ІНФОРМАЦІЙНИЙ ОГЛЯД НА РАНОК 4.12.2018
3 грудня, ситуація в районі проведення операції цілком контролювалася Об’єднаними силами. Окупанти 14 разів відкривали вогонь по позиціях наших військ, зокрема, зафіксовано і 4 випадки застосування озброєння, забороненого Мінськими угодами.
У ході бойових дій, поранень зазнали два військовослужбовці Об’єднаних сил. За даними розвідки, 3 грудня, трьох російських окупантів було знищено, а ще трьох – поранено.
Ситуація довкола України та у світі:
Про заяву Президента України стосовно затриманних військових моряків:Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія не виконала рішення Європейського суду з прав людини, за яким вона була зобов’язана 3 грудня подати судові певну інформацію щодо полонених нею українських моряків. Він вкотре зазначив, що українські моряки діяли у повній відповідності до міжнародного права.
Пряма мова: “Перш за все, ми маємо повернути додому наших хлопців, наших героїв. І я як президент, і вся моя команда будемо робити все можливе для того, щоб це сталося якнайшвидше. Ми всі маємо чітко розуміти, що вони не підсудні злочинному російському судові, бо, відповідно до Женевської конвенції, а вони були захоплені внаслідок акту агресії, вони є військовополонені». Українські моряки не можуть бути засуджені судом країни-агресора”
Про заяву президента США Д.Трампа:03.12.2018 після повернення із саміту “G20” (Буенос-Айрес, Аргентина) президент США Д.Трамп заявив, що впевнений у тому, що у майбутньому президент КНР С.Цзіньпін, президент США Д.Трамп та президент РФ В.Путін розпочнуть обговорення про ґрунтовне припинення того, що стало значною та неконтрольованою гонкою озброєнь.
Про заяву сенатора США Дж.Баррассо:
Сенатор США (республіканець) Дж.Баррассо в інтерв’ю на телеканалі “NBC” заявив, що США повинні направити кораблі до Чорного моря і те саме має зробити НАТО. Такі дії продемонструють народу України підтримку США, а також покажуть РФ, що потрібно дотримуватись міжнародного права. Основна потужність президента РФ В.Путіна полягає в трьох сферах: кібер, енергетика і військо. Тому потрібно розбудовувати міць США в сфері енергетики, а також ФРН повинна заблокувати “Північний потік — 2”.
Про зростання шпигунської небезпеки для Чехії в обличчі спецслужб РФ:03.12.2018 в Чехії опублікувано щорічний звіт, у якому Служба безпеки та інформації Чехії (англ. “BIS”) заявила, що пропаганда, вплив та бажання спецслужб РФ контролювати політичне та суспільне життя залишається однією із головних проблем безпеки Чеської Республіки.
Довідково: у звіті: за висновками контррозвідки Чехії, політики країни поводяться легковажно, оскільки вони мало приділяють уваги шпигунству РФ, головною особливістю якого є взаємопов’язаність державних інтересів із економічною номенклатурою. Така специфіка, за їхніми словами, типова для країн із авторитарним характером правління. Шпигуни РФ за останній рік не обмежувалися лише збором інформації, але й намагалися напряму впливати на політичне та суспільне життя в країні. Серед головних методів, якими здійснюється пропаганда, – інформаційна війна, політичне втручання, дезінформація, корупційні та економічні махінації. При цьому такі заходи — це частина гібридної стратегії РФ, яку вона спрямовує проти НАТО та ЄС.
Служба безпеки та інформації Чехії (англ. “BIS”) у своїх звітах регулярно називає посольство РФ в м.Прага центром розвідувальної активності РФ не тільки в Чехії, але і в Центрально-Європейському регіоні.
Про фінансову нестабільності ПАТ “Газпром”:
У ПАТ “Газпром” (Москва, РФ) недостатньо коштів для побудови газопроводів “Північний потік-2”, “Сила Сибіру”, “Турецький потік”. ПАТ “Газпром” намагається взяти кошти в борг у Західних країн. Лише за жовтень 2018 року компанія взяла кредитів близько 2,3 млрд.євро (без урахування кредитування банками РФ). За 2018 рік заборгованість ПАТ “Газпром” (Москва, РФ) зросла на 54,3 млрд.дол. і загалом складає більше 100 млрд.дол. Дані газопроводи зможуть окупитись РФ лише через 50 років.
Про погіршення умов руху у Керченській протоці:Рух суден у Керченській протоці ускладнено, у зв’язку із затопленням двох барж із зерном. Одна з барж затонула в ніч на 27.11.2018, друга — з 30.11.2018 на 01.12.2018. Ведуться пошуково-рятувальні роботи.
Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:
АР Крим:
Про формування штабу Чорноморського козачого війська в окупованому Севастополі:24 листопада в Сімферополі відбулась установча рада зборів кримських козаків і севастопольського козачого округу. За результатами ради утворено військове козацьке товариство – Чорноморське козацьке військо. Місцем розташування основного органу управління – штабу війська – визначено Севастополь, начальником штабу обрано представника Севастополя. Штаб створеного Чорноморського козачого війська буде розташовано в Севастополі. Кримське Військо налічує 5 тис. чоловік, 1 тис. з них – севастопольські козаки. Це 12-е козацьке військо на території Росії. Обсяг фінансування діяльності севастопольських козаків в поточному році склав 11,1 млн. рублів з бюджету міста – це на 30% більше, ніж в 2017 році. Коментарі мешканців Севастополя стосовно новини та місцевого козацтва
Довідково: парамілітарні казачі об’єднання та угруповання військово-політичне керівництво РФ активно використовувало для підтримки дій російських збройних сил під час окупації АР Крим, а також під час агресії на сході України. Також підрозділи казаків, як за часів російського царизму, так і в часи Путіна, використовувуються владою для придушення опозиції та несанкціонованої Кремлем політичної активності.
