fbpx
Армія КНР доганяє за оснащенням американську

Армія КНР доганяє за оснащенням американську

Азія Китай (КНР) Світ США

Армія Китаю володіє більшістю сучасних зразків озброєнь і бойової техніки, які складають арсенали провідних західних держав. Про це напередодні заявив міністр оборони Китаю Лян Гуанле.

При цьому він зазначив, що багато які з китайських збройових систем, у тому числі бойовий винищувач J-10, бронетанкова техніка останнього покоління, військові кораблі, крилаті і міжконтинентальні балістичні ракети, за своїми тактико-технічними характеристиками близькі або не поступаються західним аналогам.

«Це видатні досягнення, які говорять про рівень нашої військової модернізації і величезних змін в технологічній силі нашої країни», – резюмував глава оборонного відомства. Це заяви прозвучало напередодні грандіозного військового параду на честь 60-річчя утворення республіки, який пройде в Пекіні 1 жовтня. Очікується, що на цьому огляді будуть продемонстровані самі технологічні досягнення китайського ВПК. Пекін пообіцяв представити п’ять нових видів ракет.

Видання Global times стверджує, що широка публіка зможе, зокрема, побачити твердопаливну балістичну ракету CSS-X-10, а також створену для базування на підводних човнах JL-2. Обидві ракети призначені для доставки атомних боєголовок на відстань до 8 тисяч кілометрів.

Подробиці майбутнього військового параду тримаються в секреті. Раніше повідомлялося, що країна має намір витратити на його проведення близько $ 44 мільйонів. Останній військовий марш по площі Тяньаньмень відбувся у 1999 році. У ньому взяли участь 11 тисяч військовослужбовців, 400 бойових і 132 повітряних машини. China daily пророкує, що цього разу масштаби будуть скромніші з-за складної економічної ситуації, викликаної глобальною фінансовою кризою.

Пентагон у своїй останній доповіді про рівень військової сили КНР звично оцінив китайські оборонні технології нижче, ніж у США, нагадує K2Kapital.com. У той же час в американському Міноборони визнали, що зростання військового бюджету КНР в останні роки випереджає зростання економіки, а китайська армія послідовно зміцнює свій потенціал ведення збройних кампаній за межами країни.

Точно відомо, що Китай має намір приступити до будівництва великих кораблів і розробці нового покоління озброєнь і бойової техніки для своїх Військово-морських сил. Головнокомандувач ВМС Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) У Шенлі в березні повідомив, що пріоритетна увага приділятиметься будівництва великотоннажних бойових надводних кораблів, підводних човнів нового типу з використанням елементів «стелс» і з великою автономністю плавання, виробництва надзвукових літаків для виконання стратегічних завдань , ракетного високоточної зброї та новітніх засобів електронної боротьби.

Пекін планує після 2020 року побудувати два перших атомних авіаносця на додаток до двох таким кораблям зі звичайними силовими установками, які будуть спущені на воду орієнтовно в 2015 році. Це дасть можливість Піднебесної забезпечити собі панування у всій західній частині Тихого океану.

Наявність двох авіаносних груп, за задумом Пекіна, дасть можливість КНР відійти від берегової оборони і перетнути “першу острівну лінію” з рубежу Окінава-Тайвань-Філіппіни, передає Newsland.

Новий регіон 

Азія Китай (КНР) Світ США