fbpx
Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2020 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Дайджест подій на Близькому сході. 12 січня 2020 року

Близький Схід Ірак Іран Лівія Сирія

Криза влади в Ірані після збиття українського літака. Лівія/Сирія перемир’я «по рускі». Ху@ло відхрестився від ПВК Вагнер.

Іран: Бригадний генерал Амір-Алі Гаджізаде Командуючий Аерокосмічними силами КВІР та Алі Абедзаде, керівник іранської Організації цивільної авіації – дві особи, безпосередньо відповідальні за збиття українського рейсу PS752 та смерті 176 невинних людей 8 січня 2020 року.

Виправдування іранської влади, які з’являються один за одним з новими подробицями лише додають сумнівів в офіційну версію випадковості атаки літака.

Навіщо ставити ЗРК в зоні зльоту літаків з головного аеропорту країни – невже командування ППО КВІР не знало цих зон? З прес-конференції Амір-Алі Гаджізаде, виходить, що КВІР діє настільки самостійно, що не вважає за потрібне ставити до відома керівництво країни та МО Ірану? Хто збрехав оператору ТОРу, що американські ракети вже вилетіли? По-суті, складається враження, що катастрофа сталася в результаті послідовності дій, кожне з яких виглядає дивним.

На мою думку, поясненням збиття нашого літака є намагання прив’язати до цього, очікувану відповідь американців на обстріли їхніх баз в Іраку. Припустимо, якщо б така американська відповідь відбулася, Іран би виглядав жертвою, з багатьма загиблими в тому числі і цивільними (в цьому літаку), додаємо, як вишню на тортик – український фактор (пам’ятаємо про моніку зелінські) і отримуємо велику калюжу в яку сів би Трамп. Притому, що під час іранської атаки американців ніхто не постраждав.

Наразі, Трамп не відповів, а в Конгресі розрахували намагання іранців завдати потужного геополітичного удару США, яким можна буде кікнути американських військових з Близького Сходу. Фактично весь шиїтський світ би впав Ірану на тарілочці. Проте саму операцію ніхто не відмінив.

І тут знов постає питання до наших свинособачих «друзів». Бо атака Боїнгу без наявності американських ракет виглядає безглуздою, і просто-на просто підставою вищої влади Ірану. А чому русня підставила Руханні? Тому що він, при всій войовничій риториці і приготуваннях, так і не наважився вийти на прямий конфлікт з США. Тому він став не потрібен.

А якщо не вдалося, розв’язати війну, то ху@ло вирішив крутнути колесо рулетки-фортуни ще раз. Може щось і вигорить. Воно робить так кожного разу. Бо наступний шанс випав вже не скоро. Трамп пішов би на виборчу компанію, а там ще й Байдена оберуть, буде нова угода з Іраном і взагалі нічого не вигорить.

На підтвердження моєї версії надходять різні чутки про кризу влади в Ірані і конфлікт який розгорівся між МО та КВІР. В Ірані почалися арешти офіцерів Корпусу вартових ісламської революції. Заарештовано вже близько 80 осіб. У Сирії під час спроби затримання головного фінансиста аль-Кудс Абдули Рези Шахла сталася перестрілка.

Люди, які вийшли на протест вчора ввечері в багатьох містах Ірану, скандували: «КВІР іранський ІДІЛ!» Застосування сил іранською владою, коли не затухли відлуння минулих протестів та жертв може занурити країну в велику зону турбулентності. І це при тому, що багато впливових іранців, які не помічені в прозахідних поглядах, не погодили дій КВІР. Криза в Ірані по осі політична- релігійна влада лише розпочинається.

Дуже цікавий момент! Студенти під час мітингу відмовились топтати прапор США та Ізраїлю, скандуючи: “Басийські сили, ви відповідаєте за вбивство людей”.

А провокаторів цькують.

