fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 травня 2022 року

Близький Схід Сирія

Через Україну відносини Анкари та Вашингтону потеплішали. Русня в Сирії відчуває перебої в забезпеченні. США залучити «важковаговика», щоб здолати проблеми у відносинах з КСА.

Туреччина: Війна в Україні вирішила ще одну суперечку. WSJ: Роль Анкари у конфлікті в Україні допомогла відновити зіпсовані стосунки з Вашингтоном. Адміністрація Байдена просить Конгрес схвалити збройову угоду з Туреччиною щодо продажу нового парку F-16 поряд з модернізацією існуючих літаків Туреччини наприкінці цього року.

 

У зверненні про продаж зброї, надісланий лідерам Конгресу минулого місяця, підкреслюється, як Туреччина сподівається використати свою роль посередника мирних переговорів між росією та Україною та свою підтримку українських військових, як спосіб налагодити зіпсовані відносини з Вашингтоном і отримати нову зброю.

Зокрема, потенційна угода передбачає радари та електроніку для турецьких F-16, що стане значною модернізацією для реактивних винищувачів країни на суму в понад 400 мільйонів доларів і включатиме крім того ракети AIM-9 Sidewinder та AIM-120 Amraam. Крім того, Туреччина провела два раунди переговорів між Києвом та москвою, а також поставила Україні ударні безпілотники та заборонила деяким російським військовим кораблям зайти в Чорне море.

Ці кроки призвели до потепління відносин з Вашингтоном і частішого контакту з чиновниками США. Американські чиновники, знайомі із запитом, заявили, що адміністрація може використовувати ракетну угоду, щоб оцінити рівень підтримки в Конгресі окремої пропозиції про продаж 40 нових F-16 Туреччині, союзнику по НАТО, оскільки деякі американські чиновники та законодавці в тому числі високопоставлені демократи у обидвох палатах Конгресу виступають категорично проти такої угоди, мотивуючи це необхідністю заперечити зв’язки Анкари з кремлем.

«У Конгресі спостерігається пом’якшення щодо Туреччини через Україну та Афганістан, але я не впевнений, що вони поки що готові до будь-яких військових продажів», – сказала Мерве Тахіроглу, координатор програми Туреччини в Проекті близькосхідної демократії, аналітичного центру у Вашингтоні.

Новопризначений посол США в Туреччині, колишній сенатор США Джефф Флейк, також висловився за продаж зі своїми колишніми колегами в Конгресі, за словами людей, обізнаних у розмовах. Чи буде угода остаточно схвалена, буде залежати від бажання адміністрації тиснути на Конгрес у цьому питанні, кажуть аналітики. «Це залежить від ентузіазму в адміністрації витрачати кошти на Туреччину», – сказав Сонер Кагаптай, директор програми досліджень Туреччини в Вашингтонському інституті близькосхідної політики, аналітичного центру.

Ізраїль: В цілому погані новини для Ізраїлю після вбивства журналістки Шерін Абу Акле. В Human Rights Watch заявили, що куля яку вилучили з голови журналісти була калібру 5,56 мм і могла бути поцілена зі штурмової гвинтівки M16, які є на озброєнні ізраїльських силовиків. В той час, як арабські терористи користувалися автоматами Калашникова.

США, ОАЕ та низка інших країн вже засудили це не вмотивоване вбивство. При чому загальна картина виглядає ще більше непривабливою, оскільки Шерін отримала смертельну кулю коли намагалася допомогти своєму оператору, який був поранений за мить до цього.

Сирія: Ну шо, де ті «аналітики» які розповідали про 60к русні, які мають вийти з Сирії? Так от, маячню з приводу 60к я вже коментував, а ось про вивід, як раз відбувається навпаки. Супутник зафіксував відразу два російські танкери YAZ і SIG, які доправили в сирійський порт Тартус авіаційне паливо для бойової авіації пкс немитої. Також вчора біля причалу вивантажувалося судно забезпечення мо ерефії “Sparta II”, яке прибуло з Новоросійську. Це не бойове судно є частиною «сирійського експресу» в забезпечення російського контингенту в Сирії.

І відразу після прибуття палива, русня відновила бомбардування Ідлібу. Вже сьогодні з ранку русня завдала ударів по околицях н.п. Мантіф (поранений мирний житель) і Кафар Лата біля Джабаль Арбаїн на півдні бунтівної провінції. Що примітне, ціллю для русні стали курники, на які довбонуті скрепоноси не пожалкували моторесурс, дефіцитне паливо та авіабомби.

В кремлі явно допетрали, що на Близькому Сході вже потирають руки і чекають коли свинособак можна бути запхати в межі баз в Тартусі та Хмеймім, бо навіть пропагандистські аналітики почали розмірковувати, що російська військова присутність в інших районах Сирії не є обов’язковою і може бути тимчасовою в залежності від ситуації.

Відповідно, москва буде продовжувати тримати «покер-фейс» в Сирії і робити вигляд що все йде за планом. Бо ладно, «Хезболла» начхавши на попередні домовленості підібралася ближче до Галан, за що і отримала «на горіхи» від Ізраїлю. Але не дай Бог, протурецькі проксі, накачані турецької зброєю, “здогадаються”, що «друга армія світу» мильна бульбашка і спробують свою вдачу з асадитами в Ідлібі або в районі Алеппо.

