fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 12 липня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 липня 2020 року

Близький Схід Єгипет Ізраїль Ірак Іран Лівія ПВК «Вагнер» Росія Сирія Туреччина

В Лівії знов все змінилося – Хафтар ставить умови, а вагнерівці повертаються до Сірта. Ердоган – Аль-Софія буде відкрита для всіх. Успіхи ізраїльських спецслужб на Близькому Сході.

Лівія: І знову за старе. Ватажок незаконних збройних формувань зі сходу Лівії Халіфа Хафтар заявив, що нафтовидобуток в країні не буде здійснюватися до тих пір, поки не будуть виконані його вимоги. Відповідне відео-послання в соцмережах розмістив представник командування так званої Лівійської національної армії Ахмет аль-Місмарі.

За його словами, Хафтар поділяє позицію лівійських племен, які вважають, що прибуток від експорту нафти повинен акумулюватися на банківських рахунках іноземної держави, після чого «справедливо розподілятися». «Необхідно також створити таку систему, при якій Центробанк Лівії стає контрольованою структурою», – стверджує аль-Місмарі. При цьому він назвав «винятком» завантаження нафти в один з танкерів в порту Сидру.

Лівійська національна нафтова компанія (NOC) раніше оголосила про відновлення видобутку і експорту нафти з країни. Позицію NOC вітали в ООН і в цілому ряді країн, у тому числі США. Збитки нафтогалузі цієї північно-африканської країни від дій Хафтара і його прибічників з січня поточного року перевищив 6,5 млрд доларів. Обсяги видобутку нафти в Лівії скоротилися з 1,2 млн до 100 тис. барелів на добу.

І як відреагують в законному уряді Лівії на такі заяви, враховуючи, що раніше, озвучуючи подібні «хотєлкі», у Хафтара заявляли про направлення нафтових коштів в російський банк – зрозуміло. Тому і цього разу, новий виток «умов» від заколотника може бути пов’язаний саме з позицією москви.

«Уряд Лівії погодиться на режим припинення вогню лише в разі виведення незаконних збройних формувань Халіфи Хафтара із стратегічно важливих районів країни – міста Сирта і району Джаффра, де розташована велика авіабаза». Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу в інтерв’ю британській Financial Times.

Очільник турецької дипломатії зазначив, що в червні поточного року в ході переговорів в Стамбулі російська сторона запропонувала конкретну дату початку припинення вогню в Лівії, проте офіційний Тріполі висунув в якості передумови звільнення Сирта і Джаффра.

За словами турецького міністра, режим припинення вогню може діяти лише за умови повернення до лінії розмежування, що мала місце в 2015 році. «Подальший розвиток процесів залежить від протилежної сторони. Довгострокове припинення вогню можливо при виконанні цих передумов », – підкреслив Чавушоглу, попередивши, що в іншому випадку наступальні операції офіційного Тріполі будуть продовжені.

І москва готується до такого розвитку подій. Супутникове зображення авіабази Аль-Хадим на сході Лівії доводить це. Ця база використовується Еміратами як опорна. Проте на самій базі бачимо значну присутність російських літаків.

І знов нові пересування вагнерівців зафіксовані в регіоні Айдабіяім на шляху до Сирта, де на фото потрапила колона російських найманців.

Власне як русня, так і інші іноземні найманці з африканських країн сильно контрастують з місцевим лівійським населенням. На фото ще були зафіксовані нові підкріплення чорношкірих найманців Хафтара в районі Аль-Джаффра. Ймовірно з Чаду.

Туреччина: ❝Двері Айя-Софії завжди будуть відкриті для місцевих жителів і іноземців, мусульман і представників інших релігій. Айя-Софія, що є спільною спадщиною людства, буде і надалі приймати всіх бажаючих в своєму новому статусі❞ – президент Туреччини.

В даному випадку не перестаю дивуватися позиції московитів яких гучно розпердолило, з повернення Айя-Софія статусу мечеті. Важливою, з цього приводу, як на мене стала, позиція колишнього міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який закликав використати турецький досвід для повернення українських лавр до державної власності, щоб надалі не миритися з монопольним користуванням цими культовими спорудами однією московською конфесією єретиків.

Турецька армія знов демонструє зразки мобільності. Гора Шакул в Захо, в Іракському Курдистані була важкодоступна для наземної атаки, шляхи підходу до неї добре проглядалися і війська які атакували могли вскочити у пастку. Тому було прийняте рішення, про доставку військ до визначеної ділянки гірської місцевості парашутним способом. Турецькі десантники по-бойовому висадились на горі і зайняли панівні висоти. Терористи з РПК, очікували лише наземної атаки, тому були заскочені зненацька і вимушені відійти.

Єгипет: Єгипетський диктатор аль-Сісі провівши військові навчання на кордоні з Лівією, знов виступив з загрозливою промовою і знов окреслив «червоні лінії» для лівійсько-турецьких сил.

Не думаю, що на союзників його слова і погрози справлять хоч будь-яке враження, тим більше що хизуючись успіхами навчань єгиптяни використовували старі змонтовані відео. Невдала спроба залякати на відстані у 2000км від лінії фронту.

Ірак: В іракській провінції Ад-Діванія на шосе між Ас-Самава та Ад-дивані стався підрив американської колони. Після підриву фугасу по колоні був відкритий вогонь. Як мінімум, три одиниці техніки виведено з ладу. Ніхто з американців не постраждав, оскільки колону вели місцеві аутсорсери.

