fbpx
Австралія та Франція готові до спільних дій в Південно-Китайському морі

Австралія та Франція готові до спільних дій в Південно-Китайському морі

Австралія ВМС Франції Королівські ВМС Австралії Південно-Китайське море Світ Франція

Міністр оборони Австралії Крістофер Пайн під час зустрічі зі своєю французькою колегою Флоранс Парлі обговорили майбутні багатосторонні операції та дії в Південно-Китайському морі

Про це повідомляє theaustralian.com.au

 

Австралійський міністр наголосив на готовності Австралії долучитися до групи країн, таких, як Франція, щодо проведення спільних навчань та єдиної політики щодо Південно-Китайського моря.

“Щодо Південно-Китайського моря (ПКМ), то Австралія і Франція поділяють спільну точку зору – Південно-Китайське море є міжнародними водами, і ми маємо право рухатися ними, як ми вважаємо за потрібне, та застосовуючи нормальну практику будь-якої країни, що здійснює навігацію у Південно-Китайському морі”, – сказав Пайн.

Австралія, яка наразі вільно здійснює мореплавство та перельоти над Південно-Китайським морем, не готова до підтримки США у справі патрулювання спірних вод, щоб забезпечити виконання рішення міжнародного суду стосовно свободи мореплавства.

За словами Крістофера Пайна, очікувати на зміну політики Австралії у цьому питанні найближчим часом не доводиться.

У свою чергу очільниця французького оборонного відомства запевнила, що країни обговорюють також можливість долучитися до патрулювання спірних вод, яке вже здійснюється США.

“Це одне з тих питань, які ми маємо вирішити разом… Однією з тем для обговорення є саме координація дій у Південно-Китайському морі… Ми хочемо (забезпечити) дотримання Китаєм міжнародних норм, але ми залишаємося відкритими для діалогу”, – заявила міністр.

В травні Париж відправив свій корабель “Діксмюд” та фрегат через спірні острови Спретлі та інші острови, які Пекін вважає своїми.

У червні Франція заявила, що збільшує свою військову присутність в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, проводитиме повітряні навчання, а також відправить військові кораблі у Південно-Китайське море.

Австралія ВМС Франції Королівські ВМС Австралії Південно-Китайське море Світ Франція