fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Близький Схід Сирія

Туреччина жадає скидку на російський газ. Ізраїль завдав ударів по об’єктам виробництва БПЛА в Сирії. Смерть Махси Аміні в Ірані викликає обурення та нові санкції. WSJ: Росія застосовує іранські БПЛА-камікадзе в Україні. Тегеран і москва посилюють співпрацю.

Туреччина: Вчора в Самарканді у закритому для преси режимі відбулася 40 хвилинна зустріч між Ердоганом і ху@лом. Президент Ердоган прибув на саміт Шанхайської організації співробітництва в якості спеціального гостя. Результати і теми цієї розмови, яка відбулася на полях 22-го саміту ШОС глав країн-учасниць, офіційно не розголошувалися, однак ми можемо здогадатися принаймні про що говорив турецький президент.

Так, Bloomberg з посиланням на турецьких чиновників, розповідає, що Реджеп Таїп Ердоган намагаючись стабілізувати проблемну економіку напередодні виборів наступного року, буде вимагати в кремлівського щура 25% знижки на природний газ, а також оплати його частини в турецьких лірах.

Цього року рахунок Туреччини за природний газ має перевищити 50 мільярдів доларів на рік. Московщина після самообмежень на європейському ринку, штучно перетворила Туреччину на основного покупця свого природнього газу. Раніше, під час попередньої зустрічі було домолено про оплату 25% рахунку за енергоносії у рублях, вочевидь, що настав час і для турецької ліри. Примітне, що ху@ло в коментарях які передували його візиту в Самарканд не згадував про знижку або турецькі ліри в якості сплати, тому ця тема на зустрічі може і не була для нього новиною, але точно була не приємною.

Чи зміг Ердоган «нагнути» кремлівського щура чи ні, покаже час, однак для москви надто важливо зберегти видимий баланс відносин з Анкарою, як останнім мостом для переговорів з Україною, бо «успіхи» «2-ї армії» є цілком очевидні, а схема відносин яка зараз утворилася на Близькому Сході занадто складна, щоб працювати довго і надійно.

Після саміту ШОС президент Ердоган вилетів для у Нью-Йорк для участі у 77-1 Генеральній асамблеї ООН, де запланував також декілька зустрічей. Гадаю, що вони будуть спрямовані на руйнування тези про «занадто» тісні взаємовідносини Туреччини з московією.

Сирія: За даними кількох сирійських ЗМІ з посиланням на місцеві джерела, російські окупаційні сили вивели дев’ять російських гелікоптерів та пару винищувачів зі своїх баз на схід від Євфрату у напрямку авіабази Хмеймім на сирійському узбережжі. Мова йшла про бойові гелікоптери Ка-52 та військово-транспортні Мі-8 з авіабази Зарін та військового аеродрому Табка, а також про два винищувачі з аеропорту Камишли.

Як бачимо, швидкість згортання військової присутності русні в Сирії значно збільшилася, що є насправді гарною новиною, оскільки мем «своїх не кидаємо» стає чудовою ілюстрацією «надійності» свнсбк і в Сирії. Раніше, брязкання зброєю мало справити враження на турків, які погрожували провести чергову військову операції на півночі Сирії. Однак, як бачимо вийшло зовсім не так.

Туреччині вдалося «продати» русні відмову від наступу в Сирії за величезні 15 млрд. доларів, які були переведені як інвестиція на добудову атомної електростанції «Аккуя» та інші економічні зиски. При тому зберігши свої прагнення на Південному Кавказі, Середній Азії та Північній Африці і не забуваємо, що і по Україні позиція Турецької республіки залишається жорсткою і непорушною.

Сьогодні вночі ізраїльські ПС завдавали нових ударів по іранських об’єктах в Сирії. Цього разу ізраїльтяни поцілили міжнародний аеропорт Дамаску і дві цілі в районах Аль-Кісва та Сейїда-Зейнаб. Кажуть, що під удар потрапили місця складування запчастин та виробництва іранських БПЛА в Сирії. Сирійські ЗМІ повідомляють, що удари були завдані з боку Галан.

Удари були нанесені новітніми високошвидкісними боєприпасами з повітряним базуванням під назвою Rampage, які здатні вражати цілі на відстані понад 90 миль. Ця новітня розробка була лише у 2018 році представлена в штучному екземплярі двома ізраїльськими державними компаніями: Іsraeli Military Industries Systems, або IMI Systems, у співпраці з Israel Aerospace Industries, скорочено IAI, а сьогодні ці боєприпаси вже вражають цілі.

