fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Близький Схід Сирія

Москва погодилася на продовження зернової угоди. Країни «осі зла» планують як обійти санкції. Спадковий принц Саудівської Аравії тестує зовнішню політику неприєднання. ООН дотискає свій план проведення виборів у Лівії.

Туреччина: Москва погодилася на продовження зернової угоди після закінчення другого терміну 18 березня, але лише на 60 днів, заявив заступник голови російського МЗС сергій вершинін на переговорах представників росії та ООН. «Ми наполегливо добиватимемося того, щоб усі ті обіцянки, зобов’язання, які були надані росії щодо виконання саме другого треку [зернової угоди], а це зняття всіх санкцій – прямих і непрямих – для постачання сільськогосподарської продукції рф на міжнародні глобальні ринки, були виконані», – сказав представник російського дипвідомства.

В Адміністрація США не погодилися з тим, що виключення із західних санкцій проти росії відповідно зернової угоди, щодо експорту продовольства та добрив з московії не працюють. Таку позицію виклав під час регулярного брифінгу керівник прес-служби Держдепартаменту Нед Прайс, коментуючи заяви заступника глави МЗС рф сергія вершиніна.

«Ми вважаємо, що у це важко повірити, коли, як знаємо ми і весь світ знає, російський експорт продовольства та добрив повернувся до довоєнних показників. Така ситуація має місце вже якийсь час. Але коли росіяни заявляють, що їх експорт зерна та добрив стримується, це неправда», – сказав він. Представник Держдепартаменту наголосив, що США виступають за «продовження та розширення» зернової угоди.

В рамках Чорноморської зернової ініціативи [зернової угоди], укладеної 22 липня 2022 року за посередництвом Туреччини та ООН, з портів України експортовано 24 млн тон агропродукції. Про це повідомили у вівторок, 14 березня, у Міністерстві національної оборони Туреччини.

Радник із національної безпеки США Джейк Салліван та прес-секретар президента Ібрагім Калин зустрінуться завтра у Вашингтоні. Проблемним питанням винесеним на зустріч це вступ Фінляндії та Швеції до НАТО.

Відповідаючи на запитання журналістів питання щодо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, Салліван сказав, що, на його думку, немає жодних причин, через які членство цих двох країн у НАТО не повинно бути забезпечене на саміті цього літа. Салліван підкреслив, що в цьому контексті вони продовжують контактувати не лише з фінською та шведською владою, а й з офіційними особами Туреччини. Заявивши, що завтра у Вашингтоні відбудеться зустріч із прес-секретарем президента Туреччини Калином, Салліван зазначив, що вони обговорять низку питань, що стосуються турецько-американських відносин, включаючи членство Швеції та Фінляндії в НАТО.

Сирія: Представники оборони Ізраїлю: Іран працює над створенням радіолокаційної мережі в Сирії для раннього попередження про ізраїльський удар по ядерних об’єктах (джерело: Walla News) Джерела кажуть, що Іран також намагається провезти контрабандою ракети протиповітряної оборони, які можуть націлюватися на літаки ПС Ізраїлю в рамках оборонного плану Тегерана щодо протидії удару.

Іран: Основна мета візиту лукашенка до Ірану з’ясована остаточно.

Іранці відзвітували москолоті про результати переговорів і домовлялися як обійти санкції. Тобто Абдоллагіан зателефонував лаврову. В офіційному релізі це лунало, як «позитивна динаміка розвитку російсько-іранського багатопланового співробітництва» та «рекордні показники товарообігу, незважаючи на односторонні санкції проти наших країн».

Ірак: Прем’єр-міністр Курдської автономії Іраку Масрур Барзані зустрів прем’єр-міністра Іраку Мохаммеда Шиа Судані в аеропорту Ербілю. Примітне, що візит іракського прем’єра відбувається після візит американських високопосадовців в тому числі військових з метою подолання розбіжностей між центральним урядом і курдами, на тіл загроз з боку Ірану.

Іракські офіційні особи оголосили, що на кордоні із Сирією було вилучено понад три мільйони наркотичних таблеток Captagon, захованих у коробках із яблуками.

