fbpx
95 бригаду вивели з 8 АК

95 бригаду вивели з 8 АК

8 корпус 95 бригада ДШВ Дмитро Саламатін Україна

95-а окрема аеромобільна бригада, що дислокується у Житомирі, вийшла із бойового складу 8-го армійського корпусу.

95-а оаембр була підпорядкована корпусу в жовтні 2000-го року. За 12 років військовослужбовці бригади взяли участь в усіх міжнародних миротворчих операціях, до яких направлялись українські підрозділи, стали учасниками практично всіх спільних міжнародних навчань.

На базі бригади формувалися ряд миротворчих підрозділів, зокрема, управління 5-ї окремої механізованої бригади, що виконувала завдання у Республіці Ірак.

Коли восени 2003-го року спалахнув українсько-російський конфлікт навколо острова Тузла, 95-та окрема аеромобільна бригада перебувала в стані підвищеної бойової готовності до будь-якого розвитку подій. У складі 8-го армійського корпусу, який свого часу став основою Об’єднаних сил швидкого реагування, аеромобільна бригада завжди була обов’язковим учасником всіх масштабних навчань, що проводились у ЗС України, та показувала високий рівень підготовки.

Воїни-десантники навіть стали своєрідною візитною карточкою 8-го АК. Виведення 95-ї оаембр із складу корпусу пов’язане із створенням У Збройних силах України високомобільних десантних військ (ВДВ). Коментуючи дану подію, Міністр оборони України Дмитро Саламатін в липні 2012-го року сказав, що «створення ВДВ є логічним кроком на шляху реформування Збройних Сил України, спрямованим на набуття військами спроможностей швидко та результативно реагувати на сучасні загрози національній безпеці держави у військовій сфері, а також дозволить зберегти та примножити славетні традиції військ ВДВ».

На сьогоднішній день до числа високомобільних десантних військ увійшли одна повітряно-десантна та три аеромобільних військових частини. Командування ВДВ очолив полковник Олександр Швець, який, до речі, свого часу командував елітною житомирською частиною.

8 корпус


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


8 корпус 95 бригада ДШВ Дмитро Саламатін Україна