Ірак: Стан страху і розгубленості зазнали іранські найманці по обидва боки сирійсько-іракського кордону, особливо в околицях сирійського міста Альбукамаль, на базі Імам Алі. Ця найбільша іранська база ставала ціллю неодноразових атак невідомих літаків, часто ізраїльських, рідше американських та нападів на штаби та склади боєприпасів.

Повідомляють, що понад 20 бійців сил аль-Кудс КВІР дезертирували з бази в місті Аль-Маядін на сході Сирії після того, як їх послали на виконання завдання в сирійській пустелі Бадія. Бойовики аль-Кудс повинні були протистояти бойовикам “Ісламської держави”, що створює нові укріплені райони в пустелі, але вирішили за краще для них дезертирувати.

Лівія: Битва під Триполі триває. Обидві сторони заявляють про успіхі без значних успіхів на землі. Війська УНЄ в Тріполі звітували про знищення конвою ЛНА на півдні лівійської столиці, після того як ті прорвалися у глиб оборони УНЄ. Мінометний підрозділ влучно відпрацював ціль на замаскованій стоянці.

Хафтарівці хизуються успіхами на осі Хадаба – Абу Салім, де сутички поширилися на територію кладовища Сіді Хусейна та Аль-Кассі.

В ЛНА кажуть, що вони просунулися до Таверги, на південь від Місрати.

І додають до цього вже четверту БМ турецького виробництва знищену в Лівії (Kirpi та Amazon).

Ситуація настільки загострилася, що після вводу у бій вагнерівців, Ердоган скоріш за все задіяв турецькі сили. І очікуване протистояння русня-турки відбулося.

Без очевидних доказів таких боїв, лівійський прохафтарівський канал «218» заявив про загибель 3-х турецьких військових, та поранення ще 6. Два тіла загиблих, вже перевезли до аеропорту в Місраті для відправки до Туреччини.

Цілковитим підтвердженням саме такого розвитку подій, є заява ху@ла на спільній конференції з Ангелою Меркель у суботу, про те, що вагнерівці не діють в Лівії в інтересах росії і не отримують за це російські гроші. Дивні справи твої, Господи!

Сміхотворність таких «зізнань» від ху@ла висміяли навіть кремлівські пропагандони. За підрахунками лише за період з 01 по 12 січня 2020 року літаками вкс московії з авіабази в Латакії, Сирія на лівійські аеродроми Бенгазі та Ель-Мардж виконано ВІСІМ! рейсів. З них три літаками Ту-154, ще п’ять – Іл-76. Ось такий лівійський експрес.

Таку заяву треба сприймати, як прямий наказ від самого! – вийти з бою. Чому так? Кожного разу заяви кремлівської влади розбігалися з реальними діями, і це безпосередньо стосувалось численних припинень вогню – без припинень вогню. Проте цього разу Ердоган надавив на ху@ло і воно включило задній хід, причому без посередників, особисто.

Відхід вагнерівців з бою вже підтвердив командувач лівійської армії УНЄ Наср Аммар.

Одразу після відходу вагнерівців задню включив і Хафтар. Він також прийняв припинення вогню після півночі 12 січня за лівійським часом.

Різне сприймання подій, що розгортаються і серед населення громадянської війни в Лівії. Тисячі людей провели демонстрацію в Місраті в п’ятницю, щоб показати свою підтримку Уряду Національної Єдності проти Хафтара та його іноземних спільників.

В той же час прихильники Халіфа Хафтар в місті Бенгазі на сході Лівії, в п’ятницю провели протест проти турецького втручання у лівійську війну, як окупанта. Причому в руках ці маніфестанти тримали портрети ху@ла, асада та лідерів Франції, Єгипту, КСА та ОАЕ. Тобто ці люди виступали лише проти турецької інтервенції – інтервенція вище названих країн допускається)

А ось група бойовиків, з Каніят, яка воює на боці ЛНА Хафтара, рано в неділю пройшла акцією протесту в місті Тархуна. Під час такої демонстрації вони виявили незгоду і свою відмову від припинення вогню в Тріполі. Вони скандували антихафтарські гасла. Вочевидь платню за свої «послуги» ці наймити мали отримати після «перемоги», а не поки не сталося.

