fbpx
Білоруси отримають С-400

Білоруси отримають С-400

Білорусь ЗРК ППО та ПРО Росія

До складу бойових сил єдиної регіональної системи ППО Білорусії і Росії планується включити зенітні ракетні комплекси С-400. Про це, як повідомляє ІТАР-ТАРС, заявив 8 квітня командувач ВПС і військ ППО Збройних сил Білорусі генерал-майор Ігор Азаренок. Мінськ розраховує, що новітні російські комплекси будуть базуватися на території Білорусії.

За словами Азаренка, глави двох держав доручили опрацювати питання поставки цих комплексів ще під час підписання договору про створення єдиної регіональної системи ППО Росії і Білорусі. Нагадаємо, що сторони уклали цю угоду в лютому 2009 року в Кремлі за підсумками засідання Вищої Держради Союзної держави в присутності обох президентів.

Остаточно бойовий склад єдиної регіональної системи ППО, за словами Азаренка, буде визначений військовими відомствами двох країн у тримісячний термін після вступу угоди в силу. Однак у травні двосторонній договір ще має бути ратифікований в парламентах Білорусії і Росії. Посаду командувача, як підкреслив генерал, планується зробити нештатної, хоча остаточне рішення з цього приводу ще не прийнято.

Сьогодні ж Ігор Азаренок заявив про намір закупити в Росії нові бойові літаки в рамках оновлення авіаційного парку Збройних сил Білорусі. Ці плани будуть реалізовуватися паралельно з модернізацією вже наявної техніки. Разом з тим, він не повідомив, про які саме літаках йдеться.

Нагадаємо, що в 2006 році, ще до підписання договору про єдину ППО, Москва безоплатно передала Мінську ЗРК С-300, які надійшли на озброєння військових частин в районі Бреста та Гродно. Білоруська сторона розраховує, що домовленість дозволить знизити витрати на утримання власних засобів ППО, підвищити ефективність проведення ремонтних та регламентних робіт, а також забезпечити озброєння та військову техніку запасними частинами “по адекватним з Російською Федерацією цінами”.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Білорусь ЗРК ППО та ПРО Росія