ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗВЕДЕННЯ НА РАНОК 10.10.2018 Редакція Редакція Admin

Останні публікації автора

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Франція створює космічні війська

Франція створює космічні війська

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗВЕДЕННЯ НА РАНОК 10.10.2018

Ситуація довкола України:

Щодо розгляду питання надання автокефалії українською православної церкви:

09.10.2018 у м.Стамбул (Туреччина) розпочався триденний Синод Вселенського патріархату. Вселенський патріархат не розголошує свій порядок денний, синод відбуватиметься за зачиненими дверима, проте очікується розгляд питання щодо надання Томосу про автокефалію українською православної церкви.

Пряма мова: “Говорити про те, що українська церква вже отримала автокефалію, поки рано. Обговорення питання про створення помісної церкви в Україні відбудеться тільки після звіту екзархів Вселенського Патріарха в Стамбулі, яке заплановане на середу, 10 жовтня. “

Щодо проекту змін до правил введення санкцій ПАРЄ:

09.10.2018 комітет з питань правил процедури Парламентської асамблеї Ради Європи, який буде представляти в ПАРЄ проект змін до правил введення санкцій, підтримав поправки до документу, які виключають реабілітацію РФ у ПАРЄ.

Також комітет рекомендує асамблеї підтримати норму, яка ініціює накладання на РФ додаткових покарань у разі, якщо РФ, уникаючи санкцій, у 2019 році знову не подасть список своєї делегації для участі в роботі Асамблеї. Правки, що просувалися групою проросійських депутатів, були відхилені переважною більшістю голосів. Рішення Комітету має підтвердити пленарна зала ПАРЄ під час розгляду резолюції.

Щодо заяви лідеру Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Незаконні та злочинні дії Росії, яка окупувала Крим, засудило все міжнародне співтовариство, але для вирішення цієї проблеми все ще бракує політичної волі.

Про це у вівторок, 9 жовтня, сказав під час круглого столу в Європейському парламенті народний депутат України, лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Пряма мова: «Ми зараз знаходимося в стінах Європейського парламенту, який повинен сказати своє вагоме слово у вирішенні проблеми з окупацією Криму Російською Федерацією. В першу чергу ми маємо думати про тих, хто виявився незахищеним перед такою окупацією, і зараз піддається утискам і репресіям. Хочу зазначити, що посеред цієї трагедії опинився кримськотатарський народ, який відразу виявив спротив злочинній анексії Криму Російською Федерацією», – сказав Чубаров.

Щодо невизнання Туреччиною анексії  Криму:

Так званий “заступник міністра культури” Криму осоромився в Анкарі  на 18-му Конгресі тюркської історії .  Ісмет Заатов відмовився відповідати на запитання журналістів QHA про російську окупацію півострова.  Редактор турецької служби QHA Айдин Таш запитав у Заатова, який брав участь в роботі Конгресу, чи визнає він окупацію Криму?  «Я не буду відповідати на це питання», – сказав Заатов.

Довідково: 12 вересня на конференції ОБСЄ зірвали виступ російських пропагандистів по Криму.  Коли один з представників російської делегації представився з трибуни «Республіка Крим, Росія», йому вимкнули мікрофон.

Щодо проведення військових навчань на Приазов’ї:

За наказом Командувача об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва на Приазов’ї 9 жовтня проведено тактичне навчання з відбиття висадки морського десанту противника на узбережжя. В ході навчання свої навички вдосконалювали льотчики тактичної та армійської авіації, особовий склад загону морської охорони Державної прикордонної служби України, воїни-артилеристи, бійці полку Національної гвардії, танкісти, які діють у складі резерву, та військовослужбовці інженерного підрозділу загону мінних загороджувачів.

Під час навчання органи управління, сили та засоби зі складу Об’єднаних сил різних складових сектору безпеки та оборони діяли злагоджено та підтвердили, що спроможні виконувати завдання за призначенням.

Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:

АР Крим:

Щодо планів окупаційної влади Криму по будівництву ядерних установок для опріснення морської води:

На півострові закінчила роботу спеціальна група вчених з  Санкт-Петербургського горного університета, яка дійшла висновку, що навіть з урахуванням потужностей нових ТЕС, введених в АР Крим, енергії для опріснення морської води не вистачить. Пітерські вчені наполягають на будівництві низки ядерних об’єктів для забезпечення опріснення як морської, так і води, яка має домішки солі та непридатна до побутових потреб. На даний час проводиться робота щодо визначення місць розташування об’єктів.

Щодо відновлення роботи ПАТ “Кримський тітан” в м.Армянськ: 

В окупованому Армянську знову запускають завод українського олігарха Дмитра Фірташа “Кримський титан”, який влаштував на півночі Криму екологічну катастрофу.   Вже 11 жовтня завод запрацює на повну потужність. Тепер жителів постраждалих від “хімічної атаки” міста і селищ запевняють в тому, що на підприємстві все в порядку, а причина лих – Україна, яка чотири роки тому перекрила Північно-Кримський канал.  В соцмережах висловлюються думки робітників підприємства, що  заходи, які застосовані окупаціцйною владою  зовсім не гарантують, що катастрофа не повториться:  “представлений план абсолютно не гарантує повторення екологічного лиха, бо не розкриває причини події і не передбачає заходи боротьби для локалізації та ліквідації джерела викидів …” Бомба уповільненої дії “у вигляді кіслотонакопітеля, 45 років збирає токсичні речовини, які вступили в хімічні реакції жарким літом, залишається “.

Щодо зменьшення субсидії на оплату «комуналки»у Севастополі:

У Севастополі з вересня цього року переглянуто розмір субсидії на оплату послуг ЖКГ.   З урахуванням нових розмірів регіональних стандартів, у деяких громадян розмір надаваної субсидії  зменшився.

Довідково: отримати допомогу від держави у вигляді субсидії на оплату «комуналки» можуть сім’ї, в яких щомісячні витрати на оплату житлового приміщення та комунальних послуг перевищують 17% сукупного доходу. В минулому році таку субсидію отримували 198 сімей (населення Севастополя станом на 2018 рік  складає 436 670 осіб ), в поточному – на сім сімей більше.  Кожна субсидія, сказала фахівець, розраховується в індивідуальному порядку.  Середня сума щомісячних виплат становить 933 рубля.

Щодо неможливості відновлення поромного сполучення між портами ТОТ на Туреччиною:

Відновлення поромного сполучення Криму і Севастополя з Туреччиною неможливо, поки діє офіційна заборона на заходження суден з кримських портів в порти Туреччини, а всі розмови про це – популізм.  Таку думку висловив директор ТОВ «Кримське морське агентство» (оператор поромної лінії, що діяла між Севастополем і турецьким містом Зонгулдак) Станіслав Гвоздила.

Пряма мова:«Напрямок затребуваний, але поки немає ніяких рішень, а поки їх немає – це популістські заяви, які були завжди і будуть.  Є офіційна заборона турецької влади, поки уряд Туреччини не зніме заборону, нічого не буде. Росія і Туреччина підписали заяву про взаємне зняття торгових обмежень, проте домовленості не стосуютья заборони, введеної для суден з Криму.», – сказав Гвоздила.

Щодо змін у керівництві Прикордонного управління ФСБ РФ по Криму:

08.10.2018 за інформацією “уряду” тимчасово окупованого Криму,   “губернатору” м.Севастополь Д.Овсянникову представили нового керівника Прикордонного управління ФСБ РФ по Криму контр-адмірала С.Станкевича.

Довідково: С.Станкевич закінчив Калінінградське вище військово-морське училище, а в 2003 році – Академію Федеральної прикордонної служби РФ. З 2013 по 2018 рік був начальником прикордонного управління ФСБ РФ по Брянській області. Звання контр-адмірал отримав в 2014 році.

 Луганська та Донецька область:

Щодо звільнення  населеного пункту поблизу Волновахи силами ООС:

Село, в якому до війни мешкало 80 осіб, упродовж чотирьох років війни залишалося порожнім. Мирні мешканці залишили його, бо окупанти заходили в село, грабували хати та тримали людей у страху. Бойовики ховалися там по кинутих будинках і звідти обстрілювали позиції української армії. Українська армія просунулася вперед на 1,2 км. Також військові розмінували підходи з української сторони, виставили секрети та заслони.