Про черговий перенос термінів запуску електростанції в окупованому Севастополі:Підрядник«Ростех» не зміг вчасно здати електростанції в Криму вартістю 71 млрд руб. (близько 30 млрд гривень) і в третій раз запропонував перенести запуск «Балаклавської» в Севастополі і «Таврійської» в Сімферополі ТЕС на весну 2019 року.
Пряма мова підрядника: «Дійсно, ми звернулися з проханням про перенесення термінів введення в експлуатацію на березень 2019 року. Тут є кілька об’єктивних факторів. Нагадаємо, що перший раз термін переносився через затримку внаслідок не причин, що не залежать від нас».
Довідково: нагадаємо, що РФ будує в Севастополі ТЕС на обладнанні фірми “Simens”, яке обманним шляхом було доставлено до окупованих територій.
Обстановка в інших країнах світу:
США — РФ:
Про поширення пропаганди РФ в Латинській Америці:03.12.2018 щоденне видання “Wall Street Journal” (Нью-Йорк, США) описало амбіції президента РФ В.Путіна, які не обмежуються Європою і Близьким Сходом, у зв’язку із розширенням присутності пропаганди РФ іспанською мовою в Латинській Америці, метою чого є завдання удару інтересам США через дестабілізацію ліберальної демократії.
У лютому 2018 року у свідченнях перед Комітетом Сенату США з питань ЗС США командувач Південного командування США адмірал К.Тідд заявив, що “зростання ролі РФ в нашій півкулі особливо непокоїть, зважаючи на її розвідувальні і кібернетичні можливості. Москва спробує підірвати міжнародну стабільність і порядок. Куба, Нікарагуа і Венесуела розширили портовий і логістичний доступ для РФ, що відкриває перед нею можливість досягти постійної військової присутності в регіоні”.
Великобританія — РФ:
Про заяву керівника розвідки Великобританії “МІ-6” А.Янгера:03.12.2018 керівник розвідки Великобританії “МІ-6” А.Янгер під час виступу перед студентами університету Св.Андрія (Шотландія) заявив, що саме РФ є основним двигуном спонсорованих кібернетичних, а також терористичних нападів. Великобританія розробляє основи розвідувальної діяльності “четвертого покоління”, які відмінно підійдуть для нових реалій сучасності, у зв’язку із однією з найголовніших загроз якою на сьогодні є саме Москва.
Пряма мова: “Якщо з боку РФ буде проявлятися будь-яка агресія і негідна поведінка, Великобританія негайно здійснить удар у відповідь. Я закликаю, щоб РФ або будь-яка інша країна, яка має намір завдати шкоди британському способу життя, ні в якому разі не недооцінювала налаштованості і можливостей Великобританії та її союзників надати на це рішучу відповідь”.
Військово-технічна сфера:
Про наміри РФ щодо будівництва серії кораблів пр.11711 типу “Іван Грен”:
Директор АТ “Об’єднана суднобудівна корпорація” (Санкт-Петербург, РФ) О.Рахманов заявив про будівництво 2-3 од. кораблів пр.11711 типу “Іван Грен”.
Пряма мова: “Прийнято рішення доопрацювати проект “Івана Грена”, там, зокрема, будуть зміни по корпусу. Як мінімум, планується побудувати два-три корабля щодо доопрацьованого проекту. Поки що контракту немає”.
Про заяву голови Пентагону США Дж.Меттіса:03.12.2018 голова Пентагону США Дж.Меттіс, на прес-конференції перед зустріччю з МО Індії Н.Сітараман, заявив, що США продовжать обговорювати з Індією її наміри закупити у РФ ЗРК С-400 “Тріумф”.
Пряма мова: “Індія багато років знаходилася в позаблоковому статусі. Вона отримувала багато зброї від РФ. …Сьогодні особливо цікавить зростаючий збіг стратегічних інтересів США та Індії — двох найбільших демократій у світі”.
Про постачання зенітно-ракетного комплексу 9К332 “Тор-М2” для потреб ВПС і ППО ЗС Білорусії:Командувач ВПС і ППО ЗС Білорусі генерал-майор І.Голуб заявив, що виготовлена для потреб ЗС Білорусі, на АТ “Концерн Алмаз-Антей” (Москва, РФ), батарея ЗРК 9К332 “Тор-М2” буде поставлена на озброєння 1146 зрп (Островєц, Гродненська обл.; Орша, Вітебська обл., Барановичі, Брестська обл.) ВПС і ППО ЗС Білорусі, що дислокується поблизу будівництва АЕС Республіки Білорусі (Островєц, Гродненська обл.).
Довідково: це п’ята партія, що була передана ВПС і ППО ЗС Білорусі. 1146 зрп сформований в грудні 2017 року. Полк чотирьохбатарейного складу, озброєний ЗРК 9К332 “Тор-М2”, на північно-західному напрямку виконує завдання захисту повітряного простору Республіки Білорусь, здійснюючи фізичне прикриття Білоруської АЕС. ЗРК 9К332 “Тор-М2” з дальністю ураження близько 15 км, призначений для боротьби з ракетами класу “повітря — земля”, керованими і коректованими авіабомбами, протирадіолокаційними ракетами і іншою високоточною зброєю, літаками тактичної і армійської авіації, крилатими ракетами, вертольотами та БПЛА.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.