fbpx
Озброєння Угорщини: що купує в якості ППО

Озброєння Угорщини: що купує в якості ППО

Редакція Редакція
Raytheon Європа Закупівлі ЗРК ЗРК NASAMS ППО та ПРО Світ Сусіди Угорщина

В Угорщині відбулася церемонії підписання документа про наміри щодо закупівлі ЗКР для зенітних ракетних комплексів.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони Угорщини.

Повідомляється, що документ підписали Міністр оборони Угорщини Тібор Бенко і посол США в Угорщині Девід Корнштейн.

За повідомленнями ЗМІ, мова йде, про закупівлю Угорщиною ЗРК NASAMS (National Advanced Surface-to-Air Missile System), які виробляються норвезькою компанією Kongsberg спільно з американською Raytheon.

Міністр оборони підкреслив, що угорська сторона вирішила прийняти американську пропозицію після тривалого періоду підготовки та оцінки різних систем і виробників.

Вперше про можливість закупівлі Угорщиною в США ЗРК вартістю близько 1 млрд доларів було заявлено в червні 2019 року під час візиту в Будапешт держсекретаря США Майка Помпео.

Підписання документу. Серпень 2020. Фото: МО Угорщини

У серпні 2019 року Держдепартамент США схвалив потенційну поставку Угорщини в рамках програми «Іноземні військові продажі» 180 вдосконалених керованих ракет середньої дальності класу «повітря-повітря» AIM-120C-7 AMRAAM, іншого обладнання та послуг вартістю до 500 млн доларів.

Запит, зокрема, включав поставку секретного програмного забезпечення для РЛС AN / MPQ-64F1 «Sentinel» в рамках прямого комерційного контракту.

При цьому представлений Угорщиною перелік ракет і устаткування мав високу схожість з запитаним обладнанням в рамках підтримки прямого продажу ЗРК NASAMS Збройним силам Катару.

ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

У травні 2020 року Держдепартамент схвалив продаж Угорщини ще 60 ракет AIM-120C-7 / C-8 AMRAAM-ER класу «повітря-повітря», двох запасних секцій наведення AIM-120C-7 / C-8 AMRAAM-ER, 4 навчальних ракет AMRAAM-ER (CATM-120C), іншого обладнання та послуг вартістю до 230 млн доларів на підтримку придбання ЗРК NASAMS.

Таким чином, самі комплекси будуть поставлені в рамках прямого комерційного контракту, підписаного з консорціумом Kongsberg / Raytheon. Передбачається, що загальна вартість покупки складе близько 1 млрд доларів.

NASAMS

ЗРК середньої дальності NASAMS спільно розроблена і виробляється норвезькою групою Kongsberg і американською корпорацією Raytheon Technologies.

Система ґрунтується на комбінації РЛС AN / MPQ-64F1 «Sentinel» і використання в якості ЗКР ракет класу «повітря-повітря» з активним радіолокаційним самонаведення сімейства AIM-120 AMRAAM.

Дальність стрільби системи в конфігурації NASAMS 2 з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить до 25 км, а по висоті – до 14-15 км.

Заряджання установки NASAMS. Фото з відкритих джерел

Ракети AMRAAM-ER розроблені компанією Raytheon спеціально для застосування в складі ЗРК NASAMS варіантом корабельної зенітної керованої ракети RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile (ESSM) з установкою на неї активної радіолокаційної головки самонаведення від ракет AIM-120C-7 / С-8 AMRAAM.

Це дозволило збільшити дальність стрільби зенітної керованої ракети (ЗКР) при використанні в складі системи NASAMS до 40 км (в порівнянні з 25 км з використанням ракет серії AIM-120C AMRAAM).

Полігонні випробування ЗКР AMRAAM-ER в складі ЗРК NASAMS були проведені в Норвегії у 2016 році, про початок серійного виробництва ракет AMRAAM-ER було оголошено у 2019 році.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Raytheon Європа Закупівлі ЗРК ЗРК NASAMS ППО та ПРО Світ Сусіди Угорщина