fbpx

“Боривітер” впроваджує програми аналізу бойового досвіду

Війна з Росією Міністерство оборони (МОУ) Міністерство стратегічних галузей Україна

Одним з ключових ресурсів, яким зараз володіє Україна, є набутий досвід з цієї війни. Цей досвід охоплює все, що відбувалося на полі бою та в тилу. Наприклад, аспекти використання безпілотників та радіоелектронної боротьби – досвід, який в поточному вигляді сформувався винятково у сучасній російсько-українській війні.

Всі уроки, отримані та проаналізовані під час ведення повномасштабної війни проти потужнішого ворога, можуть і повинні стати нашим вкладом у загальну стратегію НАТО та розвиток військових доктрин, сприяючи повноцінній участі України у формуванні безпекової політики Європи та світу на десятиліття вперед.

Інструмент опрацювання досвіду має бути розвинений та підтриманий.

ГО “Військова школа “Боривітер” спільно з Міністерством оборони України та Генеральним штабом ЗСУ працює над проєктом “Вивчення та впровадження досвіду в динамічному оборонному середовищі (Lessons Learned for Dynamic Defence Environment – Ukraine (LLDDE-U)”, метою якого є перезапуск та покращення аналітичного процесу в Силах Оборони.

Крім цього, паралельним треком спільно з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України аналітичні спроможності впроваджуються в рамках спеціального проєкту “Вивчені уроки для аналізу використання обладнання” (Lessons Learned for Operational Equipment Analysis (LLOEA).

Обидва проєкти забезпечують підтримку державних органів та командування обґрунтованою інформацією для прийняття рішень, а також розвиток аналітичних спроможностей армії, їх інтеграція у планування оборони та інші стратегічні процеси країни.

На сьогодні стадія готовності проєкту LLDDE-U становить близько 30%, LLOEA – 15%. Коли програма запрацює на повну потужність, Україна буде володіти систематизованим досвідом ведення війни, який дозволить не лише покращувати власні тактичні та стратегічні позиції, але й впливати на безпеку всього Європейського регіону. Наші уроки, вивчені у війні з росією, стануть міцним аргументом для Заходу в сприйнятті нас як рівноправних партнерів.

З отриманням дієвих інструментів для аналізу ходу війни, Україна зможе співпрацювати із західними країнами у розробці більш досконалих видів зброї. І це не лише БпЛА, засоби радіоелектронної боротьби чи протидії радіоелектронним перешкодам, але і більш класичні види озброєння, які зараз використовуються на полі бою.

Lessons Learned допоможе Україні у формуванні потреб у матеріально-технічної допомоги, закупівель нових видів озброєння та розробці власних новітніх озброєнь. Співпраця у напрямку військової підготовки та навчання ґрунтуватимуться на результатах аналізу бойового досвіду. 

Війна з Росією Міністерство оборони (МОУ) Міністерство стратегічних галузей Україна