Саудівська Аравія: Спадковий принц Саудівської Аравії тестує зовнішню політику неприєднання – за таким заголовком вийшов свіжий матеріал на The Wall Street Journal. Видання пояснює зовнішньополітичні та ділові кроки 37-річного принца, як такі, що перевіряють, чи можна не ставати на жодний бік у суперництві між США, росією та Китаєм.

Угода минулого тижня за посередництва Китаю щодо відновлення дипломатичних відносин із суперником Саудівської Аравії Іраном продемонструвала проникливий прагматизм саудівського правителя де-факто, чиї рішення в минулому критикували як непостійні. Угода зменшить напруженість у Перській затоці та наблизить Саудівську Аравію до її найбільшого торговельного партнера, Китаю, не відштовхуючи її головного партнера з безпеки у Вашингтоні, де офіційні особи заявили, що вважають розрядку напруги позитивною.

Подібно до Індії, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів, Саудівська Аравія є державою середнього розміру, яка шукає переваги, оскільки очолюваний США світовий порядок зазнає виклику через вторгнення росії в Україну та більш напористу зовнішню політику Китаю, кажуть аналітики. Лідери Саудівської Аравії також мають намір використовувати високі ціни на нафту для фінансування амбіцій країни стати глобальним гравцем у бізнесі з процвітаючою ненафтовою економікою. Вони вважають, що це може бути останній нафтовий бум.

З цією метою принц Мухаммед оголосив про створення нової національної авіакомпанії Саудівської Аравії після того, як The Wall Street Journal повідомила, що суверенний фонд королівства закриває угоду на 35 мільярдів доларів США на комерційні літаки від Boeing Co., що є значним поштовхом для великого американського виробника, який буде створити десятки тисяч робочих місць у США.

Саудівські радники заявили, що угода з Boeing частково спрямована на підвищення статусу Королівства у Вашингтоні. Це показало, що Ер-Ріяд зберігає дружні стосунки з Вашингтоном, навіть після того, як Організація країн-експортерів нафти під проводом Саудівської Аравії та її союзники під керівництвом росії погодилися на значне скорочення видобутку нафти в жовтні всупереч бажанням Вашингтону, що змусило Білий дім звинуватити Ер-Ріяд.

Основною причиною цього є віра принца Мухаммеда в те, що Саудівська Аравія повинна мати більший вплив на світовій арені, відповідаючи її статусу держави «Групи 20». «Це в основному ідеологія Саудівської Аравії», — сказала Карен Янг, старший науковий співробітник Колумбійського університету. «Вони бачать світ таким чином, що він готовий для впливу, для втручання та для просування інтересів саудівської держави».

Лівія: Командувач Лівійської національної армії маршал Халіфа Хафтар зустрівся в понеділок зі спеціальним представником Генерального секретаря ООН у справах Лівії Абдулаєм Батілі в штабі Генерального командування в Бенгазі.

У заяві Генерального командування йдеться, що Батілі поінформував Хафтара про план місії ООН на наступний етап, який призведе до проведення президентських і парламентських виборів. У заяві додається, що під час зустрічі було наголошено на важливості підтримки зусиль Палати представників і Вищої державної ради щодо завершення конституційної основи.

У суботу на прес-конференції в Тріполі Батілі оприлюднив особливості свого бачення щодо формування групи високого рівня, яка призведе до проведення виборів. Він додав, що якщо до червня буде прийнято чітку дорожню карту та закони про вибори, національні вибори можуть відбутися до кінця року.

В Палаті представників в Бенгазі в принципі відреагували на план місії ООН. Спікер Агіла Салех заявив, що конституційно-правова база для проведення виборів у Лівії буде ухвалена до кінця червня. Для цього буде протягом місяця буде Спільний комітет (6+6) для розробки законів про вибори. До комітету увійдуть 6 членів Палати представників та 6 членів Вищої державної ради. Обидва органи знаходяться в жорсткій опозиції до діючого уряду. Тобто весь «конструктив» нагадує позицію 2021 року, коли Палата представників наприймала актів, які унеможливлювали участь найбільш рейтингового кандидата від Тріполі і ставила в особливе положення власного кандидата від Бенгазі.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 20 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 19 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 18 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 17 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 16 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 15 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 13 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 12 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 11 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9-10 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 березня 2023 року