“5-те покоління” для “бідних”: американці створили нову експортну версію F-15

“5-те покоління” для “бідних”: американці створили нову експортну версію F-15

F-15 Винищувач

Нову версію бойового літака F-15 Eaglе, яка включає елементи стелс-технологій, презентувала американська компанія Boeing Integrated Defense Systems.

F-15 Silent Eagle (F-15SE “Мовчазний орел”) має хвостове “оперення” нахилене назовні як у F/A-18 Hornet та обтічні баки пального, які можуть бути переобладнані під внутрішні відсіки для зброї, аби зменшити помітність літака для радарів.

Розроблений насамперед для міжнародного ринку, “Мовчазний орел” має стати заміною для країн, які планували закупити багатоцільовий  винищувач-бомбардувальник п’ятого покоління F-35, але не можуть собі цього дозволити через все зростаючу ціну F-35, так само як і для покупців, які хотіли б мати винищувач п’ятого покоління F-22 Raptor, продаж якого заборонено американськими законами.

Зокрема йдеться про Ізраїль, Саудівську Аравію та Японію.

F-15 Eagle американський всепогодний тактичний винищувач четвертого покоління. Прийнятий на озброєння в 1976 році, він був одним з перших у світі серійних винищувачів-бомбардувальників 4 покоління. Радянські аналоги – Су-27, МіГ-29, МіГ-31. Відтак F-15 Silent Eagle можна порівняти із російськими модернізаціями покоління 4+ та 4++: Су-35 та МіГ-35.

Джерело – Jane’s

F-15 Винищувач