fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 11 серпня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 серпня 2022 року

Близький Схід Сирія

В Туреччині частина опозиції виступила проти операції в Сирії та Іраку. США повністю підтримали Ізраїль в операції проти «Ісламського джихаду». Єврейське агентство «Сохнут» згортає свою роботу в московії. Іран планував вбивство декількох американських високопосадовців. Ядерна угода з Іраном більше мертва чим жива.

Туреччина: Міністр МЗС Туреччини Чавушоглу вперше прокоментував вкид русні про можливу розмову Ердогана з асадом: «Тема контактів з Дамаском на порядку денному немає. Наявні контакти розвідслужб. Ми готові до підтримки кроків у боротьбі з тероризмом та недопущення розділу Сирії».

Шість опозиційних партій за підтримки деяких турецьких вчених, журналістів, письменників та акторів, всього 308 особи, виступили у відкритому листі проти майбутньої військової операції в Сирії. «Не будьте співучасниками цього злочину», – йдеться у спільній заяві.

У заяві також критикується турецька опозиція за “невиразну” позицію з приводу присутності турецького військового контингенту в Сирії та Іраку: «Операція, що триває на півночі Іраку, вже коштувала нам 40 шехідів, сотень мирних жителів і страждань жителів регіону. <…> Якщо ви [опозиційні партії] не піднімете голос проти войовничої політики влади, ви станете співучасником злочинів. <…> Ми чекаємо, коли ви виявите мужність відкрито і голосно сказати “Ні”». Інші три опозиційні партії, найбільша з яких альянс İYİ Parti, як і партії Давутоглу та Бабаджана виступають «за» проведення операції.

Сирія: Російський розвідувальний безпілотник був збитий на околицях міста Аріха на півдні Ідлібу. Вочевидь, що цей БПЛА використовувався для корегування вогню артилерії військових сирійського режиму. Нагадаю, що артилеристів асада теж тренує русня.

Бойовики РПК здійснили загалом 3 напади на пости турецьких військ на кордоні в районі Айн Аль-Араб (Кобані), що на північному заході Сирії. Як повідомляють курдські джерела в ході цих атак були вбиті за різними джерелами від 11 до 23 турецьких військовослужбовців і знищено 3 військові автомобілі. Напади здійснювалися з 8 серпня.

Турецька сторона не підтверджує втрат. За даними Міністерства національної оборони Туреччини в цей період загинули два військовослужбовці під час артилерійське-мінометних обстрілів. Однак на тлі загострення боїв з РПК, турки скасували спільне з руснею патрулювання в провінції Хасаке на північному сході Сирії. Тому русня їздила патрулем сама.

Ізраїль: Посол США в Ізраїлі Том Найдес заявив в інтерв’ю в середу, що минулого тижня США повністю підтримали Ізраїль у його боротьбі з терористами в Газі. За його словами Армія оборони Ізраїлю завдала авіаударів по палестинському терористичному угрупованню «Ісламський джихад», що було застосуванням сили проти «конкретної» транскордонної загрози».

«Це погані хлопці», — сказав Нідес про терористичні угруповання. «Ми знаємо про ситуацію в Газі. Ми розуміли, що це важлива місія для ізраїльтян». «Ми підтримуємо право Ізраїлю захищатися, його право вживати заходів, необхідних для забезпечення безпеки своєї країни, тому ми повністю підтримуємо дії Ізраїлю», — сказав він 13-му каналу.

Найдес сказав, що США не були проінформовані про операцію завчасно, але сказав: «Я не думаю, що ми були здивовані». Однак, я хотів би зауважити, що, наприклад, президент Байден під час останнього турне відмовився від зустрічі з Махмудом Аббасом, багаторічним президентом Палестинської Національної Адміністрації. Ця зустріч могла б бути сприйнята як підтримка палестинських арабів у протистоянні з Ізраїлем. А оскільки Білий Дім знову розставляє свої пріоритети на Близькому Сході, до «дивуватися» операції ЦАХАЛу проти «Палестинського ісламського джихаду», якби і не треба було.

Більше того, нова політика адміністрацій США, як попередньої так і теперішньої, призвела до відокремлення арабських поміркованих сил від радикальних. У цій триденній операції, ХАМАС – найбільше угруповання сектору Гази і фактичний правитель цієї території, зайняло нейтральну позицію і не приймало участь в боях. Хоча у 2020 році «Ісламський джихад» прийшов на допомогу ХАМАСу у його ескалації з Ізраїлем. І тому не можна стверджувати, що роль Єгипту як посередника і миротворця у цих боях не була попередньо обговорена в тому числі за участю США.

Насправді, вся ця історії з «Палестинським ісламським джихадом» більше нагадує такий собі лайт варіант плану «Б» (плану на поганий випадок), коли ядерну програму Ірану не вдасться стримати дипломатичним шляхом. В такому разі, Ізраїль, щоб не повторювати історію війни «Судного дня» 1973 року, точково нейтралізував загрозу для себе від проіранського шиїтського угруповання з півдня.

І зараз ЦАХАЛ може переключитися на нейтралізацію загроз, наприклад, з півночі, тобто з Сирії. До речі, саме про це говорив начальник Генерального штабу Армії оборони Ізраїлю під час візитів до підрозділів, які брали участь в операції «Світанок». Разом з тим, Білий дім і надалі робитиме спроби вирішити проблему ядерної програми Ірану в дипломатичний спосіб, щоб завадити розвитку ще однієї кризи на Близькому Сході.

