fbpx
Цілі навчань DEFENDER-Europe 21

Цілі навчань DEFENDER-Europe 21

Катерина Шимкевич Катерина Шимкевич
Defender Europe Європа Навчання НАТО Світ Сусіди

Полковник Джозеф Скрокка, директор з питань зв’язків з громадськістю командування армії США в Європі та Африці, розповів в інтерв’ю DW про цілі навчань DEFENDER-Europe 21.

До вашої уваги переклад розмови:

DW: Полковник Скрокка, які цілі військових навчань „DEFENDER – Europe 21”, які, як очікується, відбудуться на початку травня і триватимуть 45 днів?

Джозеф Скрокка: DEFENDER-Europe 21 – це спільне багатонаціональне навчання, яке очолює командування армії США в Європі та в Африці. Ці навчання спрямовані на підвищення готовності та усвідомлення взаємодії між військовими США, НАТО та арміями-партнерами, щоб ми разом були готові відповісти на будь-яку загрозу.

Також військові навчання мають на меті продемонструвати здатність США виступати стратегічним партнером з питань безпеки у регіонах Західних Балкан та Чорного моря, одночасно підтримуючи нашу діяльність у Північній Європі та Африці. Спираючись на успіх цієї роботи, минулого року, DEFENDER-Europe 21 включає більшу кількість союзних держав та партнерів з НАТО, які діють у більш широкій зоні, ніж планувалось у 2020 році.

Такі військові навчання, як DEFENDER – Europe 21, демонструють, що прихильність США НАТО є незламною, іронічною, що союзники та партнери НАТО сильніші разом. Ці вправи є чудовим прикладом наших колективних навичок.

DW: Скільки держав та військ візьмуть участь у навчальних заходах і в скількох районах вони будуть розташовані? 

Полковник Джозеф Скрокка: Більше 26 країн та 28 000 багатонаціональних військ беруть участь майже одночасно у більш ніж 30 навчальних районах, розподілених по 12 країнам.

DW: Які основні напрямки діяльності?

Полковник Джозеф Скрокка: DEFENDER-Europe 21 включатиме деякі військові маневри та заходи. Основними з них є: швидке реагування (1-15 травня 2021 р.), пов’язане з повітряними операціями в Естонії, Болгарії та Румунії, в яких буде задіяно понад 7000 військовослужбовців з 11 країн; негайне реагування (15 травня – 1 червня), де понад 5000 військовослужбовців з 8 країн будуть розміщені на 31 навчальному полігоні в 12 різних місцях для проведення тренувань та навчанню реальному відкриттю вогню. Також буде проведена спільна логістична операція на узбережжі; Кавалерійський захист(15 травня – початок червня), де понад 13 000 військовослужбовців здійснюватимуть вогневі обстріли та реальні операції протиракетної оборони, а також широкомасштабну медичну евакуацію; павчання командування після маневру (червень 2021 року), де приблизно 2000 чоловіку будуть маневрувати в штаб-квартирі, щоб мати змогу керувати багатонаціональними сухопутними військами в загальному та комбінованому навчальному середовищі, одночасно проводячи реальні операції в 104 місцях на двох континентах.

DEFENDER-Europe 21 також матиме два дуже важливі навчальні заходи: Африканський лев (15 травня – 15 червня), який є найважливішим щорічним навчальним заходом командування армії США в Африці, у якому участь прийме близько 5000 осіб, військовослужбовці, з 24 країн. Вони проходитимуть навчання з медичної готовності, виконуватимуть масштабні мисливські маневри, а також у повітрі та на морі. Ці маневри відбуватимуться в основному в Марокко: “Стабільний захисник” (15 травня – 1 червня), що є новою серією маневрів НАТО, орієнтованих на зміцнення трансатлантичної взаємодії Європи та демонстрацію здатності НАТО швидко реагувати на весь спектр загроз.

DW: Які потенційні загрози та кризи миру та безпеці в Європі та Чорному морі наразі існують або можуть виникнути?  

Полковник Джозеф Скрокка: Ситуація з безпекою в Європі стає все більш складною за останнє десятиліття. Американські збройні сили повинні в майбутньому бути готовими до розгортання військ, рішучої боротьби та перемоги проти будь-якого майже рівного супротивника в загальному конфлікті в багатьох районах та з високою інтенсивністю.

Тим не менш, DEFENDER-Europe 21 – це спільне багатонаціональне військове навчання із залученням сил Альянсу та партнерів. Навчання не розвиваються у відповідь на будь-яку конкретну загрозу чи супротивника. Ці та інші регулярні військові навчання – це маневри під керівництвом США, спрямовані на підвищення готовності та взаємодії із США, союзниками та силами партнерів.

DW: Чи є застереження з боку Росії чи Ірану щодо DEFENDER-Europe 21?

Полковник Джозеф Скрокка: Для забезпечення прозорості США повідомили ОБСЄ про плани розвитку військових навчань DEFENDER-Europe 21 і продовжуватимуть співпрацювати з цією організацією для координації, обміну інформацією, щоб США могли виконувати свої зобов’язання. свої, що випливають із договору.

DW: Який внесок вносить Німеччина в DEFENDER-Europe 21?

Полковник Джозеф Скрокка: Цього року більшість заходів DEFENDER-Europe 21 відбуватимуться на Західних Балканах та в районах біля Чорного моря. Однак ми заздалегідь запланували використовувати порт Бремерхафен у Німеччині. Але не у якості головного порту для військових маневрів, оскільки в Бремерхафені буде завантажена лише невелика кількість устаткування. Ми також передбачаємо використання аеропортів у Франкфурті, Нюрнберзі та Рамштайні, починаючи з цього місяця та до кінця травня.

