fbpx
Асадити відновили контроль над пагорбом Малах в Сирії – хроніка подій за 28-29 липня

Асадити відновили контроль над пагорбом Малах в Сирії – хроніка подій за 28-29 липня

Близький Схід

Туреччина: Невизначеність з курдським питанням триває. Офіційна частина перемов в Анкарі завершились без видимих результатів. А поки американські патрулі все активніше демонструють прапор з так бажаної турками безпекової зоні, повздовж річки Сагур.

Російські маріонетки з 5-ко корпусу САА продовжують смикати лева за вуса. Ці асадити обстріляли турецький обсерваційний пункт Шер-Магхар на заході Хама з 57мм гармати. Без наслідків як для себе так і для турків.

Сирійські Демократичні Сили: Повідомляється, що делегації США і КСА відвідали підконтрольні сирійським демократичним силам райони на сході провінції Дейр Ез-Зор і зустрілися з племінними лідерами для обговорення співпраці.

Іран: Іранська газета “Кайхан”, близька до іранського лідера Алі Хаменеї, підтвердила, що Тегеран має ознаки втрати всього в Сирії, незважаючи на військову та фінансову підтримку, яку він надав режиму Асада протягом 8 років.
За офіційними даними іранських силовиків, в Сирії загинуло понад 2000 їх людей, за винятком тисяч поранених та понад сім років іранської підтримки режиму.


Щодо матеріальних втрат газета вказала, що це десятки мільярдів доларів. Це виявив речник міжнародного посла в Сирії Стефан де Містура; Джессі Шахін, де він сказав, що оцінка ООН полягає в тому, що середні витрати Ірану в Сирії еквівалентні 6 мільярдам доларів щорічно.
Військові джерела розповіли газеті, що Іран перебуває під тиском Росії з метою перекидання своїх сил і ополчення на сирійському півдні в Дейр Ез-Зор на захід від річки Євфрат.
Експерти очікують, що американський тиск все ж таки підштовхне Іран переглянути свою фінансування найманців в регіоні та режиму під загрозою фінансової кризи.

Залісся: Сьогодні генеральний штаб московії розродився довгою заявою по Сирії. Не буду цитувати свинособачу брехню, підсумую лише тези для російського охлосу: у всьому винні американці; ми бомбим мінімально, або навіть менше; в Ідлібі терористи; дивись пункт перший.
Постає лише питання, для чого в Тартусі було що давно вивантажено оце?

Тому анонсоване зменшення нальотів скоріш за все пов’язано саме дефіцитом бомб, який русня завзято надолужує.

кремль – “Сила російського військового угруповання  була скорочена і доведена до кількості достатньої для виконання завдань”. Останні супутникові знімки (11.6.2019) показають, що це просто пропаганда.

Ще в генітальному штабі ерефії заявили, що с початку активізації бойових дій в Великому Ідлібі з травня ц.р. сили асада втратили 110 людей вбитими. Хоча згідно даних Сирійської обсерваторії з прав людини (ті що були на сьогодні) режим втратив з травня минулого року на півночі Хама та прилеглих територіях понад 1600 людей, не враховуючи тисяч поранених та 110 одиниць військової техніки, включаючи танки.
Вона також наголосила, що простий прогрес Росії на півночі Хама непропорційний розміру людських та матеріальних втрат, що перевищують один мільйон євро на день, що свідчить про слабкість режиму асада та росії та їх обмежені можливості та неможливість здобути рішучу перемогу.
У той час як раніше повідомлялося, Росія змушена була залучити підрозділи власних сил і вдатися до Махера Асада, командира четвертої проіранської танкової дивізії, щоб переконати його брати участь у битвах за Ідліб для підтримки проросійського 5-го корпусу та «Сил Тигра».
Слід зазначити, що Сирійська обсерваторія з прав людини і раніше визнавала, що російська військова операція в Ідлібі була “провалом за будь-якими стандартами”, вказуючи, що вкс росії завдало 50 тис. повітряних і наземних ударів, підкреслюючи, що москва не змогла досягти чіткого прогресу, незважаючи на десятки спроб і сотні загиблих. З його складових досягли успіху лише в переміщенні та вбивствах сотень тисяч мирних жителів.

