fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 23 грудня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому сході. 23 грудня 2020 року

Близький Схід Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Політика США по Сирії не зміниться – американський дипломат. Курди Іраку запросили допомоги від США проти РПК. В Лівії перемир’я зірване? Ірану обмежують можливості контрабанди нафти.

Сирія: На півночі Сирії в районі Айн Ісса ситуація залишається складною з великим шансом на подальше загострення. В мережу потрапило відео передислокації турецьких танків ближче до лінії фронту. Повноцінний наступ на сили РПК/YPG може розпочатися в будь-який момент.«Сирійський експрес» з московії продовжує своє курсування. В черговому колі постачання, ВДК “Новочеркаськ 142” пройшов Босфор у напрямку Середземного моря на шляху в сирійський порт Тартус. Судно використовується в транспортних цілях для перевезення вантажів військового призначення.

Враховуючи загальносвітові злидні з короною та ін., постає питання «а чого коштує для кремля ця «благодійність» в Сирії?». І правозахисна організація Human Rights Watch надає таку відповідь у своєму нещодавньому звіті. «Після п’яти років військової інтервенції в Сирії російські платники податків мають право знати про те, куди йдуть їхні гроші і про причини занепаду економіки в їх країні», – заявила Human Rights Watch.

«Їх податки використовуються для бомбардувань шкіл і лікарень в Сирії, народ росії повинен чинити тиск на свій уряд, щоб отримати відповіді, перш ніж відновити бойові дії», – додала організація.
Так, у документі йдеться, що дослідженням оцінено вартість російських операцій в Сирії, яка складає від 2,4 до 4 мільйонів доларів в день з урахуванням витрат на польоти і авіаудари, персонал та забезпечення російських авіабаз.

Іншим важливим, я вважаю, повідомленням про Сирію став брифінг для преси, щодо політики США в Сирії спецпредставника Рейберна, яку він дав у Дубаї вчора ввечері. Опублікована повна стенограма брифінгу, тут: https://www.state.gov/telephonic-press-briefing-with-joel-rayburn-special-envoy-for-syria/

У своєму виступі Рейберн зазначив, що рік тому цього тижня за підтримки двопартійності президент Трамп підписав Закон про цивільний захист «Цезаря» в Сирії, «згідно з яким Конгрес США санкціонував економічні санкції для сприяння відповідальності за жорстокі звірства режиму асада проти сирійського народу, деякі з яких піднімаються до рівня воєнних злочинів та злочинів проти людства». Відповідно до цього Закону Сполучені Штати вводили нові і нові санкції проти фізичних та юридичних осіб причетних до діяльності сирійського режиму. Останні з них були, як раз були введені вчора.

«США залишаються відданими проведенню стійкої кампанії економічного та політичного тиску на режим асада». Зі зміною президента, сирійська політика США не зміниться.

На питання, щодо можливості політичного вирішення сирійської проблеми, спецпредставник сказав, що «режим асада разом із союзниками росією та Іраном поки що відмовився відповісти на заклик Генерального секретаря ООН Гутерріша та спеціального посланника ООН Гейра Педерсена про загальнодержавне припинення вогню».

Також, Рейберн зазначив, що США залишає свою військову присутність в Сирії, враховуючи існуючи виклики: ІДІЛ, Аль-Каїда та інші терористичні угруповання. «Попереду ще багато роботи», – додав він.

Цікавою була відповідь Рейберна на питання: «Якщо турецькі війська продовжать свою військову кампанію (на півночі Сирії проти РПК/YPG), прямо чи опосередковано, чи будуть військові сили Сполучених Штатів стримувати турецькі сили для захисту курдських сил там?»

Містер Рейберн: «….я думаю, ви правильно визначили певну напруженість на північному сході Сирії. Наша мета – побачити тих, хто розсіяні, та використати наші добрі послуги, щоб допомогти деескалювати ситуацію на північному сході Сирії, щоб ми могли побачити кінець військових сутичок і щоб усі мали змогу зосередитися на наших реальних супротивниках в Сирії, це ІДІЛ, Аль-Каїда, режим асада та іранський режим, Хезбалла, та інші терористи та масові вбивці. Це наш правильний фокус у Сирії».

Іншими словами, відповідь американського спецпредставника на питання, чи будуть вони захищати СДС від турків – НІ! Я навів переклад майже всієї відповіді, для розуміння того, що для американців питання виплеканих ними СДС, в структурах яких щільно отаборилася терористи з РПК, є болючим. Тому вони (США) не будуть втручатися в процес «очищення» лав СДС турками. І тому будемо вважати, що США зважили на консолідовану позицію відносно РПК – турків, іракців та курдів (про курдів нижче).

Лише нагадаю, що американці вже як другий місяць обмежують видобуток нафти на території підконтрольній СДС лише об’ємом необхідним для забезпечення функціонування місцевих адміністрацій і необхідних державних структур. Такі заходи Вашингтон задіяв після оприлюднення скандальних фактів масштабної контрабанди з боку підконтрольних їм СДС (а фактично РПК) на територію підконтрольну асаду.

