fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 10 травня 2022 року

Близький Схід Сирія

Туреччина оголосила про стратегічне партнерство з Казахстаном. В Ізраїлі проходить серія арештів причетних до тероризму. Майбутнє Сирії без асада та русні. Сирійський досвід процедури extraction (для розуміння).

Туреччина: росія та Україна дотримуються вимоги Анкари щодо Босфору, проходу через протоку військових кораблів не було, заявив міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар. Троллінг від турецького міністра рівня «Бог». Це щоб розуміти, як та в який спосіб русня зможе теоретично покинути Сирію. Фактично їх контингент тут знаходиться у відриві від основних сил і молиться, щоб так і лишалося, щоб не потрапити на війну в Україну.

Міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар ще зустрівся в Анкарі із казахстанським колегою Русланом Жаксиликовим. Зустріч міністрів відбувалася в показово урочистій обстановці, на тлі візиту високої делегації Казахстану на чолі Касим-Жомарта Токаєва до Туреччини.

А ще президент Казахстану і Туреччини підписали низку угод на суму близько 1 млрд. доларів які мають на меті збільшити економічну співпрацю між країнами. Ну шо ху@ло, як там ОДКБ не тисне?

 

Ізраїль: І хоча Ізраїль можна сказати «відпетляв» від початку нової інтифади, гострота ситуації змушує хвилюватися. Щоб зменшити загрозу, сили безпеки ЦАХАЛ та поліції проводять серію арештів ряді центрів в Юдеї та Самарії. Подекуди зі стрільбою проводяться арешти десятків осіб, причетних до терористичних нападів та діяльності.

Проблемним питанням залишається неприязнь між радикалами серед євреїв та арабів, які часто провокують конфлікти просто «на пустому місці». Наприклад, коли опублікували відео де єврей у Старому місті «бажає» всім арабам померти, а потім публікується інше відео з аналогічним «побажанням» до євреїв вже від араба.

Сирія: У Брюсселі завершилася конференція країн-донорів “На підтримку майбутнього Сирії та регіону”. За підсумками конференції країни-донори зобов’язалися виділити більше 2 млрд. доларів, з яких лише США понад 800 мільйонів доларів та Німеччина понад 1 мільярд євро. Асада на конференцію не покликали і русню до речі також. Майбутнє Сирії розглядається вже без асада та русні відповідно.

Зараз весь український народ, затаївши подих, спостерігає за спробами застосувати процедуру extraction для незламних захисників Маріуполя. І про це вже згадували українські журналісти, наводячи сирійські приклади застосування таких процедур.

Обходячи цю болючу тему я навмисно не торкався подібного сирійського досвіду, який був застосований під час облоги передмістя сирійської столиці Дамаска – Східної Гути. З 2012 року цей район з містечком Дума контролювалися антиурядовими силами, і до початку російської інтервенції восени 2015-го був фактичним плацдармом для можливого штурму Дамаска.

Примітне, що повстанські сили не представляли собою єдиний фронт зі спільним командуванням, більше того частину території контролювали бойовики ІДІЛ де встановили свої порядки. Однак між всіма антиурядовими силами був створений такий собі пакт про взаємне не поборювання, який майже неухильно дотримувався.

Бої малої інтенсивності (якщо не рахувати хімічну атаку 21 серпня 2013р.) між оточеним районом та рештою території, яка контролювалася режимом, тривали фактично до січня 2018 року, поки асад нарешті вирішив «розв’язати» цю проблему під своїм боком. Однак багаторічна блокада антиурядових сил не дала результатів по причині корумпованості сирійської армії, які наряду з гуманітарними вантажами пропускали і військові грузи, тому повстанці не мали проблем зі зброєю та амуніцією.

