fbpx
Спецназ ГУР МО (10-й окремий загін спеціального призначення)

Спецназ ГУР МО (10-й окремий загін спеціального призначення)

 Редакція Редакція
ГУР МО Енциклопедія

У прямому підпорядкуванні ГУР МО знаходиться елітний підрозділ спеціального призначення відомий як “10 загін”. Біля витоків формування спецназу ГУР МО стояв український патріот, ветеран і легенда Афганської війни, Герой Радянського Союзу, заступник командира 8 бригади СпПр ГРУ ГШ СРСР

Ярослав Горошко

“10 окремий загін спецпризначення” базується у військовій частині на Рибальському п-ові. Загін складається виключно з офіцерів, більшість з яких мають досвід бойових дій. Бійці спецназу ГУР МО загону мають водолазну, парашутну, гірську підготовку. Діяльність підрозділу тримається в таємниці. Це єдиний підрозділ, який може бути негайно задіяний за межами України.

Відбір

“- Мені все у вас подобається. Мені не подобається тільки те, що до цих пір ніхто з вас не написав рапорт про добровільну відмову від проходження подальшого відбору. Я постараюся зробити так, що кожен день для вас буде закінчуватися тільки хоча б одним написаним рапортом, інакше ніч для ваших організмів наступати не буде!”

Невідомий інструктор кандидатам
до спецназу ГУР МОУ

Одне з випробувань – 20-ти кілометрові марші-кидки з мішками наповненими мокрим піском та стовбурами дерев і негайне маскування за наказом. Також бійцям може бути поставлена задача на кшталт за ніч “вирити окоп для відділення в обороні на рубежі 42 метри по фронту” (ширина 70 см, глибина 120 см) та інші завдання, що змушують людину викладатися на повну.

Від самого початку російської агресії загін бере активну участь у протистоянні диверсійно-розвідувальним групам супротивника та проведенні спеціальних операцій в тилу ворога

Проводились розвідувальні рейди в глибокий тил окупованих територій. Окремі розвідувальні операції стосувалися своєчасного оповіщення про розгортання російської артилерії, у тому числі далекобійної, а це значно знижувало втрати серед українських військових і мирного населення.

Полеглі бійці 10-го окремого загіну спеціального призначення

Станом на 7 вересня 2017 року було відомо про 4-х загиблих бійців загону в боях російським агресором

Шаповал Максим Михайлович
Кісельов Ігор Олександрович
Довганюк Володимир Леонідович
Шевченко Ігор Станіславович

ГУР МО Енциклопедія