Що там в Сирії – хроніка подій за 31 жовтня

Що там в Сирії – хроніка подій за 31 жовтня

Близький Схід

Туреччина: Можемо констатувати, що військова операція турецьких ЗС проти курської YPG почалась. Сьогодні турецька армія завдала потужних ударів по селам Ашма, Селім і Коралі в районі Кобані.

Вже повідомляють про жертви серед мирного населення. У ході зіткнень в Санліурфа – Кобані на кордоні Туреччини та Сирії, загинули 4 бойовика курдських Загонів народної самооборони, ще 6 отримали поранення.
В місто Ет-Телль-ель-Абьяд прибув спільний військовий конвой Демократичних сил Сирії і сил Коаліції і обстріли дещо стихли.

Але вже о 19.00 поновилися зіткнення в районі Салебб Кран / Тамін аль-Адхар на сході Кобане.

Кажуть, що деякі курдські родини вже почали евакуацію з цього району в інші регіони Сирії.
Турецька армія сповістила «Сили Щита Євфрату» та «Оливкової Гілки» в Африні і північному Алеппо про залучення добровольців зі складу бійців Вільної Сирійської Армії до участі у наземній військовій операції на схід від річки Євфрат.
Сполучені Штати глибоко стурбовані турецькими ударами по позиціях курдських бійців у Сирії.

Залісся: В Хамі русня продемонструвала чергову «повагу» до суверенітету асадівської Сирії. В цьому місті пройшли арешти так званою «військовою поліцією» 4 полковників та 16 інших військовослужбовців САА. Один полковник, кажуть, з елітної дивізії «Сили Тигру». Підставою для затримання названа сварка/конфлікт між самими сирійськими військовими. Можливо знов всіх посварило квартирне питання. Побачимо з годом.

Міністерство оборони рашки: російські радники готують сирійських військових до роботи з сучасними комплексами протиповітряної оборони.

Чергове загострення параноїдальної маячні від свинособачих генералів, має стурбувати світову спільноту. Під приводом, того що сирійська гуманітарна організація «Білі Шоломи» нібито завезла в н.п. Азаз, Мореа та Чобанбей ємності з хлором, який нібито їм надали бойовики ісламської держави, рашка в безпосередній близькості до демілітаризованої зони в провінції Ідліб перебросила та розгорнула шість російських машин РХБ розвідки. Їх розрахунки будуть на регулярній основі оцінювати радіаційну, хімічну та біологічну обстановку. Відповідно, треба очікувати якоїсь мерзоти від русні з ХЗ.

Сирія: Надійшла цікава мапа сходу Сирії з позначеним контролем над нафтовими та газовими родовищами з боку різних сторін конфлікту. Без коментарів.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс, виступаючи у вівторок в Інституті миру у Вашингтоні заявив, що асаду доведеться піти з влади. Тому що на його думку будь-які вибори, які будуть проводитися під егідою “сирійського режиму”, не користуватимуться довірою у сирійського народу та у міжнародної спільноти.

Ісламська держава: Бої між ісламістами та асадівською САА в пустелі Ас-Сувейда також вийшли в гостру фазу. Зі вчора крім танку асадити втратили ще 11 військових.

Але саме цікаве з ІД відбувається трошки на схід. Курдські підрозділи Сирійських демократичних сил заявили, що їхні війська призупинили військову кампанію проти ІДІЛ в Дейр-Ез-Зор через початок атак Туреччини в місті Ет-Телль-ель-Абьяд і Кобані. Та провели самовільний відхід з позицій в пустельних районах на кордоні з Іраком.

Цей привід лунає лише як визнання власної нездатності впоратися з атаками ісламістів на фоні понесених втрат та колапсу оборони. Після відходу курдів, іділівці втричі збільшили контрольовану територію.

Одночасно угруповання Магвайр Аль-Таура (Maghawir Al-Thawra) в складі ВСА, яке має підтримку США на базі Аль Танф, запропонувало замінити курдські підрозділи своїми на фронті боротьби з ІД на сході країни.
Також, в тренувальних таборах СДС за останні тижні було підготовлено, ще кілька сотень бійців, які зможуть заповнити прогалини в обороні за рахунок курдів. СДС намагаються зберегти контроль за ситуацією та кордоном з Іраком.

В той же час з іракського боку до кордону з Сирією в місто Каїма перекинуті підрозділи військових США та Іраку. Армія Іраку з кордону завдає удари з артилерії по позиціях бойовиків ісламської держави в Багхузі, а в результаті авіаудару сил Коаліції по машині в місті Шайфа, загинули 5 бойовиків ІД. Також удари завдаються по місту Аль-Сусах.
Далі буде…

Близький Схід