Бачимо, що інформація про враження об’єктів з виготовлення іранських БПЛА-камікадзе грає для нас новини фарбами, враховуючи що за даними WSJ русня в Україні подібними БПЛА іранського виробництва Shahed-136 вразила вже дві 152-мм самохідні гаубиці, – дві 122-мм самохідні гаубиці і два БТР.

Скотт Кріно, засновник і виконавчий директор Red Six Solutions LLC, стратегічної консалтингової фірми, сказав, що Shahed-136 може забезпечити росію «потужною противагою» високотехнологічним системам зброї, таким як пускові установки ракет Himars, які надають нам США.

Міністерство оборони Великої Британії в оновленому звіті розвідці від 14 вересня також заявило про високу ймовірність того, що росія вперше розгорнула іранські безпілотники в Україні. Зазначивши, що Shahed-136 який має заявлений радіус дії 2500 кілометрів, наразі використовує руснею для тактичних ударів поблизу лінії фронту, а не для знищення більш стратегічних цілей у глибині української території.

Іран: Смерть Махси Аміні, в якій звинувачують так звану «поліцію моралі» Ірану сколихнула заворушення в середині країни та за її межами. Протести як і реакція міжнародної спільноти не заставили себе довго чекати, що стало неприємним «подарунком» для президента країни Раїсі, який прагне дістатися до США для участі в Генасамблеї ООН.

За особистою вказівкою Раїсі, іранська поліція розпочала розслідування інциденту, який призвів до смерті молодої жінки. Однак поки, усе виходить у тоталітарних режимах як завжди. Замість того, щоб шукати винних, іранська поліція опублікувала відео низької якості на якому як стверджується видно, як Махси Аміні стало зле і власне після чого вона і потрапила до лікарні, де невдовзі в померла. Відео було передано з закритої системи відео спостереження та оприлюднене державним іранським телебаченням, заперечуючи звинувачення, що її били поліціанти. При тому, що Reuters не змогли підтвердити правдивість відео.

А ще до публікації відео в попередній версії події, іранська поліція повідомляла, що Аміні перенесла серцевий напад після того, як її доставили на дільницю, щоб «переконати та навчити», повідомило державне телебачення. А ще іранською влада почала блокувати швидкість інтернет в країні і соціальні мережі. Орієнтовне трафік впав до 67%.

В той же час, іранська поліція відправила тіло загиблої, яка виявилася курдкою, для поховання в її рідне місто Саккез на заході Ірану без проведення будь-якою точної судово-медичною експертизою. Також є повідомлення, що на сім’ю чиниться тиск, щоб поховати її в ночі. Родичі Махси Аміні заперечують, що вона страждала будь-яким захворюванням серця. А сам факт смерті викликав хвилю публікацій зловживань іранської «поліції моралі» і порушень нею прав і свобод громадян.

Відповідно до іранського закону шаріату (ісламського закону), запровадженого після революції 1979 року, жінки зобов’язані покривати волосся та носити довгий, вільний одяг, щоб приховати свою фігуру. Порушникам загрожує публічна догана, штраф або арешт. Десятиліття після революції клерикальні правителі все ще намагаються забезпечити дотримання закону: багато жінок різного віку та походження носять пальта до стегон, які підкреслюють фігуру і яскраві шарфи, щоб відкрити багато волосся.

Примітне, що у 2020 році Хаменеї заявив, що вбивство Джорджа Флойда під час затримання поліцією викрило «справжню природу» правителів США. Тому в США не забарилися з відповіддю і радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив: «Ми глибоко стурбовані смертю Махси Аміні, яку, як повідомляється, було побито під час ув’язнення іранською поліцією моралі. Її смерть непростима. Ми продовжуватимемо притягувати офіційних осіб Ірану до відповідальності за такі порушення прав людини». Так що на нові санкції проти режиму аятол чекати довго не прийдеться.

В Самарканді відбулася ще одна цікава зустріч, а власне Раїсі з ху@лом. Певно президент Ірану єдиний хто не надавав кремлівському щуру «дипломатичних ляпасів» підчас саміту, бо решта глумилися на свій смак. Так обачлива поведінка іранського президента пов’язання з бажанням приєднається до ШОС для чого Іран підписав у середу Меморандум про прихильність до свого постійного членства в регіональній організації.

Далі більше московщина та Іран завершують роботу над новим великим російсько-іранським договором, який підніме двосторонні відносини на рівень стратегічного партнерства, сказав ху@ло за результатами зустрічі. А наступного тижня велика ділова делегація за участю близько 80 російських компаній вирушить до Ірану. Вочевидь, що співпраця двох країн ізгоїв набирає більші оберти.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року