fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Близький Схід Сирія

Влада Ірану прискорює рух по покращенню відносини з сусідами. ПС США та Ізраїлю проводять спільні навчання. В Лівії закликали відсторонили Палату представників та Вищу державну раду від організації виборів.

Іран: Правоохоронні органи Азербайджану провели спецоперацію проти глибоко законспірованої іранської агентурної мережі. Багато затриманих.

Самопроголошеного президента Білорусі у Міжнародному аеропорту Мехрабад у Тегерані зустрів міністр промисловості, копалень та торгівлі Ірану Реза Фатемі Амін. Посада міністра як би натякає на основну мету візиту бульба-фюрера. Офіційна частина почалася з урочистого прийому його Раїсі у своїй резиденції в Тегерані.

Однак, за результатами зустрічі сторони підписали декларативну «дорожню карту всебічного співробітництва між країнами на 2023-2026 роки» і план заходів з нагоди 30-річчя встановлення дипломатичних відносин. З чого робимо висновок, що прориву не сталося. Розуміємо, що військова допомога русні і обхід західних санкцій залишилися поза увагою преси.

В тім, це завадило лукашенку зробити гарний висновок з невдалого візиту: «Щоразу я з великою повагою спостерігаю, з якою завзятістю ваш народ протистоїть зовнішньому тиску, спробам нав’язати чужу волю. І як ви, попри все, розвиваєте сучасні технології та ядерну енергетику. І, як ми сьогодні визначилися з президентом Ірану, ми можемо бути дуже корисними один одному, якщо по-справжньому об’єднаємо свої зусилля».

Іран заявив, що вітає будь-які дипломатичні зусилля щодо покращення відносин зі своїми сусідами в Перській затоці та хоче відновити зв’язки з більшою кількістю арабських країн після угоди з Саудівською Аравією минулого тижня.

Насер Канаані, речник Міністерства закордонних справ Ірану сказав, що Іран хоче налагодити відносини з іншими країнами регіону, включаючи Єгипет і Бахрейн. Обидвs або розірвали, або значно погіршили відносини з Тегераном через його регіональну політику протягом останнього десятиліття.

«Регіону потрібен потенціал ірано-єгипетських відносин», — сказав Канаані. «Ми віримо в необхідність робити нові кроки у відносинах». У Ємені, який був спустошений проксі-війною між Тегераном і Ер-Ріядом, очікується, що угода з Саудівською Аравією призведе до «позитивних подій», сказав він.

Ця лінія уряду Ірану на посилення регіональних зв’язків після угоди з Саудівською Аравією розрахована, разом із заявою голови судової влади про сьогоднішнє помилування 22 тисяч ув’язнених протестувальників, спрямована щоб виграти час і зупинивши міжнародний санкційний стик.

Ізраїль: Вчора на базі Нелліс у Неваді розпочалися спільні навчання ПС США та Ізраїлю «Red Flag». Навчання проходитимуть протягом двох тижнів і включатимуть широкий спектр навчальних вправ, включаючи сценарії дальнього повітряного польоту, досягнення спільної переваги в повітрі в регіоні, оборону району, перехоплення авіації противника, польоти на малих висотах і в районах, насичених засобами ППО.

Навчання також включатимуть спільні дозаправки в повітрі, де літаки-заправники IAF будуть дозаправляти американські винищувачі, а літак IAF F-35I «Адір» буде дозаправлятися американським літаком KC-135 Stratotanker. Вперше в навчаннях на території США візьмуть участь сім літаків IAF F-35I “Adir” і два літаки IAF F-15I “Ra’am”.

Навчання відбуваються після навчань «Juniper Oak», найбільших спільних навчань, які проводяться з USCENTCOM. Навчання «Red Flag» зміцнюють оперативне співробітництво між двома військовими як ключовими партнерами, які зобов’язуються підтримувати безпеку на Близькому Сході.

Крім того, вчора два винищувачі IAF F-16 “Barak” супроводжували два американські бомбардувальники B-52 у небі Ізраїлю в рамках тісної співпраці зі Збройними силами США, яка є важливим компонентом у підтримці повітряної безпеки Держави Ізраїль та Близький Схід. Заявили в прес-службі Повітряних сил Ізраїлю.

Розрядка між Саудівською Аравією та Іраном гальмує зусилля прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу щодо ізоляції Тегерану, але час покаже, чи заважає це також плануванню будь-якого можливого військового удару по іранських ядерних об’єктах. Деякі експерти стверджують, що більш актуальне занепокоєння для Ізраїлю полягає в тому, що п’ятнична угода між вищими сунітськими та шиїтськими мусульманськими державами, досягнута за посередництва Китаю, свідчить про те, що Сполучені Штати поступаються в регіоні саме тоді, коли це найбільше потрібно уряду Нетаньягу.

