fbpx
Що там в Сирії – хроніка подій за 25-26 листопада

Що там в Сирії – хроніка подій за 25-26 листопада

Близький Схід

Новини з України заполонили міжнародні новинні ресурси. Сирія відійшла на другий план. Так само непоміченою для товариства лишилася провокація з застосуванням хімічної зброї режимом асада/путена по власним громадянам в Алеппо (детально у вчорашній публікації). Що цікаво, що арабські новинні сайти вибухнули підтримкою до України та засудження агресора. Україна будь сильною!

Туреччина: Американські військові приступили до будівництва 3 контрольно-пропускних пунктів на сирійсько-турецькому кордоні поблизу Таль-Абьяд і ще 2 контрольно-пропускних пунктів поблизу Кобані, з додатковими контрольно-пропускними пунктами, які планується побудувати поблизу сере Канійе, Дірбасійах, Aмуда.

Подібні дії пояснені необхідністю зміцнення військової і дипломатичної присутності США на північному сході Сирії та за для заспокоєння арабо-курдських Сирійський демократичних сил від можливої військової операції з боку Туреччини.
Всього в забезпеченні стабільності та спокою південних кордонів Туреччини від зазіхань курдських бандитів, іранського впливу та терористів з ІДІЛ будуть, крім американських військовослужбовців, ще 30 000 бійців СДС. Всього в розпорядженні СДС знаходяться близько 90 000 багнетів.

План який реалізують США, скоріш за все, «м’яко кажучи», не зовсім влаштовує Султана, тому турки будуть намагатися піти іншим шляхом. А саме шляхом політичного урегулювання під військовим та фінансовим тиском. Що вже дало відповідні результати. Старійшини різних арабських племен, що мешкають в Манбиджі узгодили та обговорили свою позицію щодо присутності курдських бойовиків YPG в місті. Та оголосили відповідні заяви, де засуджують присутність курдів та скаржаться на утиски з їх боку. Здається наступна зміна влади в місті пройде вже по турецькому сценарію.

Залісся: Як я зазначав вище, провокація та брехня русні з нібито застосуванням повстанцями ХЗ проти мешканців Алеппо розбита вщент вже сьогодні. Не протрималась навіть доби. Як ви бачите на фото, район з якого нібито вівся вогонь з 82 мм мінометів та по якому потім був нанесені авіаційні удари вкс русні знаходиться на відстані 7 км від місця фіксації хлору. Тобто, ці міномети фізично не могли достати на таку відстань. Можливість цих мінометів до 4км.

Очікувано, ця історія не справила враження ні на кого. ОЗХО повідомила, що оцінює ситуацію в Алеппо перед тим, як відправляти слідчих для вивчення інциденту. В підсумку цинічна та відверта брехня з боку свинособак та 104 постраждалих мешканців Алеппо. Добре лише одне, що від цієї провокації ніхто не загинув.

Сирія: У відповідь на застосування авіації артилерія повстанців трішечки обстріляла асадитів в північних районах Хама.

Урядові ж війська вели вогонь з артилерії по містах Телль-Баджір, Кусінія и Расмо Аль-Іс в Алеппо, по горах Туркмен в Латакія, ракетами – село Аль-Джанахера у Хама; з крупнокаліберних кулеметів – Ель-Латамінах та село Джанхара на півночі Хама,

У місті Манбидж на півночі Сирії вибухом СВП убитий Мурад Заза, польовий командир угрупування “Батальйону північного сонця” ( “Сирійські демократичні сили”). Відповідальність за теракт на себе взяло Ісламська держава, в своєму повідомленні назвавши ім’я убитого і місце вибуху.

А в провінції Дараа невідомі партизани вбили підполковника САА – Саїда Ассі в місті Аль-Місмія.

Ісламська держава: Мешканці міст Абу Хамам, Кашкія і Гараніан під контролем, що під контролем СДС/SDS підняли прапор Сирійської революції на деяких будівлях після того, як дали відсіч атаці ісламістів на Аль-Бахра і Гхаранідж.


Перемога далася дорого. В результаті зіткнень проти бойовиків ІДІЛ на сході Сирії, з п’ятниці загинули 92 бійця Демократичних сил Сирії.

Всього за даними СЦМПЧ за останні три місяці загинули на сході провінції Дейр-Ез-Зор: 739 бойовиків ІДІЛ, 452 бійця Демократичних сил Сирії і близько 300 мирних жителів (в основному діти).

Ісламісти намагалися здійснити спробу третьої атаки на позиції СДС, але вона була відбита ще на початковій стадії.

ІДІЛ випустило ще відео на якому показують ще більше полонених з боку СДС (до 20 осіб). В повідомлені терористи зосередили увагу, що серед полонених за національністю є не тільки курди, а й араби. В кінці 6 хвилинного відео одного з полонених було страчено.

Удари Коаліції по позиціям бойовиків у сільській місцевості провінції тривають поспіль вже третій день.

Протягом останніх двох днів під ударами загинули 31 мирний житель, переважно жінки та діти.

До масованої атаки по ісламістам в районі міста Хаджин долучилися також іракські ВПС та артилерія СДС.


Далі буде…


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід