fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 травня 2022 року

Близький Схід Сирія

Туреччина буде посередником в операції рятування азовців з Маріуполя. Іран шантажує Захід вимогами по «ядерній угоді». Ізраїльський дослідницький центр Альма дав свій прогноз по русні в Сирії. США та Саудівська Аравія розпочинають велику безпілотну морську операцію на Близькому Сході.

Туреччина: Віце-прем’єр України Ірина Верещук заявила, що Туреччина погодилася виступити посередником на переговорах між Москвою та Києвом щодо евакуації військових із території заводу «Азовсталь» у Маріуполі. Вона зазначила, що пріоритетною є евакуація тяжко поранених. Перемовини йдуть через представників Червоного Хреста, поки стосовно першого етапу спецоперації, заявила віце прем’єр-міністорка.

Як не дивно, але це знов той самий випадок, коли міжнародним інституціям та нашим союзникам довіри більше, чим власному керівництву і оце все «проєб..ли». Зауважу, що попри недолугу критику Туреччини (за бажання приймати в себе туристичну русню тощо), в разі складання такої угоди, безпека проведення самої операції буде забезпечення міццю флоту Турецької республіки, щоб не отримати новий «Іловайськ». І така допомога від братів-турків буде вартувати всього іншого. Молимося за успіх і врятування всіх наших ГЕРОЇВ.

Іран: Фаза активної війни в Україні спонукала іранську владу діяти більш рішуче і вимагати для себе більшого при відновленні «ядерної угоди» ніж те на шо сподівалися. Фактично, з березня місяця Іран пішов на «заморожування» перемовин вичікуючи для себе ще більше сприятливих умов на тлі підготовки нафтового ембарго проти росії.

Більше того, Іран вдався до наступальної тактики заарештувавши двох громадян Франції, напередодні зустрічі міністрів закордонних справ G7 у Німеччині, що дипломатичні французькі джерела назвали провокацією та виказали сумніви щодо можливості скорого завершення перемовин, повідомляє Reuters.

Щоб «врозуміти» іранців вчора до Тегерану приїздив емір Катару – шейх Тамім бін Хамад Аль-Тані, де він зустрівся з верховним лідером Ірану аятоллою Алі Хаменеї та президентом Ібрагімом Раїсі. Це перша зустріч з моменту останньої, яка відбулася у січні 2020 року.

Про результати цих зустрічей достеменно нічого не відомо, однак шейх Тамім бін Хамад вже сьогодні полетів до Туреччини, де пробуде 2 дні. “Ми, дасть Бог, підштовхуємо всі сторони до” досягнення “справедливої” для всіх угоди”, – сказав катарський емір.

Як відомо, Катар близький союзник США та основний арабський союзник Туреччини, взяв на себе роль закулісного посередника, між іншим і в процесі поновлення Спільного всеосяжного плану дій, як називають «ядерну угоду» з якої у 2018 році вийшов Трамп.

Ця угода 2015 року послабила санкції проти Ірану в обмін на обмеження його ядерної програми, щоб гарантувати, що він не зможе розробити ядерну зброю, що Тегеран завжди заперечував.

Зараз відчувши зміну пріоритетів Західних союзників на Україну, Іран почав вимагати крім зняття санкцій також не втручання у війни, які він веде через свої проксі сили в Сирії та Ємені. Про що, не порушуючи питання ядерної проблеми, сказав під час прес-конференції Раїсі: «Будь-яке втручання західних та іноземних країн у регіон не тільки не може забезпечити безпеку, але й зашкодить регіональній безпеці».

Хаменеї також сказав шейху Таміму, що проблеми в регіоні, такі як конфлікти в Сирії та Ємені, можуть бути вирішені шляхом регіонального діалогу без «іноземного втручання», йдеться в заяві офісу лідера Ірану.

Сирія: Ще трошки про «вивід» русні з Сирії у викладі резюме Ізраїльського дослідницького центру Альма, який збігається з моїм попереднім аналізом. Наводжу майже без виключень: Росія не залишить іранцям Сирію, яку вважає стратегічною ареною. Російські військові сили в Сирії налічували близько 10 000 солдатів на 12 базах (дві основні: Тартус та Хмеймім).

