Австралійський фрегат вже два роки чекає моряків

Австралійський фрегат вже два роки чекає моряків

Австралія Королівські ВМС Австралії Флот

Один з недавно модернізованих фрегатів класу Anzac – HMAS Perth (FFH 157) з 2017 року застряг у сухому доці через недостатню кількість моряків для виводу корабля у море.

Про це повідомляє abc.net.au

Ситуацію у березні виявив генеральний аудитор, та опублікував це в новому звіті, в якому ретельно оцінюються річні витрати Австралії на оборону в розмірі 38,7 мільярда доларів США.

Автор звіту та колишній офіційний представник оборони Маркус Хеліер сказав, що проблема комплектації була виявлена на флагмані класу – HMAS Anzac (FFH 150), який завершив модернізацію у жовтні 2017 року.

«Perth, один з фрегатів флоту, пройшов значний ремонт і оновлення, отримав нові можливості радіолокації, на це пішло багато інвестицій, але в кінці цього процесу флот не міг знайти екіпажу для цього» – сказав доктор Хеліер.

Австралія має вісім фрегатів класу Anzac, два з них перебувають капітальному ремонті, тобто тільки шість були доступні в будь-який час.

Проблема комплектації австралійського війська не лише на флота, а і на решті військових спеціальностях

«Військові виявили проблему з комплектацією – потрібно довго вчити капітана підводного човна або льотчика-винищувача – ви не можете зробити це просто за одну ніч», сказав Халіер

Саме тому у звіті було опубліковано рекомендації вкладати більше коштів у автономні системи, які потребують меншу кількість кваліфікованого персоналу.

Матеріал підготував: Степан Івасин

Австралія Королівські ВМС Австралії Флот