fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 10 серпня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 серпня 2022 року

Близький Схід Сирія

Москва сплатила данину Анкарі. Русня повертає військову техніку з Сирії. Іран розпочав навчання російських пілотів на власні БПЛА – світові ЗМІ. В США відкрили змову з метою вбивства колишнього радника з національної безпеки. Ядерної угоди може і не бути – NYT.

Туреччина: Bloomberg розповідає, що офіційні резерви Туреччини зросли найбільше з лютого цього року після вливання готівки російською державною атомною корпорацією «Росатом» у турецьку дочірню компанію. Росія в такий спосіб перераховує долари Туреччині на будівництво АЕС «Аккую» на узбережжі Середземного моря вартістю 20 мільярдів доларів.

Зараз мова йде про транш у 15 мільярдів доларів, хоча русня заявляє що «поточні операції значно нижчі», проте це не заперечує самої суті угоди. А суть така, що русня за власний кощт будує в Туреччини величезніший проект. З тим, сам президент Туреччини тролить русню, проводячи особисту інспекцію атомної електричної станції «Аккую». У звіті адміністрації турецького президента йдеться, що «президент ознайомився ситуацією на місці та отримав всю необхідну інформацію про хід будівництва стратегічного об’єкту».

Що це? Навряд чи в умовах війни в Україні і накладених санкцій в кремлі почувають себе настільки впевнено, що можуть дозволити собі «закопати» десятки мільярдів доларів в турецькому національному бюджеті для підтриманні турецької національної економіки. Тому я пропоную версію, що ху@ло відкупився від Ердогана, щоб той не розпочинав військову операцію на півночі Сирії, не відкрив так званий «другий фронт».

Підтвердженням цієї версії є інша стаття Bloomberg, в якій йдеться, що московія за допомогою торгового судна «Спарта II», яке належить до підконтрольної Міноборони ерефії компанії “Оборонлогістика” почала вивіз військової техніки з Сирії. Повідомляється поки про один рейс який відбувся наприкінці липня і як мінімум 11 одиниць військової техніки.

Нагадаю, що «Спарта II» було ланцюгом «сирійського експресу», який весь попередній час транспортував військову техніку і обладнання москолотів з Новоросійська через протоки Босфор та Дарданелли до Тартусу. Проте джерельце потекло у зворотній бік. Зараз можна багато дискутувати, про використовувала торгівельних суден для перевезення зброї та військової техніки Чорним морем в обхід введених Туреччиною санкцій, але факт залишається фактом – на тлі неминучого програшу війні в Україні, рашка почала відступ на інших «сакральних» фронтах.

Казахстанські ЗМІ оголосили, що згідно з постановою уряду між Казахстаном і Туреччиною буде здійснюватися обмін розвідданими. Російські джерела зазначають, що це буде проблемою, оскільки Казахстан є членом Організації Договору про колективну безпеку.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на стадіоні муніципалітету Конья зустрівся з азербайджанським колегою Ільхамом Алієвим, який прибув до Конья на церемонію відкриття V Ігор ісламської солідарності. Зустріч відбулася у закритому для преси режимі.

Сирія: Проросійські джерела в Сирії почали розганяти дезінформацію про нібито прохання від ху@ла Ердогану провести телефону розмову з диктатором асадом. Цю маячню охоче підхопили режимові канали і резонанс відбувся такий, що одна з найбільш боєздатних фракцій Сирійської національної армії «Тажамму Ахрар аш-Шаркія» (яка складається з вихідців племені Шайтат у Дейр ез-Зорі) на ознаку своєї незгоди заявила про припинення взаємодії з Турецькими збройними силами і почала відкликати своїх бійців із спільних із турецькими військами блок-постів та позицій.

Турки не стали голосно спростовувати цей закид, а одразу надавили на русню і Рамі Аль-Шаєр, радник російського міністерства закордонних справ і оборони в Сирії спростував цей фейк: «Повідомлення про те, що путін просив Ердогана зустрітися з Асадом, абсолютно безпідставні». «Це лише домисли та журналістські спекуляції».

Такий хід з боку русні, для тих хто розуміє рівень підступності цих істот, є цілком очікуваним, тому бути впевненими, що Ердоган повністю дотримається свіжої угоди з ху@лом по Сирії, не варто. А 15 мільярдів доларів є завжди 15 мільярдів доларів.

Тим більше, що угода з москвою ніяким чином не стосується РПК, яку русня нагадаю гарантувала захищати. Так от, Туреччина, продовжує проводити повномасштабну повітряну кампанію проти керманичів РПК/YPG як втішний приз за те, що поки що не може здійснити повномасштабне вторгнення. Це насправді матиме дуже негативний довгостроковий вплив на командні структури курдських комуністів, оскільки люди, яких убивають, мають багаторічний досвід.

Прикольним є те, що зараз основні удари турецьких БПЛА приходяться, як раз у місті Камишли та його околицях, де розташована друга за величиною російська військова база в Сирії. І «скрепоносні» ППО, які прикривають цю базу, повністю ігнорують турецьку повітряну активність. Я ж казав – турки ще ті троляки.

Ізраїль: У місті Наблус, що на Західному березі, у вівторок ізраїльські війська провели рейд під час якого були ліквідовані троє терористів, один з яких був відомим ватажком «Палестинського ісламського джихаду».

