Дайджест подій на Близькому сході. 11 червня 2021 року
Повстанці в Ідлібі мстяться асадитам за загибель своїх лідерів. Хафтар знов погрожує війною в Лівії, а син Каддафі планує балотуватися на майбутніх виборах. На передодні саміту в Брюсселі роль НАТО зростає.
Сирія: Сьогодні, після світанку, артилерійсько-ракетний полк повстанців завдав низку прицільних ударів з використанням різних артилерійських систем по об’єктам російських окупаційних сил і бойовиків асада на півдні Ідлібу. В такий спосіб загальна кількість ударів з боку сил опозиції протягом останніх 24 годин склала більше 110. А на фронті Харбату-Накус повстанці ще поцілили з ПТРК танк асадитів.
До речі під час цих обстрілів повстанці використали важку некеровану аркету власного виробництва ZelZal (Землетрус). Загальна вага цього «монстра» складає 1500 кг.
Військовий конвой на шляху до аеропорту Кувейріс сил режиму з 25-ї російської штурмової дивізії (колишні «Сили Тигра» республіканської гвардії асада) був атакований на схід від н.п. Ханасіра на сході провінції Алеппо. В результаті нападу були вбиті три офіцери і приблизно 15 військовослужбовців. Нагадаю, що в такий спосіб кількість жертв серед асадитів в ході зачистки сирійської пустелі від клітинок ІДІЛ за три доби досягла десь 40 чоловік. Про будь-які втрати серед іділівців не повідомляється.
Вочевидь, що так звана зачистка відбувається «в суху» на користь бойовиків «Ісламської держави». Раніше я повідомляв, що колишні повстанці, яких московити мобілізували у склад 8 бригади 5 російського корпусу, відмовилися від цієї затії коли русня запропонувала їм передислокацію у пустелю. За цей акт непокори російське начальство позбавило або скоротило суми виплат особовому складу 8-ї бригади. Хоча судячи з попередніх результатів цієї масштабної операції в сирійській Бадії, вони не багато втратили)
Лівія: Прес-секретар заколотника Хафтара – Ахмед Місмарі, знов виступив з погрозою до лівійського уряду: «Війна ще не закінчилася; ми дали лише шанс політичному діалогу». В такій спосіб, він, скоріш за все, намагається привернути увагу до амбіцій свого боса Хафтара на майбутніх президентських виборах в Лівії. І хоча передвиборчий процес ще не розпочався, шансів бути зареєстрованим кандидатом у Хафтара не багато і погрози його останній аргумент.
Мастила у вогонь майбутніх президентських перегонах долив син колишнього диктатора Сайф-Іслам Каддафі. В інтерв’ю для The Times він заявив, що буде балотуватися на пост президента Лівії на виборах 24 грудня. І така заява, є загрозливою саме для Хафтара, бо прихильники Сайф-Іслама Каддафі, як раз воювали поруч з ЛНА Хафтара проти законної влади. А такою заявою синок Каддафі заявляє, що кандидатом від таких сил може бути не лише Хафтар.
Іншим нюансом цієї історії, є те, що Сайф-Іслам Каддафі став виключно російським проектом. Він приїздив на оглядини до московії де отримав підтримку, після того як Хафтар фактично обнулив намагання москви очолити переговірний процес по Лівії в результаті чого ключові домовленості були досягнуті у Берліні.
Туреччина: Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що, незважаючи на існуючі розбіжності в думках з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом, лідери двох країн повинні продовжувати підтримувати контакти. Про це заявив Макрон ході прес-конференції в Єлисейському палаці.
Французький лідер повідомив, що хотів би зустрітися з президентом Ердоганом в рамках майбутнього саміту НАТО в Брюсселі. “Це добре. Нам потрібно бачити один одного», – зазначив Макрон.
Одночасно Туреччина продовжує узгодження наявних питань перед майбутньою зустріччю турецького президента з американським під час саміту НАТО. Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар в провів телефонну розмову з американським колегою Ллойдом Остіном, в ході якого обговорювалися питання двосторонньої та регіональної безпеки. Про це йдеться в повідомленні Міністерства національної оборони Туреччини у Твіттері.
«В ході бесіди міністр національної оборони Хулусі Акар і міністр оборони США Ллойд Джеймс Остін провели позитивний обмін думками з регіональним і двосторонніх питань оборони і безпеки перед майбутнім», – повідомили у відомстві.
Додатково повідомлено, що турецький міністр повідомив свого американського колегу про готовність Туреччини піти на поступки у питанні С-400. Натомість питання по Афганістану можливо не буде вирішено і турецькі військові все ж покинуть аеропорт Кабулу разом з іншими військами НАТО.
Пропозицію про передачу аеропорту та охорону дипмісій туркам голосно озвучували і навіть проводили консультації, оскільки раніше таліби не нападали на турецьких військових. Однак, сьогодні «Талібан» відкинув таку можливість і зажадав виведення всіх військ НАТО, включно з турками.
Ірак: Сполучені Штати оголосили нагороду за інформацію про тих, хто здійснює напади на дипломатичні об’єкти США в Іраку. У повідомленні Держдепу зазначається, що винагорода у розмірі до $ 3 млн можна отримати за відомості про напади які готуються, або вже скоєні напади. Оголошення про винагороду опубліковано на наступний день після обстрілів військових баз “Балад” та “Вікторія”, де розміщуються американські військові та підрядники.
Ємен: Коаліція, очолювана Саудівською Аравією, хоче підготувати політичну основу для мирного врегулювання в Ємені, і для цього Коаліція буде утримуватися від нападів поблизу Сани або будь-якого іншого міста в Ємені.
ОАЕ: Адміністрація Байдена тисне на ОАЕ з метою вилучення китайської компанії Huawei зі своєї телекомунікаційної мережі та дистанціювання від Пекіна. В іншому випадку це загрожує припиненням продажу F-35 на 20 мільярдів доларів та 18 безпілотників MQ9 на 3 мільярди доларів.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.