Що там в Сирії – хроніка подій за 23-24 лютого

Що там в Сирії – хроніка подій за 23-24 лютого

Близький Схід

Туреччина: Президент Ердоган позитивно оцінив останні переговори з Трампом щодо Сирії. Очевидно, те що лишилося за лаштунками дуже роздратувало кремлівську моль.

Залісся: І як вочевидь цю саме реакцію ми спостерігаємо. По перше, російські переговорники, як умову для доступу гуманітарної допомоги в табір Рукбан назвали мобілізацію всіх чоловіків, які перебувають там, для служби в силах режиму. А як відомо, табір біженців від режиму – Рукбан, знаходиться в зоні контролю американських військовослужбовців в районі Ат Танф. А по друге, авіація поновила бомбардування селищ Ідлібу з участю свинособачих вкс. Хоча до цього лише сирійські посіпаки порушували сочинські угоди. Сьогодні на ці угоди офіційно наплювала русня.

Сирія: За день зафіксовано 20 повітряних нальотів по містах Аль-Таманах, Аль-Кхайян, Ард аль Зарзур і Сукайк на півдні Ідлібу.

Команди цивільної оборони оглядають цільові об’єкти щоб знайти постраждалих. Місто Саркеб на сході Ідлібу потрапило під потужний артилерійський обстріл. Також під вогнем з артилерії Кхулса і Хамира на півдні Алеппо.


Але знов найбільше постраждало місто Кхан-Шейкхун. Загинуло 7 людей, в т.ч. діти та вагітна на останньому місяці жінка.

Як акцію помсти, повстанці з аль Ізза представили дві вдалі атаки з ПТКР TOW по асадитах на півночі Хама. Одного разу знищено пікап з іранськими найманцями в селі Зілін, в другому позицію САА з установкою ПТРК Корнет на КПП в цьому ж селі.

А в Дараа поховали лейтенанта САА, застреленого невідомими партизанами.

В Саламії, що під контролем асада, автобус з робочими наїхав на міну. Загинули 24 чоловік.

Американці чітко окресливши своє негативне ставлення до можливих змов СДС з режимом або з руснею, поки що чітко продовжують виконувати свої зобов’язання по підтримці демократичних сил. Черговий конвой вантажних автомобілів Коаліції, помічений в провінції аль Хасаках, доставив військову техніку / транспортні засоби.

І родзинкою сьогоднішньої публікації є ось ця новина: У пустелі біля н.п. аль Маядір і нафтовою станцією Т-2 на сході провінції Дейр Ез Зор невідомі викрали групу російських і сирійських солдатів і генерала сирійської армії. Пошуки почалися коли група не вийшла в черговий раз на зв’язок. Всього зникло 9 осіб. Трупи 3 іхтамнєтов та генерала знайшли з годом в пустелі за 50 км від місця події. Пошуки тривають.

Ісламська держава: Ісламські бойовики, що склали зброю та їх родини в наслідок фільтраційних заходів в Багхуз Фувкані продовжують здаватися в полон. З суботу з сирійського міста Багхуз Фувкані вивезли близько 900 осіб в табір для переміщених осіб Аль-Хавль. Серед них 89 бойовиків, решта жінки з ІДІЛ і їх діти. Вони будуть знаходитися в окремій частині цього табору.

Далі буде…

Близький Схід