Великий Ідліб: «Мінімальні» залучання вкс московії, цього разу відчули жителі міста Аріха. На відео, хвилини після удару. Загинули 4 мирних жителя, 18 інших травмуванні, тривають пошуково-рятувальні операції. Ще загинув один рятівник.

САА спромоглася до вдалого наступу на позиції втрачені 52 дні тому. Вчора ввечері після шаленого обстрілу сили режиму поновили свій контроль над селами Таль Малах та аль-Джубейн в північній Хама.


Вочевидь, повстанці завчасно помітили рух противника, та зуміли відійти майже без втрат. Згідно повідомлень бій був запеклий, але не тривалий. На місті лишилися лише бійці опозиції які прикривали відхід нечисленних основних сил. Фото їх мертвих тіл російські військові пропагандисти з задоволенням виклали в мережу. Без цих фото, самі можете оцінити результати «блискавичного» наступу кремлівських посіпак. Вибрав самий «жир».

За ці 52 дні на ці невеличкі за любими оцінками населенні пункти русня скинула понад 2500 бомб та ракет, ще 1200 барель бомб та 10 000 артилерійських боєприпасів. В цілому розрахунки русня веде за «Жуковськими» довідниками. Для розуміння гіфка Тель Малах було-стало.

А ось, скористатися шумом та захопити багатостраждальне аль-Кобані в Латакії, асадитами не вдалося. Сьогодні з ранку після невдалої атаки, зазнавши втрат вони відійшли. Складна місцевість не дозволяє урядовим військам масово застосовувати важку техніку

Активні бойові дії ведуть до послаблення всіх фракції, тому не дивним виглядає нова активізація сплячих осередків ісламської держави по всій Сирії. З тим, а в Ідлібі їм вдало протистоять. Служба безпеки ХТШ виявила групу терористів ІДІЛ в місті Саракеб. П’ять чоловік та двоє жінок з дітьми готувались до чергового теракту. Після спроби їх заарештувати, між терористами та бійцями ХТШ виникла перестрілка. Розуміючи марність спротиву, терористи підірвали себе поясами-смертників, одна з жінок також, підірвала себе і своїх дітей.

Сирія: Натомість, на підконтольній асаду території справи в терористів ІДІЛ йдуть до волі вдало.


На світанку в суботу при нападі на ферму між містом Аль-Хірак та містом Меліхіт аль-Аташ в східній Дараа ісламісти вбили декількох бойовиків 5-го корпусу САА. На відході заложили СВП, який потім вибухнув.

У суботу вдень бойовики ісламської держави розпочали масштабну атаку на позиції сил асада та іранських найманців на околицях міста Маядін у східному передмісті Дейр-Газал.
За даними місцевих джерел, атака поширилася на всі військові пункти на військ асада поблизу району Ейн-Алі в місті Маядін. Про кількість вбитих асадитів не повідомлялося, але поранених було стільки, що їх повезли до приватних лікарень міста.

В неділю, на сході провінції Сувейда, автівка з асадитами вскочила на міну. Загинув офіцер та 4 військових, ще два поранені.
Ще одна вантажівка з особовим складом злетіла в повітря біля н.п. ас-Саада, провінція Хасака. 10 військових загинуло.

За всі випадки відповідальність взяла на себе ІД. Це при тому, що сирійська армія режиму заявила наприкінці минулого року, що вона повністю контролює пустелю ас-Сувейда, яка знаходилася під контролем ІД.

 

 

На цьому лихо для асадитів не скінчилося. Десятки військових сирійського режиму та його ополчення в східній частині міста Хомс важко захворіли, що спонукало іранських найманців прийняти рішення про запобігання контакту з ними через страх зараження.
За даними місцевих джерел, близько 70 солдат режиму асада, розміщених у військових казармах у селищі Сохна на сході Хомсу, заразилися коростою через поширення бруду та недостатню гігієну та брак води для купання.
Місцеві звіти кажуть, що короста поширюється. У спробі лікуватися вони самотужки направляються у військовий госпіталь в місті Хомс.

Далі буде…

Близький Схід