Пряма мова:”Бійці також знайшли російські сухпайки, де були вказані міста виготовлення – наприклад, Перм та Москва, а також залишки боєприпасів Збройних сил РФ із затертими маркуваннями. Село заміноване. Знайшли протипіхотні міни ПМН-2, ПМН-3 – також російські.”.

Воєнна сфера:

Щодо низкої ефективності ЗРК РФ:

Супутникові знімки показали, що 4 ЗРК КУБ і 3 “Панцира” прикривали “іранський табір” в районі Дамаска, який був знищений ізраїльським авіаударом 9 травня 2018 року.

Щодо загибелі військовослужбовців ЗС РФ під час ЗБП КФл ВМФ РФ:

09.10.2018 за інформацією ЗМІ РФ, 07.10.2018 під час проведення ЗБП підрозділів КФл ВМФ ЗС РФ в республіці Дагестан — висадки морського десанту на необладнане морське узбережжя, загинуло двоє військових контрактної служби ЗС РФ. Інцедент стався в результаті затоплення борту БТР під час десантування з дка пр.21820 “Атаман Платов” 242 ддк КФл ВМФ РФ (ВМБ Каспійськ).

Щодо модернізації ае “Чкаловськ”:

09.10.2018 за заявою начальника прес-служби БФл ВМФ РФ капітана 1 рангу Р. Мартова, завершено модернізацію ае “Чкаловськ” (Калінінградська область). В ході модернізації аеродрому, проведено заміну покриття та подовження злітно-посадкової смуги (ЗПС) та руліжних доріжок, збільшено стоянки літаків, обладнано смуги безпеки. Модернізована ЗПС дозволяє проводити одночасний зліт декількох літаків одночасно та всіх типів важких літаків. Аеродром вже почав приймати літаки 72 АБ БФл ВМФ РФ, які тимчасово були дислоковані на ае Черняховськ.

Щодо ЗБП 56 одшбр ПДВ ПдВО ЗС РФ та 55 овп 4А ВПС і ППО ЗС РФ:

09.10.2018 в рамках підсумкової перевірки за 2018 навчальний рік з підрозділами  56 одшбр ПДВ ПдВО ЗС РФ (н.п.Камишин, Волгоградська область) за участю екіпажів 55 овп (ае Кореневськ) на полігоні Прудбой проведено ТН. До навчань було залучено: вертольоти Мі-8АМТШ забезпечили доставку особового складу з’єднання з району зосередження в тил району базування умовного противника. Прикриття дій Мі-8АМТШ і тактичного повітряного десанту забезпечили вертольоти Ка-52.

Щодо ТН підрозділів зв’язку 7 ВБ 49А ПдВО ЗС РФ:

09.10.2018 року в рамках плану оперативної та бойової підготовки ПдВО ЗС РФ з підрозділами зв’язку 7 ВБ 49А ПдВО ЗС РФ (м.Гудаута, Абхазія) на полігоні Кабан проведено ТН. До ТН залучалося: понад 500 військовослужбовців, близько 100 од. ОіВТ, в тому числі: радіорелейні станції Р-419 “Л1”, портативні станції супутникового зв’язку п’ятого покоління “Бєлозєр”, командно-штабні машини на базі БТР-80.

Обстановка в інших країнах світу:

РФ:

Щодо указу уряду РФ відносно укриття акціонерів компаній РФ, на яких накладено санкції:

Відповідно до документу опублікованому 05.10.2018 на порталі правової інформації РФ, уряд РФ дозволив компаніям РФ не розкривати інформацію про акціонерів, в тому числі контролюючих, якщо на тих накладені іноземні санкції.

Також цим документом уряд РФ передбачив засекречення списку кредитних організацій, які співпрацюють з держоборонзамовленням.

