fbpx
23 травня – День Морської Піхоти України

23 травня – День Морської Піхоти України

ВМС України ЗСУ Командування морської піхоти Флот

Відповідно до вшанування на загальнодержавному рівні 100-річчя Української революції – першого досвіду українського державотворення у ХХ столітті. Святкування Дня морської піхоти України буде відбуватись 23 травня кожного року.

Саме в цей день 1918 року гетьман Скоропадський видав указ Україні по Морському відомству «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби».

Бригада морської піхоти, відповідно до вищезазначеного указу, ділилася на три частини. Одна з них повинна була виконувати свої обов’язки на території від західного кордону Української Держави до Сичавки, друга — від Сичавки до Станіслава, а третина — від Станіслава до Перекопу. Крім основних завдань, в обов’язки полків морської піхоти входила охорона майна Морського відомства. Цим же указом були призначені командири полків та начальники відділів. На першому ж етапі розгортання бригади, насамперед було розпочато формування трьох батальйонів морської піхоти у кожному з полків.

Цього року передбачені урочисті заходи в Миколаєві за участі Міністра оборони України Степана Полторака та Президента України Петра Порошенка.

Нагадаємо, що в складі Військово-морських Сил Збройних Сил України створено командування Морської піхоти яке базується у Миколаєві. Командувачем якого призначено генерал-майора Юрія Содоля, що відповідно до традицій, нещодавно разом з офіцерами управління та іншими новобранцями морської піхоти давали Клятву морського піхотинця.

ВМС України ЗСУ Командування морської піхоти Флот