fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 вересня 2022 року

Близький Схід Сирія

Росія провокує безлад для Туреччини. Ядерної угоди до листопада не буде. Ізраїль все більше залучається до допомоги Україні. Командувач СENCOM подякував Єгипту за його роль у регіоні. Каїр і Доха відновлюють відносини.

Туреччина: «Росіяни не випадково порушили питання про продаж другої партії С-400 у день візиту турецької делегації до США за F-16». «Вони люблять влаштовувати безлад», розповідає Breaking Defense.

Турецькі офіційні особи наголошують, що нова угода про С-400 наразі не стоїть на порядку денному, особливо через закупівлю F-16 і питання війни в Україні. Ще одним питанням, за словами офіційних осіб/джерел, є ефективність систем протиповітряної оборони С-400 у світлі війни в Україні.

Відповідно, С-400 показали успіх на випробуваннях у 2020 році, але це може змінюватися в залежності від низької швидкості та малого розміру цілі. Офіційні особи/джерела заявили, що Туреччина все ще хоче брати участь у спільному франко-італійському проекті SAMP-T. Проте було підкреслено, що переговори щодо SAMP-T просуваються повільно через побоювання, що Італія може зазнати промислового шпигунства під час передачі технологій.

Іран: Американські та європейські чиновники дедалі похмуріше дивляться на перспективи відновлення ядерної угоди з Іраном 2015 року перед проміжними виборами в США, оскільки посилення вимог з боку Тегерана викликає сумніви щодо його готовності найближчим часом укласти угоду, повідомляє WSJ.

Офіційні особи США кажуть, що адміністрація не прийняла рішення відкладати дипломатичні зусилля, але жорсткий політичний календар вдома залишає мало часу для досягнення остаточної угоди. «Те, що ми спостерігали протягом останнього тижня або близько того… явно є кроком назад і робить перспективи досягнення угоди в найближчій перспективі, я б сказав, малоймовірними», — заявив держсекретар Ентоні Блінкен журналістам увечері в понеділок у Мексиці. «Я не можу назвати вам часові рамки, окрім того, щоб знову сказати, що Іран, схоже, або не бажає, або не може зробити те, що необхідно для досягнення угоди».

Якщо угода буде укладена найближчим часом, вона потребуватиме 30-денного перегляду в Конгресі за кілька тижнів до проміжних виборів. Це перспектива, яку чиновники адміністрації Байдена можуть побоюватися. «Якби іранці повернулися з надійною пропозицією, я думаю, що США були б готові зіграти в м’яч», — сказав Генрі Рим, заступник керівника відділу досліджень консалтингової фірми Eurasia Group. «Але я не бачу, щоб США робили все можливе, щоб укласти угоду, враховуючи поточну політичну ситуацію».

Європейські посадовці в приватному порядку заявили, що вони не бачать майже жодної перспективи завершення угоди до виборів у Конгрес США 8 листопада. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив у понеділок, що угода «безумовно, відбудеться нескоро». У понеділок високопоставлений ізраїльський чиновник також передбачив, що угоди не буде досягнуто до проміжних виборів, які відбудуться після виборів в Ізраїлі 1 листопада.

Питання чи поставляв Іран московщині свої БПЛА, чи ні відпав сам собою. Українські військові заявили у вівторок, що вперше зіткнулися з поставленим Іраном безпілотним літальним апаратом-смертником Shahed-136 або «Свідок» на фарсі, який використовувала русня, на полі бою.

Зображення свідчить про те, що безпілотник Shahed-136 був збитий українськими силами і не здетонував під час зіткнення, як було задумано. Напис на безпілотнику ідентифікував його як «М214 Герань-2», що мало замаскувати іранський виріб під російську вундервафлю.

Ще в липні американська розвідка публічно попередила, що Тегеран планує відправити сотні безпілотних літальних апаратів з бомбами до них до росії, щоб допомогти її війні проти України. Хоча Іран спочатку заперечував це, глава його Революційної гвардії вихвалявся останніми днями, що Іран продав озброєння великим світовим державам.

Місія Ірану в ООН не відразу відповіла на запит про коментар. Іран має кілька версій Shahed, які пролітали над авіаносцем США в Перській затоці, використовувалися підтримуваними Іраном повстанцями в Ємені, атакували нафтосховища в Саудівській Аравії та нібито вбили двох моряків на борту нафтового танкера біля Оману у 2021 році. Вважається, що Shahed у формі трикутника має дальність близько 2000 кілометрів (1240 миль), хоча Іран надав небагато деталей. Експерти називають такі безпілотники, що несуть бомби, «безвізорними боєприпасами». Дрон летить до пункту призначення, ймовірно, запрограмованого перед польотом, і або вибухає в повітрі над ціллю, або при ударі об неї.

Іран у вівторок узяв під контроль пожежу на своєму нафтовому родовищі Шадеган, яка була спричинена очевидним актом саботажу, повідомив представник місцевої нафтової компанії державному телебаченню.

Пожежу виникла вранці у вівторок після «втручання невідомих», але її швидко вдалося взяти під контроль, повідомив державному телебаченню Кобад Нассері, глава Maroon Oil and Gas Production Company, яка розробляє Шадеган. Нафтове родовище розташоване в багатій нафтою південно-західній провінції Хузестан, де проживає арабська меншина Ірану, яка вже давно є ареною антиурядових заворушень.