Кризові регіони:

САР:

Щодо польотів літаків ВПС Ізраїлю біля кордонів САР:

За інформацією МО РФ, 08.10.2018 4 винищувачі F-16 ВПС Ізраїлю   порушили повітряний простір Лівану, здійснивши польоти поблизу кордонів САР. Літаки були помічені поблизу  м.Тріполі на півночі Лівану. Спостерігачі не виключають, що ізраїльські ВПС почали тестувати повітряний простір САР на предмет готовності ЗРК С-300 для відбиття можливих авіаударів ізраїльських ВПС.

Воєнно-технічна сфера:

Щодо закриття проекту будівництва БПЛА “Альтаїр” для потреб   МО РФ:

За інформацією джерел в ОПК РФ, МО РФ закрило проект будівництва важкого БПЛА “Альтаїр” розробки ОКБ Симонова (м.Казань). Загалом було створено три прототипи дронів, які дійшли до стадії льотних випробувань. За цей час підприємством було витрачено понад 3 млрд. рублів. Напрацювання будуть передані Уральському заводу цивільної авіації, де зараз проводиться розробка русифікованої версії ізраїльського БЛА Searcher під назвою “Форпост”.

Довідково: розвідувально-ударний БПЛА “Альтаїр” має вагу близько 3 т і злітну масу 5 т. Його практична стеля – 12 тис. м., швидкість – до 250 км / год, дальність польоту – 10 тис. км, тривалість польоту – 48 год.

Перший прототип безпілотника піднявся в повітря в 2016 році, другий – в травні 2017 року. Взимку 2018 року проведено льотне випробування третього прототипу.

Щодо виробництва двигунів для мрк пр. 22800 (шифр “Каракурт”):

09.10.2018 за інформацією прес-служби ВМФ РФ, мрк пр. 22800 (шифр “Каракурт”) і далі планують оснащувати дизельними двигунами М507 російського виробництва.

Головний комітет ВМФ РФ опрацьовував два варіанти заміни корабельної силової установки. Перший – використання газотурбінного двигуна М70ФРУ-Р від “ОДК-Сатурн”, другий – застосування китайського дизеля CHD622V20 виробництва Henan Diesel Engine Industry Limited (КНР). Виробляти двигуни М507 збирається Кінгісеппский машинобудівний завод (КМЗ, входить в концерн “Калашніков”),  після отримання відповідної документації від ПАТ “Звєзда”.

Довідково: китайські двигуни CHD622V20 в останні роки виходили з ладу щонайменше чотири рази. Влітку 2017 року проблеми з китайським дизелем CHD622V20 стали причиною зриву своєчасної передачі флоту МРК “Вишній Волочек” проекту 21361 типу “Буян-М”. В кінці серпня 2018 року зламався новий аналогічний дизель на  новому прикордонному сторожовому кораблі проекту 22460. Два  двигуна в 2016 році вийшли з ладу на кораблях, побудованих суднобудівної фірмою “Алмаз”.  

Щодо переносу льотних випробувань ракетоносця типу Ту-22М3М:

09.10.2018 перший виліт модернізованого ракетоносця типу     Ту-22М3М перенесений на кінець жовтня – початок листопада 2018 року через неготовність машини у зв’язку з наземними випробуваннями сумісності елементів штучного інтелекту літака, відпрацювань нового обладнання та перевірки двигунів на різних режимах.

Останні публікації автора

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Інтерв’ю з Катериною Сляднєвою – заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

Понад півсотні РЛС «Малахіт» надійшло до ЗСУ після 2014-го року

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

В “Десні” започатковують Школу загальновійськової підготовки

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

Модернізація для ЗСУ: 21 доба – БРДМ-2 та 28 діб – БТР-70

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

КНДР провела чергові пуски балістичних ракет

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

Затримання танкеру «NEYMA»: суд арештував судно

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

На Донбасі відбулися масштабні командно-штабні навчання

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Реформа харчування: Міністерство оборони оскаржило рішення суду

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Україна купує у США велику партію летальної зброї

Франція створює космічні війська

Франція створює космічні війська

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Індія купує ракети Р-27. У Росії

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

Росія проведе спільні з Іраном маневри в Перській затоці

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

БТР-3 для ЗСУ: ціна виросла – поставок поки не буде

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло

Авіакатастрофа в Пакистані: 17 людей загинуло