Однак, наприкінці січня весь рух між повстанським анклавом та рештою території були повністю заблоковані і з перших днів лютого російська та сирійська авіація розпочали завдавати масованих ударів по жилих кварталах району. Далі розпочалися штурми за участі елітної 25 штурмової дивізії САА, на той момент «Сили Тигру» та приданих підрозділів. Ціною безупинних атак і великих жертв до квітня 2018 року асадитам вдалося звузити район, які контролювалися повстанцями, до декількох кварталів. Однак системи тунелів, які викопали повстанці в «підготовчий період» та завали з розтрощених будівель, створили таку «полосу перешкод» для штурмовиків асадитів, що кожний кут вдавалося вигризати великою кров’ю.

Застосування техніки асадитами стало неможливим, бомбардування лише добавляли «міцності» завалам, а протитанкісти повстанців полювали на броньовані бульдозери асадитів, які намагалися ці завали розгребсти. Виходом з пату, який склався для русо-асадитів стало рішення вчергове застосувати хімічну зброю проти повстанців.

Так, 7 квітня по місту Дума були скинути діжкові-бомби з отруйною речовиною. В результаті атаки загинули більше 70 людей, серед загиблих було багато дітей, близько 500 постраждалих були доставлені в заклади охорони здоров’я з ознаками і симптомами, характерними для отруєння токсичними хімічними речовинами. Хімічному нападу передували заяви ху@ла та сирійського режиму про начебто «підготовку провокації зі сторони повстанців».

Своєчасна інформаційна реакція трохи пригальмувала атаки асадитів, однак після того, як міжнародна спільнота почала вимагати розслідування русня погнала асадитів на убій, щоб скоріше захопити місце нападу та знищити докази. Почалася широка дезінформаційна компанія з підставними акторами та фальсифікованими репортажами з місця подій.

Однак, на жаль, після атаки 70 ракетами «Томагавк» (яку санкціонував президент Трамп) по хімічним та дослідницьким об’єктам сирійського режиму – реакція на застосування хімічної зброї «пішла в довгу». Всі чекали результатів розслідування, в той час, як резолюції ООН рашка блокувала користуючись «правом вето» – постійного члену РБ.

Однак, навіть така слабка реакція змусила російське командування, яке фактично керувало штурмом, шукати інших шляхів здолання опору антиурядових сил. Перемежуючи дні затишшя та інтенсивних бомбардувань, русня розпочала перемовини про можливу ексфільтрацію повстанців та членів їх родин до сирійського Ідлібу, який все ще залишається під контролем озброєної опозиції. І з травня 2018 року, різні фракції почали цей процес переміщення автобусами – процес який за кольором автобусів так і назвали «зеленим автобусом».

Якщо коротко, то це саме той приклад на який посилаються українські журналісти, закликаючи врятувати захисників Маріуполя. Процедура «зеленого автобусу» засовувалася і далі, але в південних провінціях Сирії, останній раз для примусового переміщення мирних жителів з міста Дараа в літку цього року.

Чи можна посилатися на цей досвід в нашій ситуації? Це питання спірне. Зауважу, що жодного факту порушення домовленостей з боку сирійського режиму під час процедури ексфільтрації повстанців не було. Більше того, асадити навпаки наполягали на примусовому переміщенні не лише повстанців і членів їх сімей, а й навіть просто не лояльних осіб в Ідліб, як то кажуть «від гріха подалі». Тому що їх вбивство або викрадення, викликали зворотній ефект і лише підбурювали місцеве населення. Тактичні умови обстановки і політична ситуація також навряд чи схожі, крім тупого бажання русні перемогти любою ціною.

Єдине, на мою думку, що схоже – так це стійкість захисників і їх готовність до самопожертви, що збільшило ціну для завойовників до захмарної.

Важко писати ці строки, але спробуємо знов довіритися ВПР країни зі сподіваннями на вдале врятування Героїв Маріуполя, а самі в цей час давайте ЇБАШИТИ русню, щоб ціна для них стала не просто захмарна, а смертельна. Слава Україні! Смерть ворогам!

PS. Якщо цікава історія зі штурмом Алеппо у моєму викладі , про яку так часто згадують, – просто залиште це в коментарях.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року