fbpx
5,66 мм автомат підводний спеціальний АПС

5,66 мм автомат підводний спеціальний АПС

 Редакція Редакція
Піхотне озброєння

Гладкоствольний автомат АПС призначений для ведення автоматичного та одиночного вогню у водному середовищі.

В СРСР  розробка спеціальної зброї бойових плавців розпочалася у 60-х роках минулого сторіччя. В середині 70-х років було прийнято на озброєння автоматний та пістолетний комплекси.

Автоматний комплекс складався з автомата АПС та боєприпасу МПС (МПСТ-з трасуючою кулею). Наразі достеменно не відомо чи є в світі аналоги радянської підводної вогнепальної зброї.

Власне, специфічна будова боєприпасу в даному випадку і стала визначальною для схеми майбутнього автомата. Куля МПС-сталевий стержень, має довжину 120 мм. масу-близько 21 г. При русі у водному середовищі навколо такої кулі виникає кавітаційна порожнина, що стабілізує рух та утворюється внаслідок відповідної її форми, маси та швидкості.

Ефективна дальність стрільби під водою залежить від глибини і становить близько 30 м. (глибина до 5 м.), 20 м. (глибина до 20 м.), 10 м. (глибина до 40 м.), тобто забезпечує ефективне ураження підводних цілей практично на дальностях їх бачення.

АПС можна використовувати також у повітряному середовищі, проте точність і кучність стрільби в такому випадку залишають бажати кращого (в повітрі куля зберігає вбивчу енергію на дальностях до 100 метрів, але вести більш-менш влучний вогонь з автомата можна лише на дуже близьких дистанціях)  До того ж живучість механізмів зброї при стрільбі поза водним середовищем складає всього 180 пострілів.

Ствол АПС гладкий. Автоматика працює за рахунок відводу частини порохових газів з каналу ствола. Оскільки щільність водного і повітряного середовищ значно відрізняються, газовідвід автоматично регулюється. Закривання ствола відбувається поворотом затвору. Ручка зводу затворної рами розташована з правого боку. УСМ безкурковий, ударниковий, з так званим “заднім шепталом”, тобто автомат стріляє з відкритого затвору. Забезпечується два режими ведення вогню: автоматичний та одиночний. Перевідник розташований з лівого боку, над ручкою, виконує також функцію запобіжника. Магазин місткістю 26 набоїв, конструктивно нагадує магазин АК, проте містить спеціальні деталі, що запобігають перекосам досить “незручних” боєприпасів. Приціл механічний, нерегульований. Приклад виконаний із сталевого прута, висувний.

Тактико-технічні характеристики:

Маса без набоїв: 2,46 кг.
Маса зарядженого автомата: 3,7 кг.
Довжина: 615 мм. (приклад складений), 832 мм. (приклад розкладений)
Місткість магазину: 26 набоїв
Темп стрільби: 500 п./хв.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Піхотне озброєння