fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2020 року

Близький Схід Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Український літак збитий навмисно? Протистояння Іран-США триватиме. Лівія/Сирія чергові перемир’я без перемир’я.

Іран: Питання чому український Boeing 747 впав, вже не стоїть, врахуючи заяви представників США, прем’єр-міністра Великобританії Боріса Джонсона та прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Лишається питання, у «випадковості» або «помилковості». В збитому літаку летіли в основному студенти, випускники кампусів та викладачі університетів Канади. Ця країна надала іранцям можливість після дипломної освіти з працевлаштуванням за надбаними професіями. І вони поверталися до Канади після Різдвяних/Новорічних свят та зимових канікул.

Прямого сполучення між Іраном та Канадою нема із-за санкцій. Тому рейс через Київ на Торонто був звичайним! Молоді канадці іранського походження тісно підтримують зв`язки з близькими в Ірані.

І спостерігаючи фото дівчат які були в літаку в мене закралася думка про «сакральну жертву»? Розуміючи ревізійний радикалізм режиму аятол в Ірані, чи не підходять вони на роль саме такої жертви?

Бо як на мене, помилковим або випадковим, було б збиття, коли б я, наприклад, грав у бадмінтон і випадково влучив воланчиком у літак, який потім впав. А коли військовий однієї тоталітарної країни освідомлено стріляє в цивільний літак іншої слабкої країни – то не є випадковість.

Ну а реакція або відсутність такої від нашої влади, взагалі не піддається осмисленню. Ми по-троху втрачаємо суверенітет, який ледве зберегли в 2014. А після його втрати приходить русня і вбиває людей килимовими бомбардуваннями. Така реальність.

Ну і закриваючи на сьогодні цю тему, хотів би задати нашій владі питання про роль нашого ворога, країни-агресора в катастрофі нашого літака. Чи буде досліджуватись питання постачання рашкою для Ірану ЗРК Tor-M1, поставлених в обхід міжнародного ембарго, новітніх модифікацій? Згідно Вікіпедії Іран має 29 комплексів 9К331 Tor-M1 станом на 2016 рік.

Третьої світової, як і очікувалося не сталося. Після «блискавичної» відповіді Трампа у вигляді публічного виступу на обстріл американських баз в Іраку, він знов переключився на тему імпічменту та свої внутрішні справи, твітер тому свідок.

Хоча, якщо не враховувати різні повідомлення про навмисне злиття Іраном інформації американцям про майбутній обстріл, для мінімізації втрат та недопущення загибелі персоналу, можемо глянути на результати влучань. І якщо це дійсно ті місця куди вони цілилися, то виходить досить влучно!

 

І чорт забирай, то була АМЕРИКАНСЬКА військова база! Тобто в майбутньому допускається обстрілювати військові бази США, без загибелі особового складу? А потім, допускається обстрілювати, з лише «невеликими втратами». А потім, з «трошки завеликими», але випадково і пішло поїхало.

А Трамп обіцяє ввести проти Ірану ще більш «пекельні санкції». Куди котиться світ?

Ті хто зарахував у файтінгу США-Іран – 1:1, на мою думку дуже недооцінили Іран. А на український збитий літак всім начхати.

Ірак: Іран в принципі готовий до нових перемов з Америкою, хоча заявляє про інше. Америка хоча і готова до нових перемов без додаткових умов, проте не видала візи переговорнику Ірану в ООН. В принципі все відбувається як і до ліквідації Солеймані.

Іранці чітко заявили, що відповідальності за дії своїх прихильників в Іраку вони не несуть. (Знов гібридна маячня). Обстріли реактивними ракетами «зеленої зони», які іранці чомусь звуть «катюшами», поновилися вже на перший день після обстрілу американських баз.

Обстріли хаотичні та неприцільні. Місцеві знаходять залишки «катюш» поруч з «зеленою зоною». Поки ніхто не постраждав.

Іракські силовики вирішили з`ясувати, хто злив американцям місце та час перебування Солеймані. Інформатор скоріш за все наближений до верхівки КВІР, або керівництв одного з проксі. Хоча поки заарештовані 2 співробітник аеропорту та 2 робітника сирійської авіаційної компанії. Слідчі дії тривають.

Американці, які оголошували про вивід військ з Сирії, знов почали повертатися у зворотному напрямку. Скоріш за все про якусь значну передислокацію не йдеться. Просто американці розосереджують війська по базах в очікуванні нових ракетних ударів. Пригадуєте коли можна обстрілювати американські бази?

Сирія: Ще трішечки про суверенітет, проте в цьому разі сирійський. Під час візиту ху@ла в Сирію, 7 січня, воно поводилося справжнім господарем. Асада допускали до тіла фюрера для спільних фото, потім московські генерали відганяли його подалі. Спільний візит на авіабазу Хмеймім, асад провів взагалі в ролі другорядного підлеглого. Це той час коли приходить русня і бомбить твою країну.

Невдоволення ху@ла асадом можна пояснити слабкістю сирійської армії, в яку влито так багато грошей. Грошей російських пенсіонерів.

Без прикриття скрепоносними вкс з повітря, сирійська армія виявилася геть ні на що не спроможна. Наступ заглух. Ситуацію рятує тільки те, що у повстанців не має просто сил, які можна б було зібрати в кулак для масштабного контрнаступу, як і засобів що б такий контрнаступ прикрити.

