fbpx
Інтерв’ю з заступником командира 59 мотопіхотної бригади ЗС України

Інтерв’ю з заступником командира 59 мотопіхотної бригади ЗС України

Максим Петровский Максим Петровский
59 бригада ЗСУ Війна на Донбасі Герой України Донбас

Родом Свидерський Олексій Миколайович, який є спадковим військовим, з Вінничини. Йому 43 роки.

Навчався в Одеському інституті Сухопутних військ. В 1997 році по закінченню вишу потрапив на військову службу до 24 механізованої дивізії, нині славнозвісна 24 омбр імені Данила Галицького. Пройшов шлях від командира механізованого взводу до начальника штабу механізованого батальйону. В складі даного підрозділу приймав участь в бойових діях в районі проведення АТО.

Після навчання у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського (2015 – 2017 рр.) був призначений на посаду заступника командира 59-ої мотопіхотної бригади, яка на сьогоднішній день виконує бойові завдання в зоні проведення ООС на Луганському напрямку.

Вже в травні 2017 року один з батальйонів 59-ої мотопіхотної бригади, під керівництвом «Шер-хана» (це позивний Олексія Миколайовича) вирушив на Донбас. Там вони виконували бойові завдання в складі оперативно-тактичного угруповання «Маріуполь», захищаючи населені пункти від Гнутового до Водяного. Не зважаючи на всі успіхи та звитяги, яких було досягнуто, були і негативні моменти. На жаль, шість бійців батальйону загинули виконуючи свій обов’язок перед Вітчизною.

Тому, отримавши можливість перекинутись парою-трійкою слів з паном Олексієм я дуже зрадів, адже, особиста розмова з таким чоловіком дуже прийшлась мені по душі.

 

Вітаю, Олексію Миколайовичу! Дуже радий особистому знайомству та можливості поспілкуватись з Вами!

 

Як настрій Ваш?

Доброго дня! Навзаєм! Настрій чудовий, дух бойовий, курс на перемогу! (посміхається – ред.)

Це чудово!

Розкажіть про формування бригади.

59 мотопіхотна бригада була сформована в 2014-му році. До її складу увійшли три колишні батальйони територіальної оборони Вінницької, Житомирської та Київської областей. Місцем постійної дислокації було вибране місто Гайсин Винницької області.

Не зважаючи на велику кількість проблемних питань, які виникали під час формування нашого підрозділу, на сьогоднішній день бригада укомплектована окремими артилерійськими, протитанковими, зенітними, ракетними, протидиверсійними підрозділами.

Тобто, бригада стала повноцінним бойовим підрозділом, забезпеченим усіма необхідними силами та засобами, особовий склад якої здатен якісно виконувати поставлені завдання. З гордістю можу запевнити, що з моменту створення і становлення впродовж цих років наш військовий організм сформувався і набув необхідного імунітету для максимальної ефективності, як бойовий підрозділ. Звичайно, в знаки далась війна і, безперечно, внесла свій почерк в розвиток бригади. Я думаю, що саме ці нелегкі часи були джерелом натхнення для правильного вибудовування роботи нашого підрозділу. Сталось саме так, як мало статись, і вважаю, що ми зробили все дуже професіонально та якісно!

 

Що Ви можете сказати з питань підготовки бійців?

У зв’язку зі специфікою ведення бойових дій на сході ворог вдається до проведення постійних диверсій малими групами, тому основні зусилля під час бойового злагодження були спрямовані на підготовку більшої частини підрозділів до контр-диверсійної боротьби. Підготовка здійснювалась під керівництвом інструкторів НАТО. До речі, нам дуже повезло саме з цими хлопцями, адже ми отримали неоціненний досвід при роботі з ними.

Кожен підрозділ здійснював підготовку за своїми основними напрямками діяльності, як окремо, так і у складі зведених підрозділів. При цьому відпрацьовувалися навички взаємодії між ними.

Також, варто відмітити що більша частина операторів протитанкових ракетних комплексів пройшли відповідну підготовку, що передбачає навички ведення бойових дій з використанням західних зразків озброєння.

За результатами бригадних навчань, бригада отримала оцінку добре.

Особовий склад навчений, вмотивований та готовий до виконання поставлених завдань. А що мене приємно вразило, так це те, що наші військовослужбовці витримали правильний баланс в ході навчань та морально-психологічний стан не те, що зберігся, а піднявся. І мене, як керівника, це не може не тішити!

 

Звідусіль лунають чутки щодо кадрового голоду саме в бойових підрозділах ЗС України. Що скажете про ваш підрозділ?

Я не можу конкретно відповісти на це питання, зважаючи на таємність даної інформації. Але можу сказати одне, що ключові посади, визначаючі боєздатність нашої бригади укомплектовані на 100 відсотків.

 

Чи забезпечений підрозділ усім необхідним засобами?

Уся військова техніка, що потребувала ремонту – відновлена. Позитивним моментом є те, що бригада була підсилена певною кількістю БМП-1АК, що суттєво збільшує вогневі спроможності підрозділів. Також бригадні підрозділи на 100 відсотків забезпечені усім необхідним устаткуванням, а саме – тепловізорами, приладами нічного бачення, коліматорами, спеціальними прицільними пристроями, за що хотілося б подякувати як вищому керівництву, так і нашим дорогим волонтерам.

 

Що для вас є волонтерський рух?

Особисто я дуже вдячний нашим волонтерам, які дійсно в скрутні часи робили неймовірні речі та допомагали всім необхідним та продовжують займатись цим по сьогоднішній день. Враховуючи те, яким було забезпечення наших Збройних Сил станом на 2013-2014 роки, волонтерський рух, в певній мірі, тоді став ключовим фактором, який не дав опустити руки нашим воїнам. Дякувати Богу, з часом справи пішли краще, але вдячність волонтерам завжди була, є і буде незміренною!

 

Як Ваша сім’я ставиться до постійних відряджень?

Я офіцер Збройних Сил України і чудово усвідомлюю, що військовий повинен виконувати поставлені перед ним завдання, а особливо ті, що напряму стосуються оборони нашої держави. Моя сім’я відноситься до цього з розумінням, так само, як і всі родини інших військовослужбовців, завжди чекає на мене вдома. А ми, в свою чергу, робимо все для того, щоб пришвидшити наше повернення додому і тільки з перемогою. По-іншому просто бути не може!

 

Безмежно вдячний Вам за виділений час! Яке напутнє слово скажете читачам?

Побратими! Підтримка та віра в наших воїнів на Донбасі по важливості стоїть в одному ряду з рівнем їх підготовленості та професіоналізму при виконанні бойових завдань в зоні проведення вже ООС (Операції Об‘єднанних Силред.)! Свідомість, віра та бажання – запорука видворення російських окупантів із суверенно українського Донбасу! Майте чітку громадянську позицію та не зраджуйте, в першу чергу, собі. Симбіоз армії та народу – формула перемоги у російсько-українській війні! Повірте мені, як вже сталому військовому, сила саме в розумінні та єдності! Любіть та поважайте нашу Батьківщину змолоду! Слава Україні!


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


59 бригада ЗСУ Війна на Донбасі Герой України Донбас
Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!