fbpx
Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року
 Urich Urich Військовий оглядач основних подій на Близькому Сході

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 14 вересня 2022 року

Близький Схід Сирія

Туреччина запросила роз’яснення України у зв’язку з антитурецькою кампанією. США та країни E3 готують спільну заяву щодо Ірану. Раїсі йде на саміт ШОС. ХАМАС проводить зустрічі в москві.

Туреччина: Туреччина запросила роз’яснення України у зв’язку з антитурецькою кампанією в Києві. Як повідомляє газета Aydınlık з посиланням на дипломатичні джерела, в українській столиці розпочалася агітація за введення санкцій проти турецьких бізнесменів та банків. Причина – відмова Анкари від запровадження антиросійських санкцій. За даними видання, опубліковано список керівників турецьких банків “Ziraat”, “Ishbank” та Credit Europe Bank із фотографіями та із закликом ввести санкції проти цих компаній та фізичних осіб.

Мир між Баку та Єреваном може бути досягнутий лише на основі територіальної цілісності Азербайджану, заявили в адміністрації президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. “Анкара підтримує Баку у світлі загострення ситуації на кордоні Вірменії та Азербайджану”, – додали в адміністрації.

Голова Партії націоналістичного руху Туреччини Девлет Бахчелі (політичний союзник правлячої партії): «Азербайджан може запобігти будь-яким підступам недругів, а підтримка з боку Туреччини непорушна!».

Сирія: Сирійський народ стикається з зростаючими стражданнями та труднощами, спричиненими смертоносними наслідками війни. Про це йдеться у доповіді Незалежної міжнародної комісії ООН із розслідування подій у Сирії. Згідно з документом, мирні жителі, які мешкають у прикордонних районах країни, систематично стають мішенню сил режиму башара асада.

Зазначається, що росія продовжує активно підтримувати сили режиму, завдаючи авіаударів по цивільному населенню. Також вказується на порушення прав людини у слідчих ізоляторах у підконтрольних режиму регіонах. «В результаті останніх розслідувань комісії підтверджено, що у слідчих ізоляторах, підконтрольних режиму, відбувалися злочини проти людяності, аж до загибелі затриманих», – йдеться у звіті. Автори доповіді звертають увагу до долі десятків тисяч сирійців, що пропали, про долю яких досі нічого не відомо. «Сили режиму продовжують грубе, нелюдське і принижувальне гідність ставлення до сімей затриманих цивільних осіб, навмисно приховуючи їхнє місцезнаходження», – констатували у комісії.

Іран: На своєму останньому щоквартальному засіданні в червні Рада керуючих 35 країн Міжнародного агентства з атомної енергії прийняла резолюцію, в якій висловлюється «глибоке занепокоєння» тим, що сліди залишаються непоясненими через недостатню співпрацю з боку Ірану, і закликає Тегеран «невідкладно співпрацювати з наглядовою організацією». МАГАТЕ, що базується у Відні, стверджує, що відтоді не було жодного прогресу та жодної участі Ірану.

Замість того, щоб прийняти нову резолюцію на засіданні правління цього тижня, чотири країни, які стоять за червневою резолюцією – Сполучені Штати, Великобританія, Франція та Німеччина – підготували спільну заяву, підтверджуючи підтримку цього тексту, сподіваючись, що багато інших країн також підпишуться під ним.

«Ми закликаємо Іран діяти негайно, щоб виконати свої юридичні зобов’язання, і без зволікання прийняти пропозицію генерального директора (МАГАТЕ) щодо подальшої взаємодії для з’ясування та вирішення всіх невирішених питань гарантій», – йдеться в тексті, з яким ознайомилося Reuters.

А поки США та країни E3 готують спільну заяву з закликом до Ірану співпрацювати з МАГЕТЕ, запрошуючи Тегеран «приєднатися до нас» у відродженні JCPOA – Ісламська республіка вирішила приєднатися до іншого процесу. Президент Ірану Раїсі сьогодні відправляється в Узбекистан для участі в Саміті ШОС.

Перед від’їздом до Узбекистану аятолла д-р Сейєд Ебрагім Раїсі поговорив з журналістами в аеропорту Мехрабад про плани та цілі цієї поїздки: «Ця поїздка відбувається на запрошення почесного Президента Узбекистану для офіційної двосторонньої зустрічі та участі у 22-й саміті Шанхайської організації співробітництва».

