fbpx
Програма КНДР по розробці ракет підводного запуску

Програма КНДР по розробці ракет підводного запуску

Михайло Люксіков Михайло Люксіков
Північна Корея (КНДР) Ракетобудування Світ Флот

КНДР продовжує роботу над занурювальним стендом, що використовується для тестування пусків ракет.

Ще першого травня цього року ресурс 38 North, який займається моніторингом геополітичної ситуації та озброєння КНДР, розказав, що на комерційних супутникових знімках виявлено будівництво північнокорейського занурювального стенду для випробування підводних запусків балістичних ракет, що будується на суднобудівельній верфі у Нампхо на західному узбережжі країни.

На порівняльних супутникових знімках за 1 вересня опублікованих у матеріалі North 38 видно, що роботи над занурювальним стендом продовжуються(з’явились нові надбудови) :

Також видно подальший прогрес і на супутникових знімках від 21 вересня цього року:

В умовах коли КНДР вже має як мінімум один такий стенд ще з 2014 року, мета будівництва другого незрозуміла, хоча є кілька можливостей, жодна з яких не є взаємовиключним. До них відносяться:

  • відбувається будівництво стенду з метою розширення програми тестування та розвитку балістичних ракет для підводних човнів(БРПЧ) з можливим будівництвом інфраструктури на західному узбережжі КНДР. Адже попередній стенд був помічений на східному узбережжі КНДР.
  • продовження будівництва другого занурювального стенду з метою використання його запчастин для підтримки збудованої на Південній суднобудівельній верфі стенду
  • будівництво конструкційно нового стенду
  • також розглядається і ймовірність використання стендів як буксованих занурювальних бойових установок, що значно простіше та дешевше будівництва підводних човнів

Останній пункт є ймовірною варіацією використовуваної практики у КНДР коли системи залпового вогню встановлюють на причепи та буксують якимось видом транспорту – вантажівкою чи трактором.

Хоча такий варіант використання плавучого стенду доволі екзотичний, але розглядатись можливість може.

Експерти відзначаються схожість по габаритам двох наявних у КНДР стендів з радянськими плавучими занурювальними стендами типу ПСД-4 та ПСД-5/7, довжина яких складала 24 метри, а ширина 8.6 метрів.

Вони обидва були виготовлені на Миколаївському суднобудівельному заводі. ПСД-4 – у травні 1961 року для випробування ракети Р-21.

Перший випробувальний пуск ракети відбувся вже 17 травня, але ракета так і не вийшла з води, другий – 25 травня та був успішним. Всього до 22 липня 1961 року було здійснено 5 запусків ракети Р-21

ПСД-7 же декілька разів змінював свою конструкцію під різні типи ракети, за таким же чином може поступити і КНДР.

Більш детально про військово-морські сили КНДР можете почитати у колонці одного з наших авторів: Морський рубіж корейської кризи.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Північна Корея (КНДР) Ракетобудування Світ Флот