fbpx
Початкова військова підготовка в школах США

Початкова військова підготовка в школах США

 Редакція Редакція
Військово-патріотичне виховання Світ США

В американських середніх школах, як державних, так і приватних, реалізується федеральна програма підготовки молодших офіцерів запасу, а точніше, юнацькі курси JROTC (Junior Reserve Officers ‘Training Corps).

Ще в 1916 році президент США Вудро Вільсон підписав закон про національну оборону, в якому говорилося і про початкову військову підготовку підлітків, яка повинна була вестися на курсах JROTC. Потім в 1964 році курси були значно модернізовані у відповідності зі спеціальним законом про підготовку молодших офіцерів запасу. Слід сказати, що для школярів слово «офіцер» – просто частина назви. Все одно в разі вербування в армію вони будуть солдатами. Правда, їм нададуть пільги: залежно від терміну навчання на курсах вони зможуть претендувати відразу ж на отримання звань категорій Е-2, Е-3, тобто рядового чи рядового першого класу.

У відповідності з законом, основними цілями JROTC є виховання в підростаючому поколінні почуття громадянства і патріотизму, розвиток впевненості у власних силах, лідерства, поліпшення здатності спілкуватися і усно, і у письмовій формі, підвищення рівня фізичної підготовки учнів, виховання поваги до американських збройних сил і їх ролі у захисті національних інтересів, розвиток командних та стройових навичок , основних військових правил. Як говориться в самій програмі, вона готує підлітків до того, щоб «краще служити своїй країні в якості лідерів та підготуватися до військової служби».

«Я майбутнє Сполучених Штатів Америки» – свідчить один з пунктів статуту JROTC. Досить вагомий аргумент для представників юного покоління, щоб виховати у них любов до батьківщини. Школярів вчать з особливою пошаною ставитися і до американського способу життя, закладаючи в систему їх цінностей такі поняття, як «батьківщина», «конституція», «національна безпека».

Відповідальність за реалізацію цієї програми покладена на міністерство оборони. У зв’язку з цим в Пентагоні, а також в головних штабах видів збройних сил створені спеціальні управління, які координують та організують діяльність курсів JROTC. Щорічно на ці цілі Пентагон виділяє зі свого бюджету близько 400 млн. доларів. У минулому році в 50 штатах США діяли 3229 шкіл з програмою JROTC. При цьому командування сухопутних сил курирувало 1555 шкіл, ПС – 724, ВМС – 619, морська піхота – 260  і берегова охорона – 1. У наступному році планується мати вже 3500 шкіл з програмою JROTC.

JROTC морської піхоти відбирають викладачів, які мають мінімум 20 років дійсної служби і фізично відповідають вимогам, що пред’являються до військовослужбовців цього роду військ. У авіаційних курсів ті ж вимоги плюс викладач повинен мати ступінь бакалавра і бути інструктором з льотної підготовки.

Як правило, це відставні військовослужбовці, які продовжують отримувати пенсію за вислугою років від федерального уряду. Крім того, школи оплачують їм різницю від того, що вони мали б, продовжуючи залишатися на дійсній службі. В обов’язок міністерства оборони входить забезпечення курсів навчальними матеріалами, формою (носіння її обов’язково під час занять) і зброєю. Воно також повинно надавати навчальні табори для проведення занять і тренувань учнів на місцевості.

У свою чергу школи також зацікавлені, щоб у них діяли класи JROTC. Адже в цьому випадку вони отримують від держави значні фінансові та матеріальні кошти. Крім того, офіційні дослідження показали, що школярі, що навчаються на курсах JROTC, набагато старанніше ставляться до навчання і відрізняються більшою успішністю, рідше кидають школу і вживають наркотики, серед них менше злочинців.

Більшість шкіл пропонує три-чотири роки навчання JROTC. Для цього створюється спеціалізований клас, в навчальний план якого включають військову історію, військові статути, основи громадянськості і фізичну підготовку. Дві третини шкіл пропонують програми по навчанню міткої стрільби. Виїзди в навчальні табори, заняття по стрілецької підготовки, топографії та орієнтування на місцевості, підривну справу, водіння техніки та інше підвищують зростання інтересу до класів. Деякі школи організують спеціальні відвідування американських військових баз під час шкільних канікул.

Намагання шкіл відкрити у себе класи JROTC підтримує і більшість батьків, які вважають, що це найкраща альтернатива комп’ютерним іграм, телевізору та хитанню по вулиці. «Вихованці JROTC знаходяться в кращій фізичній формі на відміну від однолітків, які не є кадетами цієї програми», – говорить Майкл зі штату Колорадо.

Слід підкреслити, що відвідування цих класів – справа суто добровільна. Тим не менше багато школярі із задоволенням записуються на курси JROTC. Наприклад, для багатьох підлітків чималий інтерес представляє можливість бути прийнятими в морський кадетський корпус або цивільний повітряний патруль, де заняття проводяться за програмою JROTC. Там готують кандидатів для вступу на службу в авіацію або на флот за певними спеціальностями. Кадети цих шкіл не лише навчаються за обраним ними професіями безпосередньо в цих закладах, але часто виїжджають на аеродроми бойової авіації і в гавані військово-морських сил. Вони беруть участь у демонстраційних вильотах, навчальних плаваннях на бойових кораблях, що повинно зацікавити їх як майбутніх солдатів, матросів, офіцерів. Крім того, вони отримують достатньо реалістичне уявлення про авіаційну та корабельну службу, про повсякденне життя і побут льотчиків і моряків.

Сьогодні в класах JROTC навчаються понад 600 тисяч американських хлопчиків і дівчаток. Хоча потрапити в такий клас вельми непросто. З одного боку, існує великий конкурс – на 140-150 місць надходить, як правило, 2000 заявок, а з іншого – необхідно пройти серйозні, часом жорсткі випробування на фізичну витривалість, наприклад зробити двадцять і більше віджимань.

Учасники JROTC мають такі ж звання, як і в справжніх збройних силах, тільки з приставкою «кадет». Знаки розходження і форма також відмінні від справжніх. Курсанти можуть бути нагороджені стрічками, медалями та грамотами як командуванням курсів, так і іншими організаціями, наприклад асоціацією американських офіцерів або американських ветеранів. Нагородження переможців проводиться в урочистій обстановці із запрошенням викладачів, батьків, ветеранів та інших гостей.

Про значимість і масштабність JROTC говорить і той факт, що сорок відсотків від загального числа генералів армії США починали кар’єру в JROTC. І це не випадково. Адже у кадетів формується всебічна освіта, підвищується самодисципліна, що допомагає їм згодом упевнено просуватися службовими сходами. Хоча, безсумнівно, навчання, спрямоване на розвиток лідерських якостей, дається підліткам з працею. Але гідні приклади військових начальників є для них стимулом.

К. Головченко


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Військово-патріотичне виховання Світ США