Сирія: Військовий конвой найманців з числа бойовиків, спрямованих Іраном в Сирію, піддався черговому авіаудару. Невстановлена авіація, яка в даному випадку може бути як ізраїльська так і міжнародної коаліції, нанесла удар по колоні з іранських терористичних угруповань неподалік від району Альбукемал на кордоні з Іраком. В результаті авіаударів ліквідовані 35 бойовиків, в тому числі два ватажка терористичних угруповань. Відповідальність за атаку поки не взяла на себе жодна країна.

Сирійські урядові війська, дислоковані біля села Мансаф Тахтані в районі Талль-Тамру в провінції Хасака, знову заблокували і розгорнули бронемашини конвою США.

В провінції Ракка підірваний на СВП автобус з асадитами. Відповідальність за підрив взяла на себе ІДІЛ. Про кількість постраждалих не повідомлялося.

Рада Безпеки ООН зуміла узгодити умови продовження на рік повноважень Місії ООН з транскордонної гуманітарної допомоги Сирії. Число КПП, через які в Сирію надходить гуманітарна допомога з-за кордону, знизилося до одного – «Джільвегезю» на кордоні з Туреччиною.

Проект резолюції щодо продовження гуманітарної місії ООН був підготовлений Німеччиною та Бельгією. За резолюцію проголосували 13 країн, утрималися Росія, Китай і Домініканська Республіка.

КПП «Онджюпінар», через який в останні роки в зону конфлікту також прибували гуманітарні вантажі відтепер закритий для місії ООН. Через КПП «Онджюпінар» допомога надходила 300 тисячам сирійцям на півночі країни, а через «Баб-аль-хава» – 2,8 мільйонам нужденним на північному заході Сирії. У попередні роки, знову ж на вимогу Росії, були припинені поставки гумдопомоги в Сирію через території Іраку та Йорданії.

В мережу потрапили подробиці нової сирійсько-іранської всебічної угоди у військовій царині. Договір передбачає розгортання в Сирії іранської системи ППО, що включає зенітно-ракетні комплекси “Боварі-373” та “Хорад-3”. Як відзначають іноземні ЗМІ, їх завдання – позбавити ізраїльські ВПС свободи дій в сирійському небі і перешкодити ЦАХАЛу атакувати іранські об’єкти в Сирії.

Як зазначає газета “Аль-Раї аль-Юм”, угода в даному випадку направлена не лише проти Ізраїлю (класичного ворога), а і є прямим викликом росії. Бо рясно розгорнуті в Сирії російські ЗРК ніяк не реагують на ізраїльські удари. Росія також не дозволяє сирійським військам ППО задіяти проти ізраїльських ВПС поставлені їм зенітні комплекси.

Видання стверджує, що Тегеран готується відповісти на серію надзвичайних подій на іранських ядерних об’єктах, відповідальність за які, на думку режиму аятолл, несе Ізраїль. Розгортання системи ППО в Сирії є підготовкою до військової конфронтації.

Іран: Дива-дивні з підривами військових об’єктів ядерної та ракетної інфраструктури Ірану продовжуються. В експертному середовищі вже майже не залишилося сумнівів у спрямованому характері таких вибухів.

Отже, постає висновок, що іранські спецслужби, добряче проґавили активність іноземних шпигунів (США, ОАЕ або Ізраїлю) на своїй території. Останній раз коли іранській контррозвідці вдалося звітувати про виявлення дільниці ЦРУ та ліквідацію декількох оперативників було в далекому 2010-2013 рр. Зараз рівень розвідки іноземних держав на території Ірану це гра у тривимірні шахи, коли контррозвідка КВІР грає лише в шашки.

Так само і зараз, Іран нікого не зловив, або навіть не висунув більш-менш зрозумілої версії з вибухами, тому постає питання чи взагалі зможе він впоратися з цим. І до яких наслідків може привести подібна підривна діяльність, про яку режим аятолл навіть не уявляв.

І вчора, нібито внаслідок витоку газу в деякій будівлі в Тегерані, згідно офіційних повідомлень, щось гучно бабахнуло. Одна людина постраждала. Про це повідомило Іранське агентство новин.

А за сьогодні ще два вибухи. Раніше стався вибух і загоряння на нафтопереробному заводі в провінції Хузестан на південному заході Ірану. І другим вибухом за сьогоднішній день стали трансформатори електричної компанії в столиці країни. Кажуть, що трансформатори вибухнули із-за раптового збільшення навантаження. Квартал у центрі міста оповитий клубами густого чорного диму.

Ізраїль: І знов про спецслужби. В Секторі Газа грандіозний скандал – командир морських командос ХАМАСу перекинувся до Ізраїлю, разом з таємними документами цієї терористичної організації.

Цього командира ХАМАС, свої почали підозрювати у співпраці з Моссадом, тому він заздалегідь переправив до Ізраїлю свою родину, а потім на човні приплив і сам. Кажуть, що крім багатьох мегабайтів електронних документів, він привіз з собою матеріали прослухування з апаратури, якою його забезпечили ізраїльські специ.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Близький Схід Єгипет Ізраїль Ірак Іран Лівія ПВК «Вагнер» Росія Сирія Туреччина

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 15 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 14 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 13 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 12 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 11 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 10 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 8 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 7 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 6 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Кавказі. 5 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 4 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 січня 2021 року

Дайджест подій на Близькому сході. 2 січня 2021 року