Інформаційний дайджест 5 лютого
За минулу добу російські окупаційні війська вісім разів порушили режим припинення вогню, в тому числі чотири рази із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Внаслідок злочинних обстрілів російсько-окупаційних військ один військовослужбовець Об’єднаних сил загинув та один отримав поранення. Підрозділи, що обороняються, подавляли ворожий вогонь застосуванням чергових вогневих засобів. За даними розвідки, 4 лютого, шість окупантів знищено та четверо отримали важкі поранення.
Ситуація довкола України:
Про скасування міжнародній конференції в РФ внаслідок участі представника окупованого Криму:Представники Німеччини відмовилися від участі в П’ятій зустрічі керівників російських і німецьких освітніх і науково-дослідних організацій, яка мала відбутися в Казані 4-6 лютого. Про це йдеться в повідомленні російського Міністерства закордонних справ. У відомстві зазначили, що приводом послужила участь у конференції ректора «Кримського федерального університету»Андрія Фалалєєва. Внаслідок небажання РФ відмовитися від участі “кримського науковця” захід був скасований.
Пряма мова МЗС РФ: «За тиждень до запуску форуму МЗС ФРН і Конференція ректорів вищих навчальних закладів ФРН зажадали в ультимативній формі від російських співорганізаторів – Асоціації провідних університетів – перешкодити його присутності на зустрічі під приводом невизнання офіційним Берліном приналежності Росії Криму і Севастополя»
Про втрати ДП “Бердянський морський торгівельний порт” в результаті блокування Керч-Єнікальського каналу за 2018 рік:Пі час зустрічі з представниками місії Євросоюзу виконуючий обов’язки директора ДП “Бердянський морський торгівельний порт” О.Трощенко заявив, що фінансові втрати в результаті блокади Керч-Єнікальського каналу за підсумками 2018 року склали 4,6 млн. доларів США.
Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:
АР Крим:
Про відкриття чергового оборонного підприємства в Севастополі:Уряд Севастополя схвалив передачу майданчика в районі морського порту в оренду суднобудівному заводу «Вимпел», яке займається будівництвом військових кораблів та катерів. Відкриття потужностей для будівництва військової продукції маскується під будівництво суден для регулярних морських швидкісних пасажирських перевезень в Азово-Чорноморському басейні. За наявними даними, мова йде про передачу виробничого майданчика на вулиці Правди, 24 в оренду на 49 років без проведення торгів. Проект реалізується концерном «Калашников» спільно з суднобудівним заводом «Вимпел» за дорученням президента Росії Володимира Путіна.
Довідково: як вже повідомлялось “Мілітарним порталом”, завод “Вимпел” в окупованому Севастополі влітку 2018 року отримав суттєві преференції від уряду у вигляді безкоштовної передачі майна порту Севастополь: портових кранів, плавучого сухого доку та причальної лінії. Ще раніше уряд Севастополя і «Вимпел» підписали «дорожню карту» щодо розвитку судноремонтного виробництва в регіоні та виконання державного оборонного замовлення. До 2018 року на вказаних виробничих потужностях розташовувався завод «Південний Севастополь», який поспіхом ліквідували.
Щодо приналежності концерну “Калашніков”, то 25% і одна акція концерну належить держкорпорації «Ростех», 75% мінус одна акція – приватним інвесторам (Олексію Криворучку, Андрію Бокареву і Іскандеру Махмудову).
Про руйнування дамби та витоку токсичних відходів в Чорне море у м.Керч:
За інформацією прес-центра м.Керчь повідомляється, що в результаті незаконного видобутку піску з урочища Плавні (Нижньо-Чурбашенське хвостосховище, м.Керчь) відбулося руйнування частини дамби, яка перешкоджала потрапляння токсичних відходів хвостосховища в акваторію Чорного моря. Видобуток та промивка піску провокує різні захворювання у громадян, в самому піску містяться хімічні речовини – миш’як, ванадій, фосфор та залізо – в концентрації, що значно перевищує допустимі норми які безпечні для життя і здоров’я людей. Зазначається, що пісок який видобувається використовується для будівництва “Кримського моста”.
Довідково: Нижньо-Чурбашенське хвостосховище – спеціальна споруда для безпечного зберігання токсичних речовин. Сховище експлуатувалося з 1968 року та призначалося для збору отруйних відходів збагачення руд Камиш-Бурунського залізорудного комбінату. Скидання відходів до хвостосховища було припинено в 1994 році разом з роботою комбінату.
Про виділення коштів з бюджету РФ в рамках програми “розвиток Криму”:Прем’єр-міністр РФ Д.Медведєв заявив, що в 2019-2021 роках разом передбачено виділення з державного бюджету майже 310 млрд. рублів (біля 130 млрд. гривень) в рамках програми “розвиток Криму”, половину вказаної суми буде направлено вже в поточному році. Виділені кошти за заявою підуть на ремонт та будівництво автомобільних шляхів, забезпечення регіону водою, електроенергією та створення соціальної інфраструктури.
