fbpx
152-мм гаубиця 2А65 “Мста-Б”

152-мм гаубиця 2А65 “Мста-Б”

 Редакція Редакція
Артилерія Енциклопедія МСТА-Б

152-мм гаубиця 2А65 “Мста-Б”

152-мм гаубиця “Мста-Б” (індекс ГРАУ – 2А65, за класифікацією НАТО M1987), призначена для знищення тактичних засобів ядерного нападу, артилерійських і мінометних батарей, танків та інших броньованих засобів, руйнування польових фортифікаційних та інших оборонних споруд, придушення живої сили і вогневих засобів, пунктів управління, засобів протиповітряної та протиракетної оборони.

Історія створення

152 мм гаубиця розроблена під керівництвом Головного конструктора – Г. І. Сергєєва (особливе конструкторське бюро Виробничого об’єднання «Барикади» (ОКБ-221), нині ЦКБ «Титан»). НДДКР по створенню буксируваний 152 мм гаубиці “Мста-Б” почалися в 1976. Мета розробки: підвищення дальності стрільби, скорострільності, збільшення кута вертикального наведення, маневреності та інших характеристик у порівнянні з іншими гаубицями цього калібру. Основна увага при проектуванні приділялася забезпечення високих показників купчастості стрільби гаубиці за рахунок конструктивних заходів. Компонування основних вузлів реалізована з урахуванням забезпечення стабільності збурючих моментів, що діють при стрільбі. На етапі проектування і відпрацювання знаряддя було проведено дослідження щодо вибору оптимального поєднання геометричних і конструктивних параметрів снаряда, що дозволило забезпечити поліпшені аеродинамічні характеристики нового уламково-фугасного снаряда і стійкість на траєкторії, незважаючи на значну довжину і дальнобійну форму снаряда.
В 1986 152 мм гаубиця “Мста-Б» була прийнята на озброєння Сухопутних військ.

Серійне виробництво почалося в 1987, в даний час знаходиться на озброєнні Української армії і деяких країн СНД.

Детальніший опис

У гаубиці реалізовані наступні конструктивні рішення:
двошвидкісні механізми наведення, що забезпечують кути вертикального наведення до 70° і наведення по горизонту при ухилах до 5°;
автоматичне відключення підресорювання коліс при розведенні станин.
Також гаубиця оснащена противідкатними гідравлічними пристроями з рідинним охолодженням, гальмами відкату і пристроями для прицільної стрільби, як прямою наводкою, так і з закритих позицій.
Механізм горизонтального наведення – гвинтовий, вертикальної – черв’ячний. Для захисту розрахунку і механізмів гаубиці від куль і дрібних осколків на верхньому верстаті встановлено щитове прикриття. У боєкомплект входить вся номенклатура пострілів роздільно-гільзового заряджання від артилерійських систем таких як: Д-20, МЛ-20 і 2СЗМ зі звичайними і активно-реактивними осколково-фугасними, керованими і іншими снарядами.

ТАКТИКО-ТЕХНІЧНІ ХАРАСТЕРИСТИКИ


Дальність стрільби, км:
максимальна: ОФС 24,7
ОФС з газогенератором: 28,5
мінімальна: 6,5
Скорострільність 8 вистр./хв.
Кут підвищення -3 … +70 град.
Кут горизонтального наведення ± 28град.
Маса ОФС 43,56 кг
Маса гармати 7 т
Розрахунок 6 чол.

На озброєнні ЗСУ знаходяться близько 185 одиниць даної техніки.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Артилерія Енциклопедія МСТА-Б