Ізраїльський чиновник, який побажав залишитися анонімним, описав розрядку як несподіваний і попередній процес, який не повинен перешкоджати будь-якому паралельному прогресу до нормалізації відносин між Ізраїлем і Саудівською Аравією. Зрештою, Ізраїль наблизився до Об’єднаних Арабських Еміратів, незважаючи на те, що Абу-Дабі також залучив Тегеран. Тим часом Ізраїль продовжує кампанію завуальованих погроз самотужки напасти на Іран, якщо вважатиме ядерну дипломатію глухим кутом.

Саудівська Аравія пов’язує будь-який крок королівства щодо нормалізації зв’язків з Ізраїлем із розв’язанням цілей палестинської державності. Зі свого боку, Білий дім, схоже, применшив участь Китаю в п’ятничній події. Речник з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що Білий дім вважає, що внутрішній і зовнішній тиск, включаючи ефективне стримування Саудівською Аравією нападів з боку Ірану або його проксі, зрештою змусили Тегеран сісти за стіл переговорів.

Але всі сценарії все ще залежать від Вашингтону – спонсора та підсолоджувача ізраїльсько-арабських мирних угод і союзника-охоронця, який, якщо він дасть «червоне світло» військовим діям, Ізраїль не наважитися його переступити.

Ірак: За даними офіційного іракського агентства INA, генерал-лейтенант Абдулваххаб ас-Саіді, голова іракського контртерористичного підрозділу, провів прес-конференцію щодо проведенної нещодавно операції із заступником командувача об’єднаними операціями Кайсом аль-Мухаммадаві. Під час виступу Саїді повідомив, про ліквідацію осередка в Анбарі, провінції на заході Іраку, у кількості 22 терористів.

Серед вбитих терористів був той хто був старшим командиром ІДІЛ у Фаллуджі. ІДІЛ контролювали іракські провінції Мосул, Салахаддін і Енбар з 2014 до грудня 2017 року. Однак, атаки сплячих осередків трапляються і досі і масштабна боротьба з ними триває.

Оман: Заступник глави МЗС Ірану прибув до Маскату для участі в Комітеті з політичних консультацій Ірану та Оману. Під час візиту до Оману, Багері провів окремі переговори з главою МЗС Султанату Оман Бадром бен Хамадом бен Хамудом аль-Бусаїді та його заступником. Раніше оманський майданчик використовувався Іраном для посередництва у переговорах з Заходом.

Лівія: Лівійський муфтій Аль-Саддік Аль- Гар’яні заявив, що Палата представників (HoR) і Вища державна рада (HCS) втратили легітимність і приймають свої рішення відповідно до того, щоб зберегти Лівію розірваною державою, водночас дивуючись, чому “військовому злочинцю Халіфі Хафтару» дозволено балотуватися на виборах, незважаючи на його злочини в різних регіонах країни.

Муфтій Лівії наголосив у своїй щотижневій програмі на телеканалі Tanasuh, що проведення виборів було б неможливим за наявності двох палат, зазначивши, що втрата ними легітимності “була зафіксована безглуздими операціями міжнародної спільноти з ними”.

Шейх Аль-Гар’яні сказав, що освічені люди та чиновники повинні бути першими, хто засудить «зло, яке чинять дві палати, щоб зупинити руйнування країни та її цілісності». Муфтій зазначив, що ті, хто сьогодні мовчить про корупцію, не відчувають себе в безпеці завтра, оскільки триває посилення влади гнобителів.

Фактично лівійський муфтій вперше публічно заявив, про необхідність відсторонення від виборчого процесу і процесу прийняття рішень цих двох органів, які попри втрату легітимності і довіри серед населення, продовжують впливати на політику країни. Добрячій камінь Аль-Гар’яні кинув і в попереднього представника по Лівії від ООН Стефані Вільямс, яка, очевидно, з своїх особистих переконань, додала легітимності HoR та HCS чим сплюндрувала дорогоцінний час так і не організувавши вибори.

Єгипет: Президент Єгипту Абдул-Фаттах Ас Сісі провів переговори з головою ради директорів компанії China International Energy Group Лю Чжисяном. На зустрічі було обговорено питання економічного та інвестиційного співробітництва республіки з Китаєм.
За підсумками переговорів глава китайської делегації оголосив про готовність інвестувати 5-8 млрд доларів у створення інфраструктури з виробництва зеленого водню в Єгипті.

 


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255
  • ETH 0xeEAEAd0d28ea8e0cdadB2692765365e7F54004a3

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року