«У цьому напрямку ми прагнемо об’єднати існуючу інфраструктуру в Азії і, насамперед, у сусідніх країнах, включаючи економічну міць і потужність, грошову та банківську системи та всі інші економічні можливості. в регіоні, щоб отримати від них найкращу та максимальну користь на благо іранської нації», – додав Раїсі.

Президент також повідомив, що на полях Шанхайського саміту заплановані зустрічі з низкою глав держав, які беруть участь у цій зустрічі, і сказав: «Проведення цих зустрічей, безумовно, допоможе у розвитку відносин між Ісламською Республікою Іран і країнами регіону». «На першому кроці розвитку політики сусідства ми змогли зміцнити взаємну політичну довіру в регіоні, і на другому кроці ми прагнемо до ефективної ролі Ісламської Республіки Іран і до активної присутності в регіоні».

Це буде четверта зустріч президента Ебрагіма Раїсі з ху@лом з моменту вступу на посаду в серпні 2021 року. В порівнянні з президентством Рухані, коли той зустрічався з кремлівським щуром лише двічі за всю каденцію. Вочевидь, що співпраця та взаємодія між двома диктаторськими режимами значно посилилася.

Міноборони Великобританії: Росія, найімовірніше, вперше використала іранські БПЛА в Україні. 13 вересня 2022 року українські офіційні особи повідомили, що їхні сили збили БПЛА «Shahed-136» під Куп’янськом, в районі успішного наступу ЗСУ. Shahed-136 – ударний БПЛА одноразової дії із заявленою дальністю польоту 2500 кілометрів. Подібні системи іранського виробництва, ймовірно, використовувалися при атаках на Близькому Сході, зокрема проти нафтового танкера MT MERCER STREET у липні 2021 року.

Міністерство юстиції США повідомило в середу, що трьом іранським громадянам у Сполучених Штатах висунуто звинувачення в кібератаках, спрямованих на енергетичні компанії, місцеві органи влади, малий бізнес і некомерційні організації, включаючи притулок для жертв домашнього насильства. Звинувачення звинувачують підозрюваних у хакерстві в сотнях жертв у США та інших країнах.

Але чиновник міністерства юстиції сказав АР, що ця діяльність існує, оскільки уряд Ірану дозволяє хакерам діяти здебільшого безкарно. Вважається, що троє звинувачених хакерів перебувають в Ірані та не були заарештовані, але представник міністерства юстиції сказав, що звинувачення роблять «функціонально неможливим» їх виїзд з країни.

Ізраїль: Сьогодні вранці начальник Генерального штабу ЦАХАЛу генерал-лейтенант Авів Кохаві зустрівся з головою Об’єднаних штабів генералом Марком Міллі на Міжнародній оперативній інноваційній конференції в Ізраїлі.Цього тижня 7 начальників штабів та 22 військові делегації з усього світу прибули до Ізраїлю на міжнародну конференцію з оперативних інновацій, де вони познайомляться з інноваційними та оперативними можливостями ЦАХАЛу у бойових діях.

ХАМАС і «Ісламський» джихад пропонують винагороду в розмірі 200 доларів за напади на ізраїльтян, повідомляє N12 News. Пропозиція розповсюджується через TikTok.

Палестинська автономія: Лідер політичного крила ХАМАС Ісмаїл Ханія та його делегація зустрілися з мусульманськими та християнськими релігійними діячами в москві та обговорили напади Ізраїлю на святі місця в Єрусалимі, «передусім з яких є мечеть Аль-Акса та церква Гробу Господнього», а також ізраїльські плани «юдаїзації» окупованого Сходу, йдеться в заяві ХАМАС.

Крім того, Ханія в суботу зустрічався з лавровим, що разом з закликами до представників різних релігійних конфесій «до захисту» святих місць», може лише в зайвий раз підтвердити що у московії немає релігій крім імперськості в які б ряси або чалми не рядився представник цієї секти. Разом з тим, аналітики очікують, що поточний візит погіршить і без того напружені відносини між Ізраїлем і Росією, які зазнали стресу через вторгнення в Україну.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Близький Схід Сирія

Останні публікації автора

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 9 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 8 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 7 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 5-6 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 4 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 3 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 2 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 30-1 грудня 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 29 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 28 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 27 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 26 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 23-25 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 22 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року

Дайджест подій на Близькому Сході. 21 листопада 2022 року