Окрім цього, у червні заплановано використовувати полігон Графенвера для проведення командного навчання після маневру за допомогою комп’ютерних навчальних завдань, які покликані продемонструвати здатність США проводити наступальні операції в багатонаціональному середовищі. Ці вправи будуть імітувати сценарій, заснований на реакції НАТО, відповідно до статті V (Ця стаття Основного договору НАТО стосується колективної оборони, суть якої полягає у тому, що напад на союзну державу/державу-члена розглядається як напад на усі країни альянсу).

DW: Албанія буде основною країною, що приймає такі гігантські військові навчання. Що ви очікуєте від Албанії для досягнення цілей маневру DEFENDER-Europe 21?

Полковник Джозеф Скрокка: DEFENDER-Europe 21 розпочнеться у Дурресі у перший тиждень травня. В Албанії відбудеться спільні навчання з морської логістики, відома під абревіатурою JLOTS (Joint Logistics Over-the-Shore-Joint). Це дозволить американській службі використовувати кораблі для завантаження та розвантаження техніки та персоналу в непридатних або пошкоджених портах, а також пляжах.

Це важлива подія, оскільки це буде перший випадок, коли JLOTS відбудеться в Європі після Другої світової війни. Цей історичний тренінг демонструє здатність Сполучених Штатів виступати стратегічним партнером з питань безпеки в регіонах Західних Балкан та Чорного моря, коли ми підвищуємо оперативну готовність та взаємодію з нашими союзниками по НАТО та партнерами Defender-Europe 21, що також підкреслює стратегічне значення порту Дуррес.

З квітня по червень в Албанії пройдуть навчання близько 5000 американських військовослужбовців, які діятимуть у багатьох місцях Албанії, включаючи авіабазу Кучова, Фарка та полігон Біза.

Приблизна програма військових навчань Defender-Europe 21

Албанія

 • Тиждень з 26 квітня – Спільна берегова логістична операція, Дуррес (початок початок DEFENDER-Europe 21)
 • Тиждень з 10 травня – прибуття солдатів армії США, Тирана

Боснія і Герцеговина

 • Тиждень з 10 травня – прибуття солдатів армії США, Сараєво
 • Тиждень з 10 травня – прибуття вертольотів та персоналу UH-60, Тузла
 • 22 травня – США та Збройні сили БіГ проводуть маневрові навчання та День видатних відвідувачів для навчання «Негайне реагування», Маняча

Болгарія

 • 10 травня – нічні повітряно-десантні операції, Чешнегірово
 • 31 травня – День ЗМІ та видатних відвідувачів на навчаннях Sabre Guardian і Balkan Sentinel, полігон Ново село
 • 1 червня – бойова стрільба з високорухомої артилерійної ракетної системи високої мобільності, навчальний полігон «Ново село»
 • 4 червня – День ЗМІ та видатних відвідувачів для навчань Sabre Guardian і Strike Back, полігон Корен
 • 10 червня – День видатних відвідувачів на навчаннях Sabre Guardian і Shabla, Тренувальний майданчик Шабла

Хорватія

 • 7 травня – портові операції, Задар
 • Тиждень з 10 травня – прибуття солдатів армії США, Загреб
 • 19 травня – демонстрація засобів протиповітряної та протиракетної оборони з військовими керівниками, Задар
 • 27 травня – День видатних відвідувачів на навчаннях “Негайне реагування” та “Хорватський вал”, Тренувальна зона Слунь

Естонія

 • 5 травня – стрільба з реактивної системи залпового вогню, навчальний полігон “Тапа”
 • 6 травня – нічні повітряно-десантні операції, Нурмсі
 • 7 травня – зустріч та привітання видатних відвідувачів, Нурмсі
 • 7 травня – нічні штурмові операції, Нурмсі

Німеччина

 • Тиждень з 20 травня – прибуття солдат V корпусу, Нюрнберг
 • 3 червня – медична навчання та спільна широкомасштабна медична евакуація, Тренувальний майданчик Баумхолдера

Греція

 • 7 травня – портові операції, Александруполіс
 • 24 травня – День засобів масової інформації та видатних відвідувачів на навчаннях “Негайне реагуавння”, Тренувальний майданчик “Петрохорі”

Угорщина

 • 10 травня – військово-повітряні операції, авіабаза Папа

Північна Македонія

 • Тиждень з 10 травня – прибуття солдатів армії США, Скоп’є
 • 31 травня – День видатного відвідувача на вправах “Негайна реакція” та “Рішучий удар”, Криво лакський полігон

Румунія

 • 10 травня – повітряно-десантні операції з американськими та польськими солдатами, Римніку Сарат
 • 9 червня – бойові стрільби з протиповітряної та протиракетної оборони, полігон Капуї-Міда
 • 13 червня – День почесних гостей командно-штабних навчань Багатонаціонального корпусу НАТО на південному сході, Бухарест (закінчення DEFENDER-Europe 21)

Сполучені Штати

 • Тиждень з 3 травня – відправлення 82-ї повітряно-десантної дивізії, Фейєтвілль, Північна Кароліна

За можливості армія США в Європі і Африці забезпечуватиме прямий ефір подій навчань DEFENDER-Europe 21 на своїй сторінці у facebook, фотографії, відеозаписи, новини та інша інформація з кожного заходу розміщуватиметься на веб-сайті.

Defender Europe Європа Навчання НАТО Світ Сусіди