PS. Додам лише, що русня в цьому процесі відіграє роль зменшення втрат з боку протурецьких сил. Усвідомлено чи ні, ху@ло грає виключно на стороні Ердогана. Султан міцно тримає того за eggs, своєю військової потужністю. І кремлю немає чого протиставити цій сили на Близькому Сході.

До речі, як ставиться до свого союзника асада – росія, можна переглянути у цьому роліку. Примітне, що питання відмови у постачанні зерна в Сирію російськими компаніями є не економічним, а політичним. На тлі голоду, який наближається в Сирії, кремль не залишає спроб вирвати режим з під іранського впливу і робить це у притаманній свинопсам манері – нехай страждають цивільні.

Ірак: Уряд Курдської регіональної автономії Іраку (КРАІ) офіційно попросив коаліцію під керівництвом США розгорнути спостерігачів для патрулювання її кордону з підконтрольною курдам північною частиною Сирії, де з 2012 року знаходяться СДС, що підтримуються США, та різні афілійовані до неї організації.

Прем’єр-міністр уряду Курдистану Массур Барзані звернувся з проханням про це до державного секретаря Майка Помпео у телефонному дзвінку. Поки реакція Помпео не відома. Запит на дзвінок з Помпео був офіційно надісланий напередодні під час зустрічі Барзані, 21 грудня, з командуючим Спільної оперативної групи спеціальних операцій бригадним генералом Гійомом Бопером (Guillaume Beaurpere).

Генеральний консул США Ербіл Роб Уоллер був також присутній на цій зустрічі для обговорення координації між силами Пешмерга та Коаліцією, очолюваною США.

В ексклюзивному інтерв’ю для Al-Monitor заступник керівника апарату Барзані – Азіз Ахмад розповів, чому КРАІ хоче розміщення американських військ у прикордонному переході Фіш-Хабур та навколо нього, який є ключовим вузлом постачання сил Коаліції, розташованих на північному сході Сирії.

Ахмад заявив, що патрулі матимуть кілька цілей, включаючи незалежну перевірку будь-яких контрабандних операцій уздовж кордону, що “було б добре” для КРАІ та її головного регіонального союзника Туреччини.

Патрулі, за ствердженням Ахмада, також завадять РПК, переправляти бойовиків та припаси з її баз на півночі Іраку в Рожаву (Сирійський Курдистан), і це буде “корисно для всіх”. Присутність США як “чесних брокерів”, додав він, буде притягувати до відповідальності підрозділи YPG, що “розривають зв’язки з РПК”.

Туреччина: Міністр закордонних справ ФРН заявив, що Німеччина проти вимог Греції накласти ембарго на поставки зброї Туреччині через напруженість в Східному Середземномор’ї.

Хайко Маас заявив інформаційному агентству DPA, що вважає ембарго на поставки зброї до Туреччини «стратегічно неправильним». За його словами, зробити це з членом НАТО непросто, додавши, що Туреччина легко закупила ракети у Росії, коли вона не могла отримати їх з США.

Лівія: Очікувано, у турецькому парламенті ратифікували пролонгацію мандату на виконання завдань ЗС Туреччини в Лівії терміном ще на 18 місяців.

Газета Аль-Арабія: “Лівійська національна армія (Хафтар) увійшла в місто Авбарі і взяла його під повний контроль”. Це місто знаходилася під контролем племен вірних законному уряду Лівії (територія позначена синім).

Це містечко розташоване в районі нафтового родовища Шарара. Перші повідомлення про зіткнення в цьому районі з’явилися ще в перших числах грудня. Якщо інформація про наступ ЛНА підтвердиться, це може бути зривом чинного з червня перемир’я між Бенгазі та Тріполі.

Іран: Одна з судноплавних компаній зупинила перевезення нафти, після того, як датська компанія Celsius, що мала з нею контракт, призупинила перевантаження нафти за методом корабель-корабель. Компанія була повідомлена організацією «United Against Nuclear Iran» (UANI), яка відстежує нафтову діяльність Ірану навіть краще, ніж уряди західних країн, а також складає списки західних компаній, які до сих пір ведуть бізнес з Іраном.

Щоб запобігти моніторинг експорту нафти, Іран вдається до кількох хитрощів, включаючи відключення суднового передавача (трансмітера), підняття прапорів інших країн, зміну назв судів в море і перекачування нафти з корабля на корабель в море.

Кілька днів тому UANI відправила датській компанії повідомлення, в якому говорилося, що одне з її суден Everett в даний час перевантажує нафту у відкритому морі з судном Schooner, яке, згідно з офіційними даними, перебувало в іранському порту, тому компанія негайно зупинила транспортування.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 травня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 лютого 2022 року