Більшість нідерландських F-35 буде виготовлено в Італії

Більшість нідерландських F-35 буде виготовлено в Італії

F-35 Закупівля озброєння Королівські ВПС Нідерланів

За повідомленням Defense News Нідерланди планують виготовити більшість своїх F-35 на італійському державному підприємстві Cameri у північній Італії, де зараз відбувається збирання цих винищувачів для Військово-повітряних сил та Військово-морських сил Італії.

Перші вісім F-35 будуть виготовлені на підприємстві Lockheed Martin’s у Форт-Ворті у США. Очікується, що перший з них буде зібраний у січні 2019 року, згодом відбуватиметься підготовка пілотів та у жовтні 2019 року вони мають прибути до Нідерландів на бойове чергування.

Починаючи з дев’ятого літаки збиратимуться в Італії, про що стало відомо у минулий четвер під час офіційного старту програми. Загалом заплановано придбання 37 винищувачів.

Нагадаємо, що на початку листопаду 2017 року перші винищувачі F-35 отримала Норвегія, загалом впродовж наступних 10 років можуть отримати до півсотні американських винищувачів п’ятого покоління.

F-35 Lightning II – винищувач 5-го покоління розроблений американською фірмою Lockheed Martin Aeronautics Company.

Виготовляється у трьох варіантах:

  • F-35A — звичайний,
  • F-35B — з укороченим зльотом і вертикальною посадкою
  • F-35C — палубний (короткий зліт за допомогою катапульти та посадка з використанням аерофінішера).

Програму фінансують спільно США, Велика Британія ($2,5 млрд.), Італія ($1,0 млрд.), Нідерланди ($800 млн.), Канада ($440 млн.), Туреччина ($175 млн.), Австралія ($144 млн.), Норвегія ($122 млн.) і Данія ($110 млн). Всього планується витратити на програму близько $40,0 млрд.

Раніше Британія отримала перші винищувачі F-35B які увійшли до складу 617-ї ескадрильї “Dаmbusters” Королівських ВПС Великої Британії.

F-35 Закупівля озброєння Королівські ВПС Нідерланів