fbpx
35 років тому створили радянську “Альфу”

35 років тому створили радянську “Альфу”

Історія

29 липня 2009 року виповнюється 35 років з дня створення знаменитого антитерористичного підрозділу “Альфа”.

Підрозділ “Альфа” створено 29 липня 1974 року за ініціативою голови КДБ СРСР Юрія Андропова і начальника Сьомого управління КДБ СРСР генерала Олексія Бесчастного.

Спочатку підрозділ називалося просто “А” – “Альфою” його охрестили журналісти в період серпневого путчу 1991 року.

В Положенні про створення групи “А” було сказано: “Група” А “є структурним підрозділом 5-го відділу 7-го Управління КДБ при Раді Міністрів СРСР і виконує спеціальні завдання Голови Комітету держбезпеки при Раді Міністрів СРСР або особи, яка його заміщає, по припиненню терористичних, диверсійних та інших особливо небезпечних злочинних акцій, скоєних ворожими екстремістськими елементами з числа іноземців та радянських громадян з метою захоплення іноземних представництв, їх співробітників, особливо важливих і інших важливих об’єктів, а також членів екіпажів і пасажирів транспортних засобів на аеродромах, вокзалах , у морських і річкових портах на території СРСР “.

До 1985 року підрозділ “Альфа” перебував в особистому підпорядкуванні генеральному секретареві та керівництву КДБ. Повна назва підрозділу до серпня 1991 року – група “А” служби ОДП 7-го Управління КДБ СРСР.

Спочатку кількість працівників не перевищувала 40 чоловік. Комплектувалася в основному із співробітників КДБ СРСР, що пройшли спеціальну підготовку і придатні за станом здоров’я до служби в ПДВ.

У подальшому кількість бійців зростала і з урахуванням регіональних підрозділів, створених в Хабаровську, Києві, Мінську, Алма-Аті, Краснодарі та Свердловську, до літа 1991 року склала більше п’ятисот чоловік.

За метеріалами РІА


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Історія