Тому продовження знищення цивільної інфраструктури і демонстрація сили руснею, залишається єдиним способом нагадати про себе поки ситуація не покотилася у прірву. А вона покотиться раніше чи пізніше, бо перебої в постачанні сирійського свинособачого угруповання в Сирії вже очевидні.

Reuters повідомляє, що Сполучені Штати дозволять деякі іноземні інвестиції в райони північно-східної Сирії, які не контролюються урядом, не потрапляючи під санкції, заявили в середу в американському уряді. Під дію послаблення потраплять район, який раніше контролювався Ісламською державою.

Виконувач обов’язків помічника держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон видасть генеральну ліцензію, яка звільняє компанії від санкційних обмежень США. Цей район північно-східної Сирії, що межує з Туреччиною та Іраком, містить деякі з обмежених запасів нафти країни, сільськогосподарські землі та один берег Євфрату. Однак дипломат, який широко обговорював це питання з американськими чиновниками, сказав, що ліцензія поширюватиметься лише на сільське господарство та роботи з реконструкції, але не на нафту.

Примітне, що підтримувані Туреччиною сирійські повстанські сили, які також контролюють прилеглу територію північної Сирії, захоплену в Ісламської держави і вважають СДС (SDF) терористичною організацією, не будуть виступати проти ліцензії, оскільки вона охоплює інвестиції як у територію, яку контролюють SDF, так і в територію, яку вони підтримують, сказав дипломат. Ідея Сирії без асада та русні набуває все більшого сенсу та змісту.

Супутникові фотографії, проаналізовані Associated Press, показують, що російське судно, яке, ймовірно, перевозило вкрадене українське зерно, пришвартувалося в Сирії. На знімку, зробленому у вівторок Planet Labs PBC, знято корабель “Матрос Позинич” під російським прапором у доку в Латакії, Сирія.

Судно на фото відповідало відомим характеристикам суховантажного судна, а також його габаритам. Корабель відключив свої транспондери майже тиждень тому біля острова Кіпр у Середземному морі. Самір Мадані, співзасновник онлайн-дослідницької компанії TankerTrackers.com, також повідомив AP, що, на його думку, судно, пришвартоване в Латакії, було «Матросом Позиничем», виходячи з його розмірів та останньої відомої позиції.

Український уряд стверджує, що на кораблі було 27 тисяч тон зерна, які російські мародери вкрали із країни. Повідомляється, що русня спочатку намагалася відправити зерно до Єгипту, але той відмовився прийняти вантаж.

Саудівська Аравія: Глава ЦРУ зустрівся з наслідним принцом Саудівської Аравії, щоб налагодити відносини між Вашингтоном та Ер-Ріядом, які знаходяться на найнижчому рівні за останні десятиліття. За словами представників США та Саудівської Аравії, Вільям Бернс здійснив неоголошену поїздку минулого місяця.

Візит відбувся в середині квітня в прибережному місті Джидда, де саудівське керівництво провело більшу частину священного для ісламу місяця Рамадан. Хоча подробиці того, що вони обговорювали, не були доступні, останні джерела напруженості США та Саудівської Аравії включають видобуток нафти, вторгнення росії в Україну, ядерну угоду з Іраном та війну в Ємені.

«Це була гарна розмова, кращий тон, ніж попередні дії уряду США», – сказав один американський чиновник про зустріч вищого американського розвідника з принцом Мохаммедом, який керує щоденними справами Саудівської Аравії від імені свого 86-річного батька, короля Салмана.

Вибір Вільям Бернс, як головного «налагоджувала» відносин був не випадковим. Колишній заступник держсекретаря, який вивчав арабську мову та працював на Близькому Сході та мав попередній досвід роботи в таємній дипломатії.

Прес-секретар ЦРУ та влада Саудівської Аравії не охоче коментувати подорож пана Бернса, однак політичні розриви між США та Саудівською Аравією поглибилися після вторгнення росії в Україну. У Вашингтоні побоювалися, що Ер-Ріяд буде більш тісно співпрацювати з Китаєм та росією або, принаймні, залишиться нейтральним у питаннях, які життєве цікавлять Вашингтон, як і щодо України.

Тому, Білий дім нагадав, що США віддані підтримці територіальної оборони Саудівської Аравії, а представник Саудівської Аравії в посольстві королівства у Вашингтоні заявив, що відносини зі США залишаються міцними. Кілька офіційних осіб США неодноразово відвідували королівство протягом минулого року, щоб вирішити питання занепокоєння Саудівської Аравії щодо загроз безпеці з боку Ірану та хуситів в Ємені. Однак досягли лише скромного прогресу.

Тому, Вільям Бернс є людиною, якого в Королівстві «будуть слухати». Нагадаю, що після призначення пана Бернса на посаду, в минулому році, він здійснив щонайменше 15 поїздок за кордон, включаючи таємний візит до Кабулу в серпні минулого року, щоб зустрітися з головною фігурою Талібану.

Також, дійсний глава ЦРУ відіграв ключову роль у реакції адміністрації Байдена на війну в Україні, відвідавши росію в листопаді минулого року, щоб попередити кремлівського плішивого фюрера про наслідки вторгнення. Тому маю стійку віру, що у Бернса все вийде.

Все буде Україна!!!


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року