fbpx
“Антонов” “здав” Ан-140Т росіянам

“Антонов” “здав” Ан-140Т росіянам

«Антонов» Авіабудування Авіація Ан-140 Україна

 

Самарський авіаційний завод «Авіакор» підписав угоду з українським держконцерном «Антонов» на передачу інтелектуальної власності на літаки Ан-140С і Ан-140Т, транспортні моделі пасажирського літака Ан-140-100, які «Авіакор» випускає для Міноборони, пишуть Известия.

Як повідомило джерело в оборонно-промисловому комплексі, який брав участь у підписанні документів, такий контракт дозволить російським ВПС закуповувати Ан-140 не в українців, а в російської компанії. «До підписання угоди ВПС Росії не могли будувати парк із зарубіжних, по суті, літаків. А зараз така можливість з’явилася, оскільки літак буде повністю російським », – пояснило джерело видання.
 
«Завод« Авіакор »виділяє необхідні кошти на завершення розробки і випуск літака Ан-140Т. Після цього КБ «Антонов» передає «Авіакор» всю отриману в результаті робіт інтелектуальну власність. Літак одержує додатковий сертифікат МАК, а самарський завод починає його серійне виробництво », – пояснив представник ОПК.
 
За його словами, після початку випуску Ан-140Т «Авіакор» отримує право на авторський супровід літака, продовження ресурсів і внесення змін у конструкцію без участі КБ «Антонов». Ціна контракту складає кілька сотень мільйонів доларів, точну суму джерело не назвав, посилаючись на комерційну таємницю.
 
У ВПС Росії виданню пояснили, що за допомогою викупу прав на Ан-140Т «Авіакор» намагається виграти замовлення на легкий військово-транспортний літак, який повинен замінити в ВВС літаки Ан-24 і Ан-26.
«Зараз у нас два варіанти заміни старих Ан-24 і Ан-26 – це Ан-140Т і Іл-112В. Іл-112В є тільки на папері, але він зроблений російською компанією «Ільюшин». А Ан-140 хоч і без рампи, але вже є в залізі. Тому завдяки викупу прав на Ан-140Т «Авіакор» усуне головний недолік цієї машини – закордонне походження », – пояснив представник ВПС.

«Антонов» Авіабудування Авіація Ан-140 Україна