Тому опозиція користується доступними методами. А це рейди. Під час останнього дводенного рейду ХТШ зачистили – три населених пункти; здобуто танк та 3 БМП в робочому стані (в минулому дописі писав про 2 танки – то помилка); вилучено багато зразків стрілецької групової зброї та ПТРК; вбито 69 асадитів, включаючи 8 офіцерів разом з бригадним генералом Шаріфом Зіад Бакаратом, ще 74 асадита поранено.

Втрати серед повстанців не значні, один боєць загубився, його взяли в полон.

І як наслідок втрати боєздатності, ху@ло домовився з Ердоганом про чергове перемир’я. Як воно буде виконуватися? Ніяк. Бо вже повідомляють, що асадити зосереджують сили для чергового ривка в районі Алеппо. Ось для чого русні потрібні усілякі перемир’я.

На південному сході Сирії в провінції Дейр Ез Зор спостерігається взагалі суцільний хаос. На посилення/повернення американців в Сирію, іранці почали вербування в свої проксі місцевих. Привабливою платнею має стати – 16 000 сирійських лір. Офіційний курс сирійської валюти до долара десь більше 900, на чорному ринку більше 1 000. Планується набрати 2 500 бойовиків/гарматного м`яса.

Ще повідомляють про підсилення афганських найманців з бригади «Фатіміюн». Та нові надходження реактивних та балістичних ракет в бази навколо Абукамалю.

Звісно ж такі приготування не залишили без уваги «невідомі» ізраїльські F-35I. Вчора пара цих красенів відстрілялася по базі Альбукамаль та в районі сирійсько-іракського кордону. Метою була партія нещодавно переданих ракет та інженерне обладнання.

Ще одним ударом дісталося двом вантажівкам про іранського угруповання «Катаїб аль-Імам», які контрабандою намагалися доставити зброю до Сирії. Не вдалося.

До загальної напруги додають мастила ще іділівці, які значно активізували свої дії після ліквідації аль-Багдаді. Щоб унебезпечити себе, як кажуть, від нападів ІДІЛ – русня розкинула широкі мінні поля від н.п. аш-Шула на сході провінції до аль-Майядін на заході. Крім того окремими мінними полями будуть огороджені місця зосередження сил аль-Кудс, бригади «Фатіміюн» та сирійської армії в н.п. Хумайма та Муайзіла. «Остаточній перемозі на ІДІЛ» йшов вже другий рік)

Новою тактикою, як я помітив, стали обстріли іділівцями однієї сторони з території іншої, тим самим провокуючи на зворотній вогонь. Так, підрозділ СДС який розташовується в селі аль-Багуз був обстріляний з міномету з підконтрольного КВІР Абукамаля.

Щоб скоротити маневреність іділівців в своїй зоні відповідальності, після зміни тактики американцями, в Міжнародній Коаліції повідомили про поновлення патрулювання в районах баз, наголошуючи на меті ліквідацію осередків ІДІЛ.

Туреччина: Турецьке МО повідомило про загибель 4-х військових в зоні проведення операції «Peace Spring». Підрив автівки в якій переміщалися турецькі військові стався на СВП біля н.п. аль-Арбаїн в районі Рас аль-Айну на півночі Сирії.

Основною оголошеною метою візиту ху@ла в Туреччину стало відкриття «Турецького потоку». Урочисте відкриття якого інформаційно забило решту новин, в т.ч. український літак. На відкритті були також присутні президент Сербії та прем`єр Болгарії.

Лівія: Другим з домовленостей між ху@лом та Ердоганом стало впровадження перемир’я в Лівії з 12 січня.

Ось як сталося, що русня яка весь час заявляла, що вони не втручаються в лівійські справи і взагалі «за всьо хорошєє», виявилися основними перемовниками на боці Хафтара. Оце так кульбіт!

Недобачання світової спільноти очевидних актів агресії та втручання в міжнародні справи з боку рашки ще вийде боком багатьом з них, і мова йде не про 2 з гаком тисячі вагнерівців «непомітно» перекинутих в Лівію, мова йде про світову стабільність яку намагається зрушити кремль разом з Іраном та цінами на нафту. І чим гірше тим краще.

Ну звісно ж, перемир’я перемир`ям, але втрачати такий чудовий шанс який видався зі зрадою 604-го піхотного батальйону УНЄ та передачею йому Сирти, Хафтар не згоден. Він отримав своє так би мовити «Дебальцеве» і користуючись тактичною перевагою намагається отримати найбільше до часу призупинення вогню. Незрозуміло, чи взагалі він зупиниться поки його не зупинять.

В той же час домовленість про перемир`я може обмежити дії турків, бо вони грають за правилами. Ось така багатоходовочка.

А 604 вже офіційно в повному складі включений в ЛНА, разом з особовим складом та технікою. А отримані таким чином турецькі бронеавто, хафтарівці, тролять скиглячись на погані осі та коробки передач з протіканням масла.

Таким чином бої за Тріполі тривають.

Тиск на Хафтара посилила й Італія. Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте закликав Халіфа Хафтара відмовитись від військового варіанту, про що він заявив після зустрічі з ним у Римі в середу.

Близький Схід Ірак Іран Лівія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)