fbpx
Морський тральщик “Черкаси” у складі багатонаціонального з’єднання BLACKSEAFOR вийшов з порту Новоросійськ та взяв курс на порт Трабзон

Морський тральщик “Черкаси” у складі багатонаціонального з’єднання BLACKSEAFOR вийшов з порту Новоросійськ та взяв курс на порт Трабзон

ВМС України Тральщик Флот

Сьогодні, 16 серпня, морський тральщик “Черкаси” Військово-Морських Сил Збройних Сил України у складі Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR вийшов з російського порту Новоросійськ та взяв курс на турецький порт Трабзон.

Під час перебування у Новоросійську екіпаж корабля провів заходи з базової підготовки, тренування зі зв’язку, відвідав культурні та історичні місця міста, а також взяв участь в урочистій церемонії передачі командування Чорноморською групою військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR від румунської сторони російським колегам.

На переході морем багатонаціональне з’єднання, до якого входять кораблі ВМС Болгарії, Російської Федерації, Румунії, Туреччини та України, проведе навчання з контролю за надводною обстановкою, плавання в ордерах, тактичного маневрування, сигналообміну та зв’язку, спостереження за цивільними суднами та літаками, передачі вантажів на ходу, перехоплення та догляду умовного судна-порушника, організації протиповітряної оборони.

Як передбачається, до порту Трабзон кораблі з’єднання прибудуть 19 серпня. Нинішня активація Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR завершиться 29 серпня, після чого морський тральщик “Черкаси” повернеться до місця постійної дислокації.

Довідка:

Чорноморська група військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR була створена з метою зміцнення дружби, добрих взаємин і довіри серед держав Чорноморського басейну, а також для підтримки миру і стабільності шляхом підвищення співробітництва і сумісності військово-морських сил.

Відповідно до укладеної у Стамбулі 2 квітня 2001 року Угоди про створення Чорноморської групи військово-морського співробітництва, основними завданнями BLACKSEAFOR є проведення операцій з пошуку та рятування, гуманітарних, протимінних операцій, операцій щодо захисту довкілля, візити доброї волі та інші завдання за згоди держав-учасниць (Болгарія, Грузія, Росія, Туреччина та Україна).

Командувач BLACKSEAFOR призначається на один рік. Посада переходить за принципом ротації від однієї країни до іншої в алфавітному порядку.

Пресслужба Мінооборони

 

Сьогодні, 16 серпня, морський тральщик “Черкаси” Військово-Морських Сил Збройних Сил України у складі Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR вийшов з російського порту Новоросійськ та взяв курс на турецький порт Трабзон. Під час перебування у Новоросійську екіпаж корабля провів заходи з базової підготовки, тренування зі зв’язку, відвідав культурні та історичні місця міста, а також взяв участь в урочистій церемонії передачі командування Чорноморською групою військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR від румунської сторони російським колегам. На переході морем багатонаціональне з’єднання, до якого входять кораблі ВМС Болгарії, Російської Федерації, Румунії, Туреччини та України, проведе навчання з контролю за надводною обстановкою, плавання в ордерах, тактичного маневрування, сигналовиробництва та зв’язку, спостереження за цивільними суднами та літаками, передачі вантажів, перехоплення та догляду умовного судна-порушника, організації протиповітряної оборони. Як передбачається, до порту Трабзон кораблі з’єднання прибудуть 19 серпня. Нинішня активація Чорноморської групи військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR завершиться 29 серпня, після чого морський тральщик “Черкаси” повернеться до місця постійної дислокації.

ВМС України Тральщик Флот