fbpx
МТЩ “Черкаси” візьме участь у черговій активації міжнародного з’єднання Blackseafor (ВІДЕО)

МТЩ “Черкаси” візьме участь у черговій активації міжнародного з’єднання Blackseafor (ВІДЕО)

ВМС України Тральщик Флот

Морський тральщик “Черкаси” візьме участь у черговій активації міжнародного з’єднання Blackseafor

З 6 по 24 квітня під час двох морських фаз черговоъ активації Чорноморської групи військово-морського співробітництва Blackseafor морський тральщик Військово-Морських Сил Збройних Сил України “Черкаси”, під командуванням капітана 3 рангу Олексія Зайця, спільно з колегами з флотів чорноморських країн проведе низку навчань.

Зокрема, навчання відбудуться з ведення надводної обстановки, спостереження за цивільними суднами й літаками, передачі вантажів на ходу, тактичного маневрування тощо. Крім того, за планом активації, морський тральщик “Черкаси” у складі корабельного з’єднання відвідає порти Констанца (Румунія) та Стамбул (Туреччина). З 13 до 17 квітня оперативне з’єднання Blackseafor перебуватиме з візитом у порту Севастополя.

Сьогодні, 5 квітня, корабель вирушив із Севастополя в напрямку порту румунського міста Констанца, де й розпочнеться активація.

“Черкаси” проводжали особовий склад Центру морських операцій, представники командування флоту на чолі з начальником штабу – першим заступником командувача ВМС ЗС України віце-адміралом Юрієм Іл’їним, ветерани українських ВМС.

За словами начальника штабу – першого заступника командувача, проведені на стадії підготовки до походу перевірки показали, що навички екіпажу є високими, тому військові моряки повинні підтвердити свій морський вишкіл. Морський тральщик “Черкаси” вже вчетверте бере участь у подібних заходах. Всього під час походів у складі з’єднання Blackseafor кораблем пройдено близько 6 тисяч морських миль.

– Символічно, що ви вирушаєте в похід в день 20-ї річниці видання Президентом України Указу “Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України”, у другому пункті якого главою держави було поставлено завдання створити Військово-Морські Сили України, – наголосив начальник штабу – перший заступник командувача.

Віце-адмірал побажав командиру, похідному штабу якісно виконати усі поставлені завдання, дружньої роботи в морі, і традиційні флотські “сім футів під кілем”.

З напутніми словами до екіпажу морського тральщика також звернулися ветерани флоту.

Одразу ж після проводів морського тральщика, на кораблях Центру морських операцій, як і по всьому флоту, відбувся урочистий ритуал підняття Державного прапору України, прапору Військово-Морських Сил Збройних Сил України та прапорів розцвічування з нагоди 20-ї річниці підписання Указу Президента України “Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України”.

Міноборони

Матеріали по темі:

Морський тральщик “Черкаси” у складі багатонаціонального з’єднання BLACKSEAFOR вийшов з порту Новоросійськ та взяв курс на порт Трабзон

 

20 серпня кораблі Blackseafor прибудуть у порт Севастополя

 

Болгари передадуть румунам командування “Blackseafor” в присутності командувача ВМС України

 

Корабель управління “Славутич” у складі з’єднання “Blackseafor” вийшов у море зі Стамбула для виконання завдань активації

Український морський тральщик “Черкаси” завершив участь в активації з’єднання BLACKSEAFOR

ВМС України Тральщик Флот