Ізраїль так і не зміг вирішити «проблему» Єврейського агентства «Сохнут» в росії, яке займається репатріацією євреїв. За інформацією газети The Jerusalem Post, у середу, 10 серпня, у штаб-квартирі агентства в Єрусалимі відбулася нарада щодо того, як перенести роботу агентства з росії до Ізраїлю.

Джерело в єврейському агентстві зазначає, що всі процеси, які можна вести дистанційно, виконуватимуть через інтернет. “Єврейське агентство вестиме всю свою роботу з репатріації з Ізраїлю, онлайн або по телефону, – сказав співрозмовник джерела. – Проблема в тому, що не буде ніякої можливості заохотити репатріацію з росії, чим Агентство успішно займалося вже багато років”.

Питання репатріації для Ізраїлю або процесу повернення на історичну батьківщину є принципово важливим для Єврейської держави і визначений «Законом про повернення» прийнятим Кнесетом ще у 1950 році. Агентство «Сохнут» займалося цим питанням з метою забезпечити єврейському народу в Ізраїлі та у світі гідне національне майбутнє. І тут подвійних визначень нема. Саме – гідне національне майбутнє (можливо це те, чим ми займемося після перемоги над москолотою). Отже, заперечуючи роботу «Сохнут», русня обрала для саме самий простий спосіб посваритися з євреями усіх політичних поглядів і вподобань.

Іран: Вчорашня публікація від Міністерства юстиції США про звинувачення іранського громадянина Шахрама Пурсафі, пов’язаного з Аль-Кудс КВІР, у ймовірній спробі організувати вбивство Джона Болтона, який обіймав високі посади в національній безпеці під час адміністрацій Трампа та Буша, викликало цілу низку нових подробиць діяльності спецслужб Ірану.

Так, за повідомленням від CNN другою ціллю, для вбивць мав би стати колишній держсекретар США Майк Помпео. Про що виданню повідомило джерело у федеральних правоохоронних органах, знайоме із ходом розслідуванням. Однак ціна «за роботу» зросла з 300 000 доларів за вбивство Болтона, до 1 мільйона доларів за вбивство Помпео.

Колишній посол Джим Джеффрі, який був спеціальним представником у Сирії та спеціальним посланником у Глобальній коаліції по боротьбі з ІДІЛ під керівництвом Помпео, сказав, що «Помпео був центральною фігурою у стратегії адміністрації Трампа та реалізації політики щодо Ірану як директор ЦРУ та державний секретар.

Джеффрі сказав, що «враховуючи (історію) вбивств Ірану в Європі та невдалих вбивств там і тут», включаючи невдалу змову проти колишнього міністра закордонних справ Саудівської Аравії в ресторані Вашингтону у 2011 році, «до погроз слід ставитися серйозно». Тому численні нинішні та колишні чиновники США продовжують отримувати значну особисту охорону через загрози з боку Корпусу вартових ісламської революції. За словами джерела, безпека забезпечується урядом США.

За його ствердженням існує декілька змов КВІР, які продовжують розслідуватися, включаючи погрози високопоставленим військовим керівникам, які можна вважати американськими еквівалентами Сулеймані. КВІР поставив за мету вбивство, але всередині організації є конкуруючі фракції, які намагаються здійснити різні змови. Змова проти Болтона – лише один елемент, зазначило джерело.

Реакцією на публікацію американського Мінюсту стала заява речника Міністерства закордонних справ Ірану Насера Канані, який заявив, що «Ісламська Республіка Іран рішуче застерігає від будь-яких дій проти іранських громадян під приводом цих безглуздих звинувачень і наголошує, що залишає за собою право вживати будь-які дії в рамках міжнародного права, щоб захищати права».

На тлі цього скандалу перспективи підписання оновленої ядерної угоди (JCPOA) з Іраном стають все більш примарними. Тим більше, що офіційні іранські особи по поверненню до Тегерану почали висувати нові умови. Так, Мохаммад Маранді, радник і фактичний представник переговорної групи Ірану сказав: «Суперечка Ірану з МАГАТЕ має бути врегульована до відновлення JCPOA. Тегеран не прийме жодного прогресу, доки це питання не буде вирішено», – сказав

А ще редактор провідної провладної газети Kayhan у Тегерані Хоссейн Шаріатмадарі, який часто виступає від імені Верховного лідера Алі Хаменеї, написав, що перемовини у Відні не дали результатів, які б принесли користь Ірану.

Хоссейн Шаріатмадарі стверджував у коментарі, що Сполучені Штати та їхні союзники, а також «прозахідні реформісти» Ірану всіляко намагалися змусити Ісламську Республіку укласти угоду, але учасники переговорів Тегерана «потужно протистояли тиску». Крім того, Шаріатмадарі сказав, що західні ЗМІ та офіційні особи відмовляються говорити про те, що Сполучені Штати не відповіли на «законні та логічні вимоги» Ірану, натомість вони продовжують заявляти, що проект, прийнятний для обох сторін, підготовлено, і тепер черга Ірану прийняти останній крок і завершити ядерну угоду.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року