І чесно кажучи сподіватися про повне припинення вогню не варто. В УНЄ вже повідомили про зневагу до угоди від ЛНА Хафтара та продовження стрільби.

В столичному районі Абу-Салім сили безпеки УНЄ заарештували групу диверсантів Хафтара, які вербували своїх прихильників та роздавали зброю своїм лояльним. Вилучена зброя.

Сирія: Домовленості між Ердоганом та ху@лом про перемир’я по Лівії вочевидь включали пакетні і по Сирії. Кажуть, що опівночі в Ідлібі був введений режим припинення вогню.

Сирійські джерела стверджують, що перемир’я триватиме 25 днів під поруку Туреччини. Турецька сторона зобов’язалась роззброїти ті угруповання, які не будуть включені в склад протурецької СНА. В містах та селищах будуть створенні органи влади з місцевих, які приймуть майбутні рішення по долі Ідлібу.

Якщо такого не станеться, Сирійська Арабська Армія продовжить військову операцію. Угода не містить домовленостей по північному сходу Латакії (Кабана) і заходу провінції Алеппо, за яким сьогодні активно працювала авіація.

Для виведення мирного населення буде відкрито три гуманітарних коридору в аль-Габіте, Абу ад-Духуре і ель-Хадері. З літаків асада скидають листівки в яких примушують людей тікати через ці коридори.

Скажу чесно, подібна інформація поки лунала з проросійських/проасадівських джерел, і поки не підтверджена з турецьких. Тому за виконанням самої «угоди» будемо спостерігати в динаміці.

Підстав для турків виконувати свою частину угоди не багато. Бойові літаки режиму, русні та артилерійські обстріли не припинилися в Ідлібі, незважаючи на оголошений рашкою режим припинення вогню. За вчора зафіксовані обстріли 15 районів із 31 авіа ударами, 30 барель-бомбами, 73 артилерійськими снарядами та ракетами.

Під ракетний обстріл попало саме місто Ідліб. Кадри безпосередньо після влучання термобаричною ракетою по житловому масиву у західній частині міста. 6 загиблих та більше 30 поранених. Це таке припинення вогню «по рускі».

Ще жахливі кадри з міста Сармін. Рятувальники «Білих шоломів» надають первинну допомогу постраждалим. Багато поранених дітей.

У повстанських сил після такого перемир’я «по рускі» також небагато підстав не стріляти у відповідь. В Латакії під Кабана знищений танк САА. І ще на відео один з влучних пострілів розрахунку ПТРК повстанців.

Ціла низка військових диверсій проти місць розташувань асадитів та їх блок-постів прокотилася провінцією Дараа. У відповідь на арешти та терор з боку сил режиму, місцеві зорганізувалися і провели узгоджені атаки у ряді областей провінції Дараа. В частині цих атак вдалося роззброїти та затримати солдат сирійської армії. Всього таких набралося аж 20.

 

Лише втручання русні допомогло призупинити хвилю насильства. Свинособачі представники переговорної групи центру примирення сторін пообіцяли місцевим, що в разі звільнення всіх солдат режиму, той в свою чергу звільнить заарештованих цивільних і ніхто з жителів не буде нести відповідальність за скоєний напад.

Ці події є першим подібним організованим спротивом в провінції Дараа, у контексті реакції на неспроможність режиму виконувати свої обіцянки. І навіть якщо русня і виконає свої обіцянки (дуже сумнівно) – ситуація навряд чи заспокоїться.

Близький Схід Ірак Іран Лівія Сирія

Останні публікації автора

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 24 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 23 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 22 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 21 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 20 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 19 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 18 лютого 2020 р. (ранок)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)

Хроніки сирійської війни – станом на 17 лютого 2020 р. (вечір)