fbpx
Флоту США потрібні корвети: підійде клас Badr

Флоту США потрібні корвети: підійде клас Badr

 Редакція Редакція
ВМФ США Світ США Флот

Автор: Грант Грінуелл, командер-лейтенант
Переклад: Naval Pages
Оригінал оприлюднено на U.S. Naval Institute

Понад 25 років ВМС США шукали доступний, надійний, сучасний і невеликий надводний бойовий корабель. Сьогодні прибережні бойові кораблі (LCS) вже нарешті несуть регулярну службу, але, парадоксально, що те, що шукали ВМС, було побудовано на корабельні США ще у 1980-х роках – його просто будували на експорт. Це корвет типу Badr.

З додаванням заобрійної зброї LCS нарешті стають тим, чим вони мали були бути. Два різних типи – Freedom та Independence – надали робочі місця на декількох корабельнях. Однак сучасні конструкції LCS і нові силові установки мають свою ціну. На додаток до середньої вартості корпусу близько 500 мільйонів доларів, експлуатаційні витрати на один корпус складають 50 мільйонів доларів на рік – приголомшливі суми для невеликого корабля.

Оскільки виведення з експлуатації патрульних прибережних бойових кораблів типу CycLone вже почалося, а патрульні катери Mk VI чекає та ж доля, LCS – найменший “боєць”, який буде у ВМФ за десятиліття або два. Проте, при водотоннажності понад 3000 тонн, LCS зовсім не маленькі. А через їх високу вартість і інші проблеми закупівлі були обмежені.

Якщо ВМС хоче збільшити флот (і замінити ПК типу “Циклон”) добре озброєним, недорогим і невеликим кораблем, він має будувати корвети класу “Бадр”. Які, при водотоннажності трохи більше ніж 1000 тонн, оснащені газотурбінним двигуном LM-2500 і двома дизелями MTU, озброєні вісьмома ракетами Harpoon, шістьма торпедами та 76-мм гарматою. Ці кораблі добре озброєні, швидкі та боєздатні.

У 1970-х і 1980-х роках Саудівська Аравія придбала чотири корвети типу “Бадр”, побудовані компанією Tacoma Boatbuilding в штаті Вашингтон. Всі четверо досі в строю. Я особисто бачив один з кораблів, коли саудівці патрулювали в Червоному морі на предмет незаконної торгівлі. У той час я був операційним директором на USS Forrest Sherman (DDG-98) (ескадрений міноносець КРЗ типу “Арлі Берк” – ред.), і мені надали можливість відвідати “Бадр” і поділитися досвідом. Відразу після прибуття на нього можна було сказати, що він створений для бою. Маленький, худорлявий, але від носа до корми укомплектований багатьма зразками тієї ж зброї, що була у “Форреста Шермана”, корвет справляє враження.

У “Бадрів” є системи, які досі використовуються на крейсерах типу Ticonderoga та есмінцях типу Arleigh Burke, включаючи газову турбіну LM-2500, радари SPS-40 і SPS-55, ракети Harpoon і систему ближнього бою (ЗРАК) Vulcan Phalanx. Маючи розвинені сенсори, зброю, агрегати та інфраструктуру, що вже існують для підтримки цих кораблів. Корвети нової конструкції можна було легко модернізувати за допомогою нових радарів та озброєння в міру потреби. Хоча “Бадр” становить чверть розміру LCS (і, ймовірно, буде коштувати чверть ціни), він володіє порівнянними протикорабельними (ASUW) і протичовновими (ASW) можливостями.

Оцінюючи можливості “Бадрів”, легко зосередитися на ньому як на єдиній платформі. Сам по собі універсальний і смертоносний, його можна розглядати як невеликий надводний бойовий корабель, який дійсно потрібен флоту. Однак подальші роздуми показують, що корабель, хоча і грізний сам по собі, також доповнює інші надводні бойові кораблі, які зараз перебувають на озброєнні ВМС. Швидкість і витривалість “Бадра” дозволяють йому не відставати від есмінців. Його сенсори дозволять легко інтегруватися в архітектури даних. Більш того, його ракети Harpoon (які можна замінити / модернізувати на Naval Strike Missiles) забезпечують наступальні протикорабельні можливості, які потрібно було додавати до LCS – і все в меншому корпусі.

Крім простої інтеграції в наявні конструкції флоту, “Бадр” зможе виконувати завдання більш низького рівня, для яких були розроблені LCS і ПК. Завдяки невеликій осаді (менш як 9 футів або 2,7 метра) “Бадр” може швартуватися в більш дрібних портах для місій зі співробітництва в галузі безпеки на театрі військових дій. Він може забезпечувати блокаду, проводити місії по боротьбі з контрабандою, а також забезпечувати розвідку і присутність. Навіть з обмеженим набором гідролокаторів і торпедних апаратів, це гідний супротивник проти підводних човнів на мілководді.

Виведення з експлуатації ПК залишає у ВМС пробіл у можливостях і структурі сил, який “Бадр” міг би успішно заповнити. На додаток до збереження можливості командування для перспективних молодших офіцерів, кілька десятків цих корветів забезпечать значну присутність на узбережжі. Його гармата, протикорабельні ракети, торпеди та ЗРАК, упаковані в невеликий корпус і побудовані в Сполучених Штатах, повинні зробити корвети класу “Бадр” привабливими для ВМС і Конгресу, оскільки вони прагнуть збільшити кільскість кораблів та можливості флоту.

Mk VI помер, хай живе Mk VII


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


ВМФ США Світ США Флот