Обстановка в інших країнах світу:
РФ — США:
Про відповідь РФ на вихід із ДРСМД США :За інформацією прес-центра МО РФ повідомляється, що РФ у відповідь на рішення США про вихід з “Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності” найближчим часом приступить до розробки оперативно тактичного ракетного комплексу сухопутного базування на основі гіперзвукової ракети 3М22 “Циркон” з дальністю ураження цілі 2600 км., також відмічено, що пусковою установкою для даного типу ракет слугуватиме ПУ ОТРК “Іскандер-М”. В свою чергу президент РФ В. Путін зазначив, що російські ракети середньої і меншої дальності не будуть базуватися в тих чи інших регіонах світу перш, ніж аналогічну зброю там не розмістить США.
Довідково: 01.02.2019 США офіційно повідомили РФ про вихід з ДРСМД.
Воєнно-технічна сфера:
Про закладення есмінцю КРЗ типу “Arleigh Burke“ для потреб ВМС США:04.02.2019 на суднобудівній верфі “Bath Iron Works” компанії “General Dynamics” (м Бат, штат Мен) відбулася церемонія закладки ем КРЗ USS “Carl M. Levin” (DDG-120) класса “Arleigh Burke” для потреб ВМС США. Введення до бойового складу заплановано на 2021 рік.
Довідково: USS “Carl M. Levin” (DDG-120) є 70-м кораблем у серії.
Про введення до бойового складу ВМС США атомного підводного човна типу “Virginia”:
02.02.2018 на ВМБ ВМС США (м. Нью-Лондон, штат Коннектикут) відбулася церемонія введення до бойового складу пчарб USS “South Dakota“ (SSN-790) класа “Virginia”. Зазначається, що ВМС США планують поставити на озброєння 48 підводних човнів типу “Virginia” які замінять пчарб класу “Los-Angeles”.
Довідково: USS “South Dakota“ (SSN-790) є 7-м підводним човном у серії Block III та 17-м у проекті.
Про початок будівництва штурмових десантних катерів проекту 02510 типу “БК-16” для потреб ВМФ РФ:04.02.2019 на суднобудівному заводі “Рибінська верфь” (входить до концерну “Калашніков”) розпочалося будівництво двох катерів модифікації БК-16 для потреб ВМФ РФ. Катери БК-16 призначені для операцій в морських прибережних зонах, протоках, гирлах річок і на озерах, а також перевезення особового складу, висадки десанту на необладнане узбережжя та його вогневої підтримки, боротьби з піратством і тероризмом. Транспортно-десантний БК-16 може бути оснащений чотирма кулеметами калібру 7,62 мм в поєднанні з бойовим модулем, двома кулеметами калібру 12,7 мм, або з гранатометом калібру 40 мм. Максимальна швидкість катера складає 42 вузла, екіпаж – двоє людей, місткість десанту – 19 осіб. На даний час для потреб ВМФ РФ замовлено будівництво 30 катерів.
Про переозброєння 60 окремого танкового батальйону 200 омсбр ОСК “Північ” ЗС РФ:
04.02.2019 за інформацією прес-центра МО РФ повідомляється, що на протязі 2019 року 60 отб 200 омсбр (Мурманська обл., н.п. Печенга, н.п. Корзуново, н.п. Верхнє та н.п.Нижнє Луостарі) ОСК “Північ” ЗС РФ завершить переозброєння на модернізовані танки Т-80БВМ, найбільш пристосовані до ведення бойових дій у північних регіонах. Зазначається, що на даний час більша частина парку бронетехніки вже пройшла оновлення , на протязі 2019 року очікується надходження ще 20 од. Т-80БВМ.
Довідково: Т-80БВМ – оновлена версія газотурбінних танків Т-80. У процесі модернізації бойові машини отримали нову систему включення генератора і стартера запуску двигуна, сучасну систему управління вогнем “Сосна-У”, лазерний далекомір та автоматичну систему супроводу цілі.
Про формування другої ескадрильї бомбардувальників 2 змішаного авіаційного полку ПКС ЗС РФ:За інформацією прес-служби ЦВО ЗС РФ повідомляється, що на протязі 2019 року відбудеться формування другої ескадрильї бомбардувальників 2 змап (м. Челябинск, ає Шагол ) ПКС ЗС РФ на базі Су-34. Зазначається, що на протязі 2019 року очікується надходження 6 од. Су-34.
Довідково: Станом на січень 2019 року на озброєні 2 змап ПКС ЗС РФ перебувають 14 од. Су-34,
22 од. Су-24М, 16 од. Су-24МР.
Про запуск у продаж нового захищеного стаціонарного телефону для підприємств та оборонних структур РФ:У Росії почалися масові продажі телефону з криптозащитой «Круїз-К», який неможливо зламати або прослухати. Телефон «Круїз-К» виробляється і постачається серійно концерном «Автоматика» (входить в «Ростех»). «Круїз-К» – це стаціонарний IP телефон для офісів. Апарат має сертифікат ФСБ Росії про відповідність вимогам до засобів криптографічного захисту для передачі конфіденційної інформації. Його вартість складе близько 85 000 рублей (близько 36 тисяч гривень). Купити апарат зможуть тільки юридичні особи, продаватися приватним особам пристрій не буде.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.