fbpx
82-мм автоматичний міномет 2Б9 «Васильок»

82-мм автоматичний міномет 2Б9 «Васильок»

 Редакція Редакція
2Б9 «Волошка» Артилерія Енциклопедія Міномет Піхотне озброєння

Історія створення

Конструкція автоматичного гладкоствольного міномета 2Б9 являє собою подальший розвиток 82-мм казематного автоматичного міномета КАМ, розробленого групою конструкторів під керівництвом В. Філіппова в 1946 р. і був принятий на озброєння Радянською Армією в 1955-му.

Буксований варіант був прийнятий на озброєння в 1970 р. під позначенням “82-мм автоматичний міномет 2Б9«Василёк».

Через кілька років була проведена модернізація міномети, в ході якої водяну систему охолодження ствола замінили повітряної. Ствол модернізованого міномети 2Б9М має стінки більшої товщини. Для поліпшення охолодження ствола його зовнішня поверхня в середній частині виконана з ребрами.

Міномет 2Б9 «Васильок»

Детальніший опис

Міномет 2Б9М розроблений за схемою казнозарядного артилерійського знаряддя, при цьому відкривання затвора, подача міни на лінію заряджання, досилання міни в комору, закривання затвора і постріл проводяться автоматично.

Робота механізмів автоматики міномета заснована на використанні принципу викотів (переміщення вперед) рухомих частин під дією зворотних пружин. Під час викотів робиться постріл, внаслідок чого виникає енергія віддачі, яка використовується для гальмування і зупинки рухомих частин і на надання їм енергії відкату. Рухаючись назад рухомі частини стискають поворотні пружини і приводять в дію механізми автоматики, що подають чергову міну в комору.

Стрільба з міномета може вестися одиночними пострілами і автоматично, з темпом 170 пострілів на хвилину. Практична скорострільність дорівнює 100-120 пострілів за хвилину. Подача боєприпасів під час пострілів – касетна.

У кожній касеті міститься по чотири постріли ЗВ01, що складаються з осколочної міни 0-832ДУ і метального заряду (основний – Ж-832ДУ і додатковий 4Д2). Максимальна дальність стрільби осколковою міною вагою 3,1 кг становить 4270 м, мінімальна – 770 м.

Для наведення міномета на ціль використовується оптичний приціл ПАМ-1.

Ствол з противідкотними пристроями закріплений на верхньому верстаті, підйомний і поворотний механізми якого забезпечують кути вертикального наведеня від -1 ° до +85 °. Кут горизонтального наведення дорівнює 60 °.

Нижній верстат лафета забезпечений двома станинами з постійними сошниками і центральною опорою (піддоном), на яку за допомогою домкрата спирається знаряддя при переведені його з похідного положення в бойове. Колеса ходової частини при цьому вивішуються над грунтом. Для переведеня міномета з похідного положення в бойове і назад потрібно 1,5 хвилини.

Невелика вага міномети дозволяє розрахунку з чотирьох осіб перекочувати його на полі бою для зміні вогневих позицій. На марші міномет, як правило, транспортується в кузові транспортної машини 2Ф54, розробленої на базі армійського вантажного автомобіля ГАЗ-66-05 (міномет 2Б9М і машина 2Ф54 є складовими частинами мінометного комплексу 2К21).

Номери розрахунку міномета вкочуютьи його в кузов машини за апарелью з використанням поліспасту. Максимально швидкість руху транспортної машини по шосе дорівнює 60 км / год, по бездоріжжю – до 20 км / год. Перевезення міномета на буксирі допускається тільки на короткі відстані.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Массо-габаритні характеристики

Маса міномети в бойовому положенні: 622 кг (для 2Б9М – 632 кг )
Маса транспортної машини: 3930 кг
Маса комплексу в похідному положенні, з боєкомплектом і розрахунком: 6060 кг

Вогневі і балістичні характеристики

Калібр: 82 мм
Темп стрільби: 170 вистр. / хв
Практична скорострільність: 100 – 120 вистр. / хв
Кут підвищення: від -1 ° до +85 ° град.
Кут горизонтального наведення:  ± 30 ° град.
Мінімальна дальність стрільби: 800 м
Максимальна дальність стрільби: 4270 м
Швидкість перевезення:
по шосе – до 60 км / год,
по бездоріжжю – до 20 км / год

Для підвищення рухливості мінометних підрозділів в Угорщині розробили самохідний варіант автоматичного міномети 2Б9М. Ця самохідна установка складається з міномета 2Б9М, встановленого на модифіковане шасі гусеничного тягача МТ-ЛБ.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


2Б9 «Волошка» Артилерія Енциклопедія Міномет Піхотне озброєння
Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!