fbpx
Що там в Сирії – хроніка подій за 9-10 березня

Що там в Сирії – хроніка подій за 9-10 березня

Близький Схід

Туреччина: Турецькі військові патрулі в Ідлібі змусили асадитів зменшити і дещо змінити графік обстрілів містечок і селищ бунтівної провінції. Відтепер бомбардування відбувається в основному в ночі.

Кажуть, що Туреччина поновила перемови з руснею про місто Талль Ріфаат, яке зараз під контролем курдських формувань. Це місто вже становилося розмінною картою між двома країнами і мордор намагався кинути його як живця туркам. Але Ердоган тоді не піддався на ху@ловську «многоходовочку». І ось знову те саме.

Ще одним з цікавих моментів цих перемов стане заява представника Пентагону Чарльза Саммерса про те, що Туреччину чекають “серйозні наслідки” в сфері військового співробітництва з США, якщо уряд Реджепа Ердогана завершить покупку російських зенітних ракетних систем С-400. Як на мене питання яку військову техніку обере Туреччина навіть не стоїть. Це зрозуміло, лише з технічних причин. Русняве залізячча просто не працює. А ось як Ердоган наштрикає в спину ху@ла ножів – цікаво.

Залісся: Тим більше свинособачі експерти розуміючі свою слабку позицію в перемовах, як завжди повертаються до інструментів які працюють. А це, вбивство цивільних.
Вкс залісся знов після тижневої перерви поновило авіаудари по Ідлібу. Після подвійного удару на місто Альмантар в Ідлібі, свинопси вбили 2 цивільних осіб, в тому числі одного рятувальника «Білих шоломів», коли ті ліквідовували наслідки попереднього удару.

Ще 6 людей отримали поранення, з них 2 добровольці, які допомагали рятувальникам. Таке цинічне вбивство московити відробляють цілком за сценарієм ісламської держави.

Ще один удар русня завдала по містечку Саракеб. Бомби впали в районі місцевої лікарні. Загинула дитина та дорослий, є поранені.

Сирія: Американські військові проводять патрулювання лінії зіткнення Сирійських Демократичних сил і протурецьких угруповань з числа тих, що входять в “Щит Євфрату”. Супровід колони американських військових здійснюють бійці СДС.

В Ідлібі – без змін. Урядові війська обстріляли Джазраю в південному Алеппо, село Бадама в західному Ідлібі, Талль-Хасе в західній Хама, Кафр-Зіту в північній Хама, села Наджія та Бідама поблизу Джиср аль Шугхура в північній Латакії. Гинуть дорослі і діти.

Опозиція в свою чергу обстріляла з артилерії сили асада в Масіяфі. Ще одна група асадитів біля села Сірманія під час спроби інфільтруватись на територію повстанців вийшла на мінне поле і самоліквідувалась.

Ісламська держава: Смертник атакував конвой СДС в Манбіджі. Вибух стався в районі Шейх Акіл.

Агентство ісламістів “Амак” заявило, що під атакою смертника повинні були бути американські військові.

Однак, американський представник в СДС спростував цю інформацію. За його словами ніхто з американських військових не постраждав.

В 55 км зоні Ат Танф бійці Вільної Сирійської Армії підрозділу «Maghaweer Thawra» (за підтримкою США) під час патрулювання виявили та знищили групу ісламістів. Знищений авто бойовиків та його пасажири. Серед бійців «Maghaweer Thawra» легко поранений їх командир – полковник Талла.

Чергова пауза на околицях Багхуз Фувкані на півдні Дейр Ез Зор закінчилася. Під час перемир’я ще одна партія бойовиків з родинами вийшли до коаліційних сил.

Всього ж за даними високопоставленого представника міністерства оборони США – СДС утримують близько 5000 терористів, у тому числі 1 000 іноземних бойовиків з близько 50 країн. Деякі з них, за погодженням, переводяться до Марроко.
І вже сьогодні на 18.00 почався черговий раунд атак на залишки іділівців. За даними розвідки – непримиримі бойовики використали перерву в атаках для підготовки контрнаступу.

Станом на 22.00, після артилерійської підтримки, бійці демокаратичних сил увійшли на територію наметового містечка ісламістів. Триває зачистка.

Далі буде…


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Близький Схід