fbpx
Білорусу з Чехії загрожує 15 років ув’язнення за агресію проти України

Білорусу з Чехії загрожує 15 років ув’язнення за агресію проти України

Донбас Найманці Окупант ОРДЛО Російська агресія російсько-терористичні війська Тероризм Чехія

Білорус, що постійно проживає в Чехії, брав участь у бойових діях на Донбасі проти України.

Про це повідомляє Deník N

Олексію Ф. висунуто звинувачення у тероризмі, за яке він може опинитися за гратами на 15 років.

В період з 2014 по 2016 роки він кілька разів виїжджав на територію так званої “Донецької народної республіки”, де брав участь в боях на стороні російсько-терористичних військ, після чого повертався до Чехії.

В 2018 році їм зацікавився чеський Національний центр по боротьбі з організованою злочинністю.

“У липні органи поліції відкрили стосовно іноземного громадянина справу в зв’язку з участю в збройному конфлікті”, — підтвердили у Верховній прокуратурі Чехії

Заступник Верховного прокурора Чехії Адам Башни пояснив, що, відповідно до чеського права, приєднання до сепаратистів є злочином.

“Поведінка осіб, які воюють на боці повстанців проти законної, визнаної на міжнародному рівні влади України, має з юридичної точки зору бути кваліфіковано лише як злочин”, — підкреслив вежі.

За звинуваченням в тероризмі 40-річному білорусу загрожує до 15 років позбавлення волі. Олексій Ф. не вперше потрапив у поле зору правоохоронних органів. В даний час він відбуває покарання за заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю. Документ про висунення звинувачення в тероризмі був вручений підозрюваному в тюремній камері.

Раніше у Чехії вже засудили місцевого військового, за участь у боях проти України. Ерік Ешту був визнаний винним у здійсненні спроби терористичного акту за участь у незаконних збройних формуваннях на стороні російських окупантів на тимчасово окупованій території України.

Донбас Найманці Окупант ОРДЛО Російська агресія російсько-терористичні війська Тероризм Чехія