Армійські підрозділи отримають нові почесні назви

Армійські підрозділи отримають нові почесні назви

15 БрТА 21 оБрОГП НГУ 3 полк ССО 406 оАБр 55 артибригада 56 оМПБР 93 оМБр Парад до Дня Незалежності

Зовсім нещодавно військові частини України почали отримувати почесні найменування, так у січні стало відомо, що 93 окремій механізованій бригаді присвоєно почесне найменування “Холодний Яр”. Одного з найбільш відомих символів української воїнської звитяги протягом дуже тривалого часу.

Віталій Гайдукевич у себе на сторінці у Facebook повідомив, які ще підрозділи отримають почесні найменування до 27-ї річниці відновлення Незалежності України.

30 окрема механізована бригада “ім. Князя Костянтина Острозького”

30 окрема механізована бригада матиме почесну назву “ім. Князя Костянтина Острозького” на честь військового і державного діяча Великого Князівства Литовського, Руського та Жемайтійського. Який народився у місті Острог на Волині та згодом очолював боротьбу проти московитів, турків та татар які намагались захопити земні князівства у XV-XVI столітті

56 окрема мотопіхотна бригада “Маріупольська”

56 окрема мотопіхотна бригада, яка була сформована у лютому 2015 року з 21-го, 23-го, 37-го мотопіхотних батальйоні та довгий час боронила підступи до міста Маріуполь, а у листопаді 2016 року отримала тут пункт постійної дислокації іменуватиметься “Маріупольска”.

55 окрема артилерійська бригада “Запорізька Січ”

55 окрема артилерійська бригада, що дислокується у місті Запоріжжя та з початку російської агресії на Донбасі боронить українську землю отримала почесне іменування “Запорізька Січ”

15 бригада транспортної авіації “ім. Олега Антонова”

15 бригада транспортної авіації, що дислокована у місті Бориспіль, отримала почесне іменування на честь видатного авіаконструктора – Олега Антонова.

Під керівництвом Олега Антонова розроблено транспортні літаки Ан-8, Ан-12, Ан-22, Ан-26, Ан-32, Ан-72, Ан-124, багатоцільові літаки Ан-2, Ан-14, Ан-28, пасажирські літаки Ан-10, Ан-24, цільнометалеві планери А-10, А-11, А-13, А-15, мотопланер Ан-13, ракетний планер А-17, безпілотний літальний апарат, дельтаплани серії «Славутич» та багато інших авіаційних розробок.

3 окремий полк спеціального призначення ССО “ім. князя Святослава Хороброго”

3 окремий полк спеціального призначення Сил спеціальних операції ЗСУ за свою відданість боротьбі за територіальну цілісність України при відсічі російської агресії отримав почесне іменування в честь князя Святослава Хороброго.

Князь Святослав Хоробрий здійснював завзяті походи на схід та південь, що призвели до розпаду двох великих держав Східної Європи: Хазарського каганату та Першого Болгарського царства. Князь підкорив численні східнослов’янські племена, аланів й волзьких булгар.

21 окрема бригада охорони громадського порядку НГУ “ім. Петра Калнишевського”

21 окрема бригада охорони громадського порядку Національної гвардії України, що має підрозділи у Кривому Розі та в Кропивницькому, отримав почесну назву в честь останнього кошового отаману Запорозької Січі Петра Калнишевського.

Петро Калнишевський останній кошовий отаман Запорозької Січі у 1762 та 1765–1775 роках.

Калнишевський потрапив на Січ ще в юному віці – у 8 років та пройшов шлях від джури до найвищих посад у Війську Запорозькому. Відзначався своїм розумом та фізичною силою. Був військовим осавулом і відповідав за стан та організацію війська, потім суддею Війська Запорозького низового (1760). У 1762 р. обраний кошовим отаманом.

406 окрема артилерійська бригада “ім. генерала Олексія Алмазова”

406 окрема артилерійська бригада Військово-морських сил ЗСУ отримала почесне іменування “імені генерала Олексія Алмазова” – українського військового та громадського діяча, генерал-хорунжого Армії УНР.

За часи активної служби очолював Окрему гірську батарею Гайдамацького коша Слобідської України (1918), Окрему гірську батарею Запорізького полку кінних гайдамаків імені кошового отамана Костя Гордієнка (1918), Окремий кінно-гірський гарматний дивізіон Армії УНР (8 грудня 1918), Окремий кінно-гірський гарматний дивізіон 16-го загону (1919).

Брав участь у поході на Крим під командуванням полковника Болбочана.

 

15 БрТА 21 оБрОГП НГУ 3 полк ССО 406 оАБр 55 артибригада 56 оМПБР 93 оМБр Парад до Дня Незалежності