fbpx
Озброєння Угорщини: що купує в якості ППО

Озброєння Угорщини: що купує в якості ППО

Редакція Редакція
Raytheon Європа Закупівлі ЗРК ЗРК NASAMS ППО та ПРО Світ Сусіди Угорщина

В Угорщині відбулася церемонії підписання документа про наміри щодо закупівлі ЗКР для зенітних ракетних комплексів.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони Угорщини.

Повідомляється, що документ підписали Міністр оборони Угорщини Тібор Бенко і посол США в Угорщині Девід Корнштейн.

За повідомленнями ЗМІ, мова йде, про закупівлю Угорщиною ЗРК NASAMS (National Advanced Surface-to-Air Missile System), які виробляються норвезькою компанією Kongsberg спільно з американською Raytheon.

Міністр оборони підкреслив, що угорська сторона вирішила прийняти американську пропозицію після тривалого періоду підготовки та оцінки різних систем і виробників.

Вперше про можливість закупівлі Угорщиною в США ЗРК вартістю близько 1 млрд доларів було заявлено в червні 2019 року під час візиту в Будапешт держсекретаря США Майка Помпео.

Підписання документу. Серпень 2020. Фото: МО Угорщини

У серпні 2019 року Держдепартамент США схвалив потенційну поставку Угорщини в рамках програми «Іноземні військові продажі» 180 вдосконалених керованих ракет середньої дальності класу «повітря-повітря» AIM-120C-7 AMRAAM, іншого обладнання та послуг вартістю до 500 млн доларів.

Запит, зокрема, включав поставку секретного програмного забезпечення для РЛС AN / MPQ-64F1 «Sentinel» в рамках прямого комерційного контракту.

При цьому представлений Угорщиною перелік ракет і устаткування мав високу схожість з запитаним обладнанням в рамках підтримки прямого продажу ЗРК NASAMS Збройним силам Катару.

ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

У травні 2020 року Держдепартамент схвалив продаж Угорщини ще 60 ракет AIM-120C-7 / C-8 AMRAAM-ER класу «повітря-повітря», двох запасних секцій наведення AIM-120C-7 / C-8 AMRAAM-ER, 4 навчальних ракет AMRAAM-ER (CATM-120C), іншого обладнання та послуг вартістю до 230 млн доларів на підтримку придбання ЗРК NASAMS.

Таким чином, самі комплекси будуть поставлені в рамках прямого комерційного контракту, підписаного з консорціумом Kongsberg / Raytheon. Передбачається, що загальна вартість покупки складе близько 1 млрд доларів.

NASAMS

ЗРК середньої дальності NASAMS спільно розроблена і виробляється норвезькою групою Kongsberg і американською корпорацією Raytheon Technologies.

Система ґрунтується на комбінації РЛС AN / MPQ-64F1 «Sentinel» і використання в якості ЗКР ракет класу «повітря-повітря» з активним радіолокаційним самонаведення сімейства AIM-120 AMRAAM.

Дальність стрільби системи в конфігурації NASAMS 2 з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить до 25 км, а по висоті – до 14-15 км.

Заряджання установки NASAMS. Фото з відкритих джерел

Ракети AMRAAM-ER розроблені компанією Raytheon спеціально для застосування в складі ЗРК NASAMS варіантом корабельної зенітної керованої ракети RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile (ESSM) з установкою на неї активної радіолокаційної головки самонаведення від ракет AIM-120C-7 / С-8 AMRAAM.

Це дозволило збільшити дальність стрільби зенітної керованої ракети (ЗКР) при використанні в складі системи NASAMS до 40 км (в порівнянні з 25 км з використанням ракет серії AIM-120C AMRAAM).

Полігонні випробування ЗКР AMRAAM-ER в складі ЗРК NASAMS були проведені в Норвегії у 2016 році, про початок серійного виробництва ракет AMRAAM-ER було оголошено у 2019 році.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Raytheon Європа Закупівлі ЗРК ЗРК NASAMS ППО та ПРО Світ Сусіди Угорщина
Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!