В попередніх звітах йшлося що ізраїльтяни не понесли втрат, однак виявилося що це не так. Бойовий пес на призвістко «Зілі» отримав несумісне з життям поранення під час цього рейду і невдовзі помер. На поховання Зілі до елітного підрозділу Yamam прибув прем’єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід щоб висловити свій смуток: “Його не вистачатиме підрозділу, його не вистачатиме кінологам і бійцям, яких він неодноразово супроводжував в оперативній діяльності”, – сказав Лапід.

Іран: Раніше повідомлялося, що російський носій з космодрому Байконур запустив іранський супутник-шпигун у космос. Вартість цього проекту була оцінена у 40 мільйонів доларів. Іранські державні ЗМІ, з посиланням на главу Іранського космічного агентства, поспішили заявити про успіх власної космічної галузі, яка попри накладені санкції здатна самотужки виробляти передові супутники і космічні технології.

Однак, посольство немитої в Тегерані на своїй сторінці в Instagram повідомило, що супутник «Хайям», який вивела на орбіту російська ракета «Соуз-2.1», був побудований «російськими компаніями» на замовлення Ірану. Проте, що це? Неузгодженість темників чи ознака іншої більшої угоди москви з Тегераном? Я вважаю, що друге.

На свіжих шпальтах CNN та WSJ вийшли статті з майже однаковим текстом про те, що Іран вже почав навчати російських пілотів користуватися своїми передовими безпілотниками. Видання посилаються на джерела в адміністрації Байдена. Це ствердження є останньою ознакою того, що москва планує використовувати іранську зброю у війні в Україні.

«Протягом останніх кількох тижнів російські офіційні особи проводили навчання в Ірані в рамках угоди про передачу БПЛА з Ірану до росії», — сказав представник США CNN. Посадовець зазначив, що розвіддані про навчання були нещодавно розсекречено. CNN звернувся до російського посольства у Вашингтоні за коментарем. Однак коментарів з цього приводу не отримав.

Достеменно поки невідомо, що стало причиною теперішніх стверджень представника Держдепу, хоча раніше повідомлялося, що ще у червні російська військова делегація принаймні двічі відвідувала аеродром у центральному Ірані де їм було продемонстровані ударні БПЛА Shahed-191 та Shahed-129.

Тому в принципі цілком можливо, що під час останнього візиту ху@ла до Тегерану, який відбувся 19 липня, були узгоджено саме це питання – обміну російського супутника на іранські БПЛА.

З поміткою «Блискавка» вийшла інша стаття на The Washington Post в якій розкриваються подробиці невдалої підготовки до замаху на колишнього радника з національної безпеки попередньої адміністрації США – Джона Болтона.

Болтону в адміністрації Трампа відводили роль головного архітектора кампанії «максимального тиску» щодо посилення економічних санкцій проти Ірану і погроз іранським проксі. «Хоча зараз багато чого не можна сказати публічно, одне безперечно: правителі Ірану є брехунами, терористами та ворогами Сполучених Штатів», — сказав Болтон у заяві щодо обвинувачення. «Їх радикальні, антиамериканські цілі незмінні; їхні зобов’язання нічого не варті; і їх глобальна загроза зростає».

Міністерство юстиції США офіційно висунуло звинувачення 45-річному Шахраму Пурсафі, він же Мехді Резаї, у змові з метою вбивства колишнього радника з національної безпеки. Цей громадянин Ірану, за ствердженням Міністерство юстиції США, «працював від імені сил аль-Кудс КВІР, щоб найняти людей у США та заплатити їм 300 000 доларів для здійснення вбивства, ймовірно, як помсту за вбивство Касема Сулеймані адміністрацією Трампа у січні 2020 року».

NYT: «Офіційні особи США скептично ставляться до того, що Іран готовий згорнути свою програму в обмін на звільнення від санкцій, які послабили її економіку».

Але деякі аналітики кажуть, що сторони підійшли ближче, ніж очікувалося. У помітному зрушенні Іран відмовився від двох «старих» ключових вимог. Іншим фактором є нова вимога Ірану, щоб Міжнародне агентство з атомної енергії припинило своє трирічне розслідування щодо незрозумілих залишків техногенного урану на різних дослідницьких майданчиках Ірану, там де його не мало бути.

Критики зазначали, що навіть якщо Тегеран погодився б на обмеження збагачення в початковій угоді, у країни достатньо знань, щоб створити ядерну зброю, якщо вона вирішить це зробити, і це робить Іран «пороговою державою». Іран також не визнає, що поточна запропонована угода на 35 сторінках є кінцевим варіантом угоди. Nour News, ЗМІ Вищої ради національної безпеки Ірану, заявило у вівторок, що «Ісламська Республіка Іран, природно, не приймає поточний текст як остаточний».

За словами аналітиків, Іран вважає себе важелями впливу на Захід, який прагне укласти угоду, яка принесе більше іранської нафти в глобальну економіку. Аятолла Хаменеї також прагне скасувати обмежувальні санкції проти Ірану. Проте це може не спрацювати і «Заходу доведеться почати обмірковувати більш обмежені альтернативи».


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 вересня 2022 року