fbpx
МДК “Бізон” – 5 років першим випробуванням та 5 корабель у виробництві

МДК “Бізон” – 5 років першим випробуванням та 5 корабель у виробництві

Будівництво корабля ВМС Китаю Китай МДК проекту "Бізон" ОПК

Цього місяця виповнюється 5 рік першим випробуванням малого десантного корабля на повітряній подушці (МДКПП) проекту 958 “Бізон” побудованого в рамках україно-китайського контракту укладеного у 2009 році:

Згодом окрім ходових випробувань десантний корабель пройшов випробування технікою – були випробовані можливості завантаження і розвантаження техніки, ходу у різних режимах роботи, виходу на берег, тощо.

Українська сторона передала 2 кораблі передбачених контрактом у грудні 2013 року та березні 2014 року. Роком раніше – в квітні 2013 українське підприємство “Зоря-Машпроект” відзвітувалось про успішне завершення виконання своєї частки контракту – будівництва силових установок для чотирьох кораблів на повітряній подушці проекту 958 “Бізон”.

Про подальшу долю контракту офіційної інформації немає, але було декілька скандалів з ним, так українська компанія «Укрспецекспорт» заявила про те, що Китай винен їй приблизно 20 млн дол., оскільки контракт спочатку був підписаний з українським спецекспортером. З іншого боку, окупаційна адміністрація на суднобудівному заводі «Море» вважає, що гроші повинні надійти на верф безпосередньо. Окупаційна адміністрація заводу навіть повідомляла, що завершить контракт з КНР самостійно, хоча свою частку воно вже виконало ще коли було під контролем України і вчому їх “частка” незрозуміло.

Китай вже побудував 2 кораблі, що передбачалось виготовити на судноверфі у Гуанчжоу, про готовність одного з кораблів ми вже повідомляли.

В серпні китайський твітер блогер під ніком  опублікував світлину зроблену на суднобудівній верві у Гуанчжоу:

з коментарем

5th Zubr class LCAC

З якого можна говорити, про будівництво у Китаї вже 5 МДК за цим проектом. В контракті підписаному у 2009 році обговорювалась можливість будівництва більш ніж 4 десантних кораблів на повітряні подушці, але поки ніякої публічної інформації від української сторони з цього приводу не було.

 

Будівництво корабля ВМС Китаю Китай МДК проекту "Бізон" ОПК