Ізраїль: З плином часу стає все більше ознак того, що Ізраїль тихо допомагає українській армії воювати з російськими військами, розповідає Israel Radar. В останньому сигналі група ізраїльтян, які воюють в Україні, опублікувала відео з повідомленнями на івриті. Примітно, що один із солдатів на відео подякував уряду Ізраїлю за допомогу. Хоча жодних подробиць не було надано, заява натякає, що Ізраїль підтримує ці бойові дії без офіційного оприлюднення.

Число ізраїльтян, які воюють в Україні, наразі обчислюється сотнями, повідомляє The Times of Israel. Ізраїльський уряд не зробив жодних зусиль, щоб зупинити цей зростаючий наплив добровольців. Ізраїльська військова присутність в Україні включає групу спеціального призначення з ветеранів ЦАХАЛу, повідомила нещодавно газета Yediot Aharonot. Висококваліфікований загін мобілізований на різні фронти, де найбільше потрібні досвідчені бійці, йдеться у повідомленні.

Офіційних коментарів з боку Ізраїлю не було, але джерело в обороні повідомило Yediot, що ізраїльський уряд знає про те, що колишні бійці ЦАХАЛу навчають українців, і закриває на це очі. У звіті зазначено, що ця підготовка є добре організованою та масштабною. Ізраїль поки що дотримується обережної проукраїнської політики, засуджуючи росію та пропонуючи Києву гуманітарну допомогу, але ухиляється від прямої військової допомоги.

Проте, ізраїльська оборонна компанія продає системи боротьби з безпілотниками Україні через Польщу, повідомляє Times of Israel; українці використовують системи у бою проти росії; Ізраїльський уряд, очевидно, знає про угоду і не блокує її.
Ізраїльський уряд був обережним, щоб не викликати різкої відповіді з боку Москви, ключового військового гравця в Сирії. Проте Ізраїль дійсно зацікавлений у перемозі України та її західних прихильників, яка б послабила вісь росія-Китай-Іран. Зараз все більше здається, що Єрусалим відіграє більш активну роль у підтримці військових зусиль України за лаштунками.

Ряд країн висловили бажання зробити внесок у пом’якшення енергетичної кризи в Європі. Так, Ізраїль зможе поставити в ЄС близько 10 відсотків того обсягу газу, який Європа отримала від росії у 2021 році, заявив ізраїльський прем’єр-міністр Яїр Лапід.

Він зустрівся у понеділок, 12 вересня, у Берліні з канцлером ФРН Олафом Шольцем (Olaf Scholz). “Ми збираємося взяти участь у зусиллях із заміщення російського газу в Європі”, – зазначив Лапід після зустрічі. Шольц у свою чергу зазначив, що Німеччина працює над створенням інфраструктури, яка дозволить отримувати сировину від нових партнерів у міру відмови від російських постачань.

У червні Ізраїль та Єгипет підписали в Каїрі угоду – у присутності голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн (Ursula von der Leyen) – про постачання зрідженого природного газу до Європи. Ізраїль повинен буде переправляти газ до сусіднього Єгипту, там сировина буде переводитись у скраплений стан, після чого – доставлятиметься на танкерах до Європи.

Єгипет: Заява Центрального командування США щодо візиту чотирьох зіркового генерала Майкла «Еріка» Курилла до командування збройних сил Єгипту: «Я дуже ціную роль Єгипту. Єгипет завжди відігравав велику роль у стабілізації усього регіону». Також командувач СENCOM оцінив роль Єгипту в ослабленні останніх конфліктів між Ізраїлем та «Палестинським ісламським джихадом».

«Надійні партнерські стосунки дозволяють вести відверті і важкі розмови, – додав генерал Курилла – це такі відносини, які ми маємо з Єгиптом. Ми можемо бути не згодні з усіх питань, і ми не зобов’язані робити це, але у нас відверті обговорення їх усіх. Ми працюємо над проблемами, щоб зміцнити наше стратегічне партнерство».

Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі відвідає Катар у вперше після чотирирічного розриву між Каїром і Дохою, що описується як позначення «нової ери у відносинах». між двома країнами.

Катарський палац повідомив у Twitter, що під час візиту Ель-Сісі зустрінеться з еміром багатої на енергоносії країни Перської затоки шейхом Тамімом бін Хамадом Аль-Тані. Емір вже відвідав Каїр у червні, коли на порядку денному були інвестиції Катару в безгрошовий Єгипет, а також співпраця в секторах енергетики та сільського господарства. Наприкінці березня Каїр заявив, що Катар планує інвестувати в Єгипет п’ять мільярдів доларів, а вуглеводневий гігант QatarEnergy оголосив про угоду з американською ExxonMobil про придбання 40-відсоткової частки в газовому розвідувальному блоці біля Єгипту в Середземному морі.

Раніше Каїр приєднався до Саудівської Аравії та її союзників у Перській затоці, ОАЕ та Бахрейну, у розриві відносин з Дохою в червні 2017 року через її підтримку Братів-мусульман і нібито м’яку лінію щодо Ірану.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року