 15 терористів і поранення ще 10.
Міжнародна коаліція здійснила 10 авіаударів проти позицій та укріплень терористів, в результаті якої було вбито 10 терористів, знищено 5 укріплень, траншеї, що використовуються терористами для приховування та переміщення, а також два транспортні засоби зі встановленими ДШК. Всього було знищено 27 терористів.

І тільки но, повідомили про перемогу, як терористи завдали нового удару.

Агентство ісламської держави “Амак” заявило, що 13 бійців сирійських демократичних сил були вбиті під час нападу на північний схід від села Аль-Кашма. Аналогічним чином, агентство стверджувало, що шість бійців були вбиті і кілька захоплених під час нападу поблизу Хаджина. Під час розвитку наступу, іділівцям вдалося полонити не менше 10 бійців СДС.


Вважається, що командир підрозділу СДС є серед ув’язнених на фронті Тель Джабі біля Хаджину. Потім було оперативно опубліковано відео з шістьма з полоненими.

Імовірно їх будуть намагатися обміняти на своїх.
Далі, терористи захопили н.п. Аль-Бахра і продовжили рух в напрямку міста Кхараніж.

Щоб зупинити наступ ворога на шляху до міста на схід від Дейр Ез-Зор, сили СДС розгорнули спецпризнченців, а міжнародні коаліційні літаки завдали декілька повітряних нальотів, орієнтованих на околиці міста Аль-Бахра.
Кажуть, що на вечір сьогодні, позиції СДС відновлені, місто Аль-Бахра знов під контролем Коаліції. Але, імовірніше за все цілі, які ставили для себе ісламісти – вони виконали. Незважаючи на понесені втрати – захоплені полонені, озброєння та амуніція СДС. Серед полонених з великою імовірністю є мирні мешканці Аль-Бахри. Також, повідомляють, що у звільнені міста Аль-Бахра, крім бійців СДС приймали участь чоловіки з племен навколишніх сіл, що опинилися під загрозою атаки ісламістів.
Далі буде…

Близький Схід