Зрозуміло, що російські сили були перекинуті із Сирії до України, але масштаби передислокації сил нам не зрозумілі. Якщо Росія стане «незадоволеною» ізраїльською політикою загалом (зокрема у контексті війни в Україні), її відповідь стане викликом для Ізраїлю. Росія може почати передавати розвіддані про ізраїльські атаки сирійцям та/або іранцям.

На Близькому Сході все взаємозалежне; іноді інтереси протилежних сторін стають загальними інтересами. З одного боку, ізраїльські атаки служать російським в їх гонці за вплив проти Ірану в Сирії. З іншого боку, російська присутність у Сирії служить інтересам Ізраїлю, витісняючи радикальну шиїтську вісь на чолі з Іраном з Сирії. Елементи радикальної осі шиїтів негайно скористаються перемиканням уваги Росії на Україну і спробують узяти гору над росіянами в гонці за вплив у Сирії. Такі досягнення йдуть на шкоду Ізраїлю та шкодять його інтересам.

Від себе лише додам, що Ізраїль вже обрав українську сторону в цій війні, і відповідно відчує на собі наслідки такого рішення. Єдиним, з чим не погоджусь, так з тим, що русня вже давно сприяє зростанню іранського впливу в Сирії. Останнім прикладом було, прикриття руснею поставок компонентів іранських ракет через контейнерний термінал порту Тартус, після успішних ударів по ньому ізраїльської авіації. До речі, протикорабельні ракети Abu-Mahdi AShM, про які я розповідав в позаминулому дайджесті, у «Хезболла» могли з’явитися саме з цього сирійського порту.

Єгипет: США не покладають зусиль, щоб створити вісь союзників на Близькому Сході. Саме з такою метою до Каїру прибув радник з національної безпеки президента США Джейк Салліван. А його зустріч з президентом Єгипту Абдель Фаттахом Аль-Сісі пройшла успішно.

Судячи, з повідомлень всі сторони залишилися задоволеними її результатами. Салліван передав, що «Вашингтон прагне розвивати партнерські відносини з Каїром і перенести їх на більш широкі горизонти протягом найближчого періоду в рамках тісних і розширених відносин співпраці між двома країнами». Президент Аль-Сісі підтвердив «прагнення Єгипту зміцнити своє розширене стратегічне партнерство зі США, а також активізувати співпрацю та координацію між двома країнами на різних рівнях у рамках спільних інтересів двох країн, а також підтримувати зусилля з відновити безпеку та стабільність на Близькому Сході у світлі напруженості та потрясінь, свідками яких він є».

Саудівська Аравія: США почнуть масштабну морську операцію в регіональних водах цього року у співпраці з кількома країнами, включаючи Саудівську Аравію, повідомляє Independent Persian.

ВМС США разом зі своїми союзниками працюють над розширенням використання безпілотників із застосуванням технологій штучного інтелекту на Близькому Сході та в Перській затоці. “ВМС США розширили співпрацю з багатьма країнами, особливо на Близькому Сході, які розширили співпрацю з Єгиптом минулого року, – сказав ArabNews Бред Купер, начальник штабу ВМС США.

Формування багатонаціональної групи військово-морських сил з різних країн для підвищення безпеки в Червоному морі, Баб-ель-Мандебі та Аденській затоці є одним із заходів, вжитих за присутності ВМС США. Купер сказав, що Сполучені Штати та їх регіональні союзники зосереджуються на розширенні використання штучного інтелекту та безпілотників, додавши, що «ВМС США прагне інтегрувати нові безпілотні системи у свій флот разом зі своїми партнерами, щоб покращити свої можливості безпеки».

«Я вважаю, що ми стоїмо на порозі безпілотної технологічної революції, і це вимагає тіснішої військово-морської співпраці США з нашими партнерами в регіоні», – сказав Arab News начальник штабу ВМС США.

В останні роки ВМС США випробували широкий спектр безпілотних суден, які розробляються Агентством перспективних оборонних дослідницьких проектів США. Саудівська Аравія є одним із стратегічних партнерів ВМС США в регіоні, тісно співпрацюючи зі Сполученими Штатами в цій сфері. “Протягом багатьох років саудівці командували кількома оперативними групами в об’єднаному флоті”, – пояснив Купер. «Цього року у водах регіону відбудеться велика морська операція під керівництвом Саудівської Аравії».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 1 